Ulica Skrzydlatych Marzeń 58-00

5 887 zł  z 5 800 zł (Cel)
Wpłaciło 116 osób

Ratujemy życie zwierząt

Fundacja Czarna Owca Pana Kota od lat ratuje życie zwierząt. Dotychczas udało nam się uratować życie ponad 500 zwierząt. Zwierzętom domowym (m.in. koty, szczury, myszki, papużki) znaleźliśmy dobre domy, zwierzęta dzikie przywracaliśmy na wolność. 

Nie wszystkie zwierzęta mogą wrócić na wolność

Są też takie, które muszą z nami już pozostać na zawsze, których nie można wypuścić, bo nie dadzą sobie rady i umrą:  ptaki – nieloty, ptaki z problemami neurologicznymi, z przewlekłymi chorobami, czy problemami psychicznymi, ptaki ozdobne – które są delikatne i nie poradzą sobie bez opieki człowieka.

Budujemy dla nich bezpieczny dom

To, co łączy zwierzęta pod opieką Owcy, to krzywda, której doznały od ludzi. Chcemy im tą krzywdę wynagrodzić, dając szansę na spokojne, dobre życie, z zapewnioną opieką weterynaryjną, ale także z ograniczonym kontaktem z człowiekiem, które możliwie najbardziej przypominałoby to na wolności – to, które przez działania ludzi utraciły.

Chcemy stworzyć dostosowane do ich potrzeb miejsce – dom – i potrzebujemy do tego Twojej pomocy!

Obecnie zwierzęta przebywają w warunkach, które nie nadają się do spędzenia w nich całego ich życia, gdyż są dalekie od ich naturalnych potrzeb. Wygląda to tak:

To, co chcemy im ofiarować, ma wyglądać tak:

Pod naszą opieką pozostaje 31 ptaków, dla takiej ekipy, koszt zakupu domu to 5800 zł.

Kto tam zamieszka?

Wspierając nas w budowie tego miejsca pomożesz kilkudziesięciu ptakom, które przebywają pod naszą opieką, a także innym, które mogą trafić do nas w przyszłości! Poznaj niektórych z przyszłych mieszkańców:

Klaudyna – skatowana w Krakowie na ul. Szewskiej przez niezidentyfikowanego mężczyznę. Wykopał ją przez bramę tak, że przeleciała przez całą szerokość ulicy i uderzyła o budynek naprzeciwko. Tylko szybka reakcja Klaudyny, dziewczyny, która ją uratowała i po której nosi imię, ocaliła jej życie. Klaudyna była połamana. Kości się zrosły, z psychiką gorzej. Mimo, że skrzydła ma sprawne – lata bardzo słabo – co ma podłoże psychiczne. Bardzo boi się też ludzi.

Astro, Andromeda i Rubio  – schorowane, zostały porzucone przez hodowców po tym, jak nie zostały sprzedane na targu. Astro ma przewlekłą chorobę nerek, Andromeda miała złamane skrzydło i bardzo słabo lata. Są ptakami ozdobnymi, nie przeżyją zimy bez opieki człowieka.

Kosmit i E.E. – oba mają problemy neurologiczne, mają problemy z lataniem. Kosmit dodatkowo jest niesamodzielny – musi być dwa razy dziennie karmiony. Kosmit jest ofiarą człowieka, został przez kogoś skopany, E.E. trafił do Owcy z niedoborami witamin.

Rudel  – trafił do Owcy z urazem głowy i złamaniem skrzydła. Najprawdopodobniej zaatakował go drapieżnik. Rudel nie wrócił do zdrowia, słabo lata, ma spowolnione reakcje.

Pomóż nam zapewnić dom dla kilkudziesięciu ptaków. Spraw by na wiosnę mogły się już wprowadzić i zacząć żyć swoim życiem. Zasługują na odmianę złego losu!

Każda złotówka ma znaczenie i ratuje ich życie! Pomóż zmienić ich los na lepszy!


O Czarnej Owcy Pana Kota

Czarna Owca Pana Kota jest organizacją, która od ponad 8 lat zmienia życie zwierząt na lepsze.

RATUJEMY: codziennie pomagamy zwierzętom, nie dzielimy ich na lepsze i gorsze, każde zwierzę, które trafia do Fundacji, otrzymuje pomoc i nasze zaangażowanie. Bez względu na to, jakiego jest gatunku.

EDUKUJEMY: promujemy wolontariat na rzecz zwierząt, monitorujemy wymiar sprawiedliwości, organizujemy spotkania, warsztaty, szkolenia, opracowujemy raporty i książki, realizujemy filmy i spoty, by głośno mówić o prawach zwierząt i kształtować pełen empatii i szacunku stosunek do zwierząt.

INSPIRUJEMY: zachęcamy ludzi do zmiany, mówimy o prawach zwierząt, diecie roślinnej, wskazując jak nasze działania i decyzje mają wpływ na zwierzęta i ich życie.

Działamy od 2009 roku – z pozyskanych dofinansowań zewnętrznych m.in. razem ze Stowarzyszeniem Ekostraż jako pierwsi w Polsce obywatelsko monitorowaliśmy polski wymiar sprawiedliwości w zakresie realizacji zapisów Ustawy o ochronie zwierząt. Zmienialiśmy sytuację zwierząt w Polsce, na Białorusi i Ukrainie wspierając 43 polskie, 4 białoruskie i 3 ukraińskie organizacje prozwierzęce – szkoląc i przekazując wiedzę niezbędną do skutecznej walki o prawa zwierząt. Wydaliśmy 6 publikacji, w tym 3 pionierskie książki o prawach zwierząt, które dotarły do tysięcy ludzi w Polsce, nakręciliśmy 4 filmy dokumentalne o sytuacji zwierząt.

Zwierzęta ratujemy dzięki wpłatom z 1% podatku dochodowego i darowiznom przekazywanym przez takie osoby jak Ty. Dużą pomocą w ratowaniu życia zwierząt będzie, gdy jak najwięcej osób ustawi stałe polecenie przelewu – każda, nawet najdrobniejsza kwota pomaga nam planować wydatki związane z leczeniem zwierząt – może to być 5, 10, 15, 20 złotych! Pomóż nam codziennie ratować życie zwierząt!

Dowiedz się więcej o naszej organizacji:
www.czarnaowca.org/fundacja/o-fundacji
www.facebook.com/CzarnaOwcaPanaKota

Każda przekazana kwota ratuje życie i zdrowie zwierząt!

Dziękujemy!


Aktualizacje


 • Fundacja Czarna Owca Pana Kota - awatar

  Fundacja Czarna Owca Pana Kota

  27.09.2017
  27.09.2017

  Tak wygląda domek dla poszkodowanych ptaków pod opieką Owcy – domek przy ul. Skrzydlatych Marzeń! Dziękujemy wszystkim, dzięki którym stał się rzeczywistością!
  Więcej zdjęć możecie zobaczyć na naszym Facebooku: https://www.facebook.com/CzarnaOwcaPanaKota/posts/10155718973984805 Zapraszamy!

  Zdjęcie aktualizacji 8 084

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Hipolit Xinski - awatar

  Hipolit Xinski

  21.07.2017
  21.07.2017

  Powodzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.07.2017
  11.07.2017

  Powodzenia

 • Gołębie - awatar

  Gołębie

  18.05.2017
  18.05.2017

  Powodzenia!!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.03.2017
  28.03.2017

  powodzenia w zbiórce:)

 • Emilia - awatar

  Emilia

  21.03.2017
  21.03.2017

  Czarna Owca Pana Kota od lat pomaga zwierzętom! Dziękuję ;)

5 887 zł  z 5 800 zł (Cel)
Wpłaciło 116 osób

Wpłaty: 116

nika - awatar
nika
10
Kamila - awatar
Kamila
5
A & M - awatar
A & M
800
A & M - awatar
A & M
1 000
Ela Żak - awatar
Ela Żak
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Madzka - awatar
Madzka
50
Ania M - awatar
Ania M
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
57
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij