Zbiórka Kto wstawi się za nami... - zdjęcie główne

Kto wstawi się za nami...

171 097 zł  z 630 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 468 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Paula Kuchno - awatar

Paula Kuchno

Organizator zbiórki

„Kto wstawi się za nami,

u Pana, co drogami

krętymi każe iść?

Kto nas usprawiedliwi,

gdy Pan się będzie dziwił,

że to już właśnie my?

Ja wstawię się za tobą

i z podniesioną głową

dziękował będę, że

Pan dał mi właśnie ciebie

w radości i w potrzebie,

na lepsze i na złe...”

Jedna z ulubionych piosenek Sławka... To do jej dźwięków przytula swoją żonę...i wszystko jest dobrze, wszystko jest na miejscu... aż tu nagła diagnoza: Glejak złośliwy IV stopnia, niestety nieoperacyjny. I życie po raz kolejny stanęło na głowie...

Po raz kolejny, bo od wielu lat toczy się ciągła walka o kolejnych członków rodziny. Najpierw córeczka Gajka rodzi się całkowicie głucha i toczy się walka o jej słuch. Dwie operacje wszczepienia implantów słuchu zakończyły się sukcesem – także dzięki Waszej pomocy. Potem starsza córka Martusia walczy z guzem mózgu, a dziadek Wojtek po długiej walce i żywieniu pozajelitowym żegna się z rodziną. Parę miesięcy później syn Jonatan spędza prawie rok na onkologi walcząc niczym rycerz z chłoniakiem Hodgkina. Przez pandemię rodzina jest podzielona bez możliwości widywania – Paula z Jonkiem siedzą w szpitalu, a Sławek godząc pracę z domowymi obowiązkami opiekuje się małą Gają.  I mogłoby się wydawać, że to koniec, że wystarczy tych nieszczęść dla jednej rodziny, ale nie... Ile jeszcze? ...

Są bardzo silną, wyjątkową i kochającą się rodziną. Sławek pracuje jako urzędnik w Urzędzie Dzielnicy Warszawa Wola, Paula zajmuje się dziećmi. Ciągła konieczna rehabilitacja Gajki, potem Jonatana wymusza decyzję o rezygnacji Pauli z pracy zawodowej. Wciąż brak środków: a to na procesory słuchu, a to na rehabilitację, na leczenie Jonka, a teraz na walkę z glejakiem... I tylko dzięki Waszej pomocy nadal to wszystko jest możliwe.

A pomoc jest potrzebna. Codzienna pobudka o 5:00, bo pora na pierwsze leki. Zaraz potem leki przeciwwymiotne i chemia i pędem do szpitala na naświetlania. Potem kolejne leki, kolejne wizyty u lekarzy, kolejne badania i walka z organizmem, żeby to wszystko wytrzymał. Sławek ma sparaliżowaną całą prawą stronę, ma problem z mówieniem, chodzeniem, a nawet codzienną higieną. Choroba postępuje z dnia na dzień i coraz większe dawki leków nie pomagają. A przecież jeszcze parę tygodni temu chodził do pracy, biegał z dziećmi, jeździł samochodem, robił zakupy czyli to wszystko, co tata i mąż codziennie może robić... Aby przywrócić ten stan potrzebne są leki, rehabilitacja i przede wszystkim koszmarnie droga immunoterapia w Niemczech. Jest to w tej chwili jedyna, ogromna szansa dla Sławka. Koszty są niebosiężne, a czasu jest coraz mniej. Jedna sesja immunoterapii to koszt około 50 000 euro , czyli 225 000 zł. Takie sesje potrzebne są przynajmniej dwie. ...I tak naprawdę ciąg dalszy tej historii zależy także od Was, od Waszej pomocy i wsparcia... Proszę Was, pozwólcie na szczęśliwe zakończenie!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Paula Kuchno - awatar

  Paula Kuchno

  15.06.21
  15.06.21

  Nienawidzę tego miejsca... Nienawidzę!!! Tak daleka jestem od negatywnych uczuć starając się uśmiechem zaklinać najtrudniejszą sytuację, ale wkurw, bezsilność i żal towarzyszą mi, gdy tylko mijam szlaban. Uśmiech przyklejam na gębę jak tarczę i odliczam godziny do wyjścia...Chcąc oszczędzić Sławkowi pięciogodzinnego kiblowania pod gabinetem wzięłam go wczoraj na badania, a dziś miała być tylko wizyta u lekarza. Pani doktor powitała nas tekstem, że wczoraj był skrzep i wszystko musimy zrobić jeszcze raz... łącznie z czekaniem... Cztery godziny pod gabinetem to absolutne minimum...

  Zdjęcie aktualizacji 69 887

Komentarze


 • John Doe - awatar

  John Doe

  14.06.21
  14.06.21

  Good luck!

 • Jacek Urban - awatar

  Jacek Urban

  12.06.21
  12.06.21

  Modelarze modelarzom

 • Społeczność MOJA SZKOŁA - awatar

  Społeczność MOJA SZKOŁA

  10.06.21
  10.06.21

  Dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom i dzieciom za wsparcie i zaangażowanie :)

 • Kasia Katarzyna - awatar

  Kasia Katarzyna

  09.06.21
  09.06.21

  Wpłacone

 • Łukasz Szcz - awatar

  Łukasz Szcz

  08.06.21
  08.06.21

  audiobook "Potworaki Usypiaki"

171 097 zł  z 630 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 468 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Paula Kuchno - awatar

Paula Kuchno

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 468

Darek - awatar
Darek
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
55
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Daniel Pach - awatar
Daniel Pach
220
Krzysztof Sobolewski - awatar
Krzysztof Sobolewski
100
Emil - awatar
Emil
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij