Zbiórka Zrzutka Podziel się ciepłem - zdjęcie główne

Zrzutka Podziel się ciepłem

38 958 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 286 osób
Maria Beburia - awatar

Maria Beburia

Organizator zbiórki

[ENG below]

Drogie osoby, 

po raz kolejny zbieramy środki, żeby odpowiedzieć na otrzymany apel o pomoc. rosja wykorzystuje zimę jako broń, terroryzując mieszkańców i mieszkanki Ukrainy, aby pozbawić je nadziei. Ale ciemność nigdy nie pokona światła – nikt nie zgasi ani ciepła, ani siły, jaką razem mamy. 

Ostatnie miesiące pokazały nam, że zmasowane ataki rakietowe na terytorium Ukrainy mają na celu dewastację infrastruktury energetycznej. W Ukrainie praktycznie już nie ma nieuszkodzonych elektrowni, ciepłowni, linii przesyłowych czy stacji węzłowych. Ponad 17 województw zostało bez prądu po ostatnim rosyjskim ostrzale, padła także łączność telefoniczna i internetowa. W wyniku tzw. “blackoutu” prawie cały kraj został odizolowany od reszty świata – co stanowi kolejny dowód na to, że rosja jest państwem terrorystycznym. Chociaż Ukrainki i Ukraińcy dzielnie, w ciemności i zimie, naprawiają skutki bombardowań, takie ataki będą na pewno się powtarzać. W świetle tych tragicznych wydarzeń musimy się przygotować, aby przetrwać tą zimę razem! 

Otwieramy naszą zrzutkę na wsparcie naszych przyjaciół_ek oraz szpitali, z którymi współpracujemy od początku pełnowymiarowej inwazji na Ukrainę. Dzięki wielu z Was udało nam się wysłać niesamowitą ilość pomocy humanitarnej do pogrążonej w wojnie Ukrainy. Lekarstwa, żywność taktyczna i sprzęt medyczny zostały rozprowadzone po szpitalach i potrzebujących. Po każdym transporcie otrzymywaliśmy potwierdzenie i zdjęcia towarów bezpiecznie przekazanych potrzebującym.

Łącznie jako kolektyw: Solidarnościowy Dom Kultury “Słonecznik”, Fundacja Małgosi Braunek “Bądź”, Blyzkist przy wsparciu WIELU przyjaciół udało nam się wysłać do Ukrainy pomoc o łącznej wartości ponad 600 tysięcy złotych. Szczegółowy raport na temat transportów w języku polskim, ukraińskim i angielskim dostepny jest tu: https://fundacjabadz.pl/wesprzyj-ukraine/

W związku z naszą szczególną więzią z opieką medyczną, na podstawie otrzymanej niedawno listy potrzeb, postanowiliśmy przeprowadzić zbiórkę pieniędzy na zakup agregatów, ocieplaczy, opatrunków, bandaży, ciepłych ubrań i innych rzeczy potrzebnych na froncie na bieżąco. Wszyscy możemy sobie wyobrazić konsekwencje wyłączenia prądu i ogrzewania w szpitalach. Musimy działać.

grafika: Kaja Kusztra

SHARE THE WARMTH

Dear friends,

Once again, we are raising funds to respond to the call for help we received. russia uses winter as a weapon, terrorizing the people of Ukraine in order to deprive them of hope. But the darkness will never defeat the light - no one can extinguish neither the warmth nor the strength we have together.

Recent months have shown us that massive rocket attacks on Ukrainian territory are aimed at devastation of energy infrastructure. In Ukraine, there are practically no undamaged power or heating plants, transmission lines or junction stations. More than 17 regions were left without power after the last russian shelling, telephone and Internet communications also fell. As a result of the blackout, almost the entire country was isolated from the rest of the world – further proof that russia is a terrorist state. Although Ukrainians bravely, in the darkness and winter, repair the effects of bombing, such attacks will certainly be repeated. In light of these tragic events, we must prepare ourselves to get through this winter together!

We are opening our fund-raiser to support our friends and hospitals with whom we have been working since the beginning of the full-scale invasion. Thanks to many of you, we were able to send an incredible amount of humanitarian aid to war-torn Ukraine. Medicines, tactical food and medical equipment were distributed to hospitals and those in need. After each transport, we received confirmation and photos of the goods safely delivered to those in need.

Łącznie jako kolektyw: Solidarnościowy Dom Kultury “Słonecznik”, Fundacja Małgosi Braunek “Bądź”, Blyzkist przy wsparciu WIELU przyjaciół udało nam się wysłać do Ukrainy pomoc o łącznej wartości ponad 600 tysięcy złotych. Szczegółowy raport na temat transportów w języku polskim, ukraińskim i angielskim dostepny jest tu: https://fundacjabadz.pl/wesprzyj-ukraine/

Due to our special bond with medical care, based on the list of needs we recently received, we decided to raise money for the purchase of units, warmers, dressings, bandages, warm clothes and other things needed at the front on an ongoing basis. We can all imagine the consequences of turning off electricity and heating in hospitals. We must act.

Aktualizacje


 • Maria Beburia - awatar

  Maria Beburia

  07.03.2023
  07.03.2023

  Drogie, drodzy!
  Drugi transport z lekami, materiałami i innymi potrzebnymi rzeczami został wysłany i już dotarł na miejsca! W międzyczasie dzięki Waszej pomocy wsparłyśmy Odeski Szpital Wojenny. Dziękujemy za ciężką pracę pracownicom i pracownikom medycznym oraz wolontariuszom i wolontariuszkom. Za środki zebrane w ramach naszej zbiórki udało się zakupić leki, urządzenie dla przeprowadzenia operacji chirurgii naczyniowej i inne potrzebne materiały medyczne.

  💌 pozdrawiamy, Wasze Fundacja Bądź i Słoneczniki 🌻

  Zdjęcie aktualizacji 114 892

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Tatiana Dmytruk - awatar

  Tatiana Dmytruk

  27.02.2023
  27.02.2023

  З днем народження 😘 До перемоги!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.12.2022
  08.12.2022

  Chce kaczuchaaaa 😅

38 958 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 286 osób
Maria Beburia - awatar

Maria Beburia

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 286

Małgorzata Michalska - awatar
Małgorzata Michalska
50
anastasiia orydoroha - awatar
anastasiia orydoroha
100
Pierre - awatar
Pierre
135
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Ilya Bogdanovich - awatar
Ilya Bogdanovich
20
Marta S - awatar
Marta S
50
Arthur Würsten - awatar
Arthur Würsten
240
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij