Witajcie, to my,  Wolsztyński Klub Żeglarski...

Od przeszło 25 lat szkolimy młodych żeglarzy, co roku zasila nasze szeregi około 20 nowych dzieci zaczynających przygodę z żeglarstwem.

Nie ukrywamy, że głównym celem działalności sportowej Klubu jest wychowanie olimpijczyków. Od kilku lat w składzie Kadry Narodowej zawsze byli zawodnicy z naszego rodzinnego miasta.

Wolsztyński Klub Żeglarski istnieje od 1991 roku. Jednym z głównych celów naszego działania jest propagowanie rozwoju sportów wodnych, jako form aktywnego wypoczynku ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży. Od początku działalności przez nasze szeregi przewinęło się kilkuset zawodników. Klub jest idealnym miejscem do rozwijania sportowych pasji. Szkolenia prowadzimy w takich klasach żeglarskich jak FINN, LASER (łodzie olimpijskie), OKD, EUROPA,OPTIMIST. Od wielu lat nasi zawodnicy z powodzeniem reprezentują Klub w regatach na akwenach krajowych i zagranicznych. WKŻ Jest „marką” rozpoznawalną. Wolsztyn obecnie kojarzony jest z parowozami i z … żaglami, a żeglarze są jego wizytówką. Wśród Gdyni, Szczecina, Sopotu, Krakowa i Poznania – Wolsztyn wymieniany jest, jako znaczący ośrodek szkolenia żeglarskiego.

Niestety przez tych wiele lat mimo wielu nakładów i zaangażowania członków klubu jego infrastruktura i sprzęt postarzał się.

Niezbędne do bezpiecznego szkolenia naszych zawodników na wodzie są pontony typu RIB. Dwa które posiadamy niestety się postarzały. To dzięki zaangażowaniu rodziców, członków stowarzyszenia, Komandora Klubu i innych darczyńców udało się zgromadzić część środków na zakup nowego morskiego pontonu. Dzięki temu podczas corocznych zgrupowań w Pucku, treningów i wyjazdów na morskie akweny regat będziemy mogli zagwarantować bezpieczne treningi i udział w zawodach oraz dostarczyć trenerowi podstawowe narzędzie pracy.

Olbrzymi wkład w realizację tego planu to znaczące wsparcie finansowe udzielone przez Rotary Club Wolsztyn za co chcieliśmy serdecznie podziękować. 

Lecz aby RIB był kompletny potrzebny jest jeszcze silnik na który zbieramy, te które posiadamy są już wyeksploatowane lub za słabe mocą.

Dlatego zwracamy się do wszystkich sympatyków klubu, żeglarstwa i nie tylko o pomoc w zgromadzeniu środków na zakup nowego silnika. Odpowiedni silnik o mocy około 50 HP to wydatek minimum 25000 złotych. Własnie na taki silnik zbieramy aby móc go zainstalować na zamówionym już pontonie. 

https://suzuki.pl/marine/silniki/DF40A-50A

Możecie to zrobić w prosty sposób wpłacając dowolną kwotę.

Kochani... to tylko 10 złotych od 2500 osób...

Udostępniajcie, wpłacajcie... Dzieciaki będą wam naprawdę wdzięczne...

Liczymy na was i waszą pomoc, musimy uzbierać tą kwotę do połowy lipca.

Z góry wam bardzo dziękujemy


Z żeglarskim pozdrowieniem

Zarząd
Wolsztyńskiego Klubu Żeglarskiego
Zawodnicy i Członkowie klubu

 


Aktualności

 • Wolsztyński Klub Żeglarski - awatar

  Wolsztyński Klub Żeglarski

  12.07.18
  12.07.18

  Dzięki kolejnym wpłatom od różnych osób i firm mamy już 30% potrzebnej kwoty. Za wszystkie wpłaty dziękujemy ;-). Mamy nadzieję, że pamiętacie o nas i wspominacie o nas swoim znajomym, rodzinie i bliskim. Każda wpłata nawet najmniejsza zbliża nas do celu jakim jest silnik do nowego pontonu. DZIĘKI ;-)

  Zdjęcie aktualności 17 334

Wpłaty - 68

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Michał - awatar
20
Michał
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Maciej Jankowiak - awatar
50
Maciej Jankowiak
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Dominik Tomiak - awatar
100
Dominik Tomiak
Bart Micewski - awatar
20
Bart Micewski
Jakub Micewski - awatar
30
Jakub Micewski
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.