Zbiórka Złamany ogon i niedowład łapki! - zdjęcie główne

Złamany ogon i niedowład łapki!

2 358 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 78 osób

Nasz inspektor dostał informacje o kocie, który ciągnie za sobą tylną łapę i ma złamany ogon. Niestety kot znajdował się 600 km od Gdyni - miasta, w którym mieszka.
Kilka godzin szukania pomocy pośród weterynarzy i pracowników firmy, na terenie której znajdowało się zwierzę zakończyło się niepowodzeniem. 

Wymówki były różne "Jest weekend, prosimy zadzwonić w poniedziałek", "W sprawie kotów wolnobytujących prosimy zadzwonić do Urzędu Miasta", "Nie zajmujemy się kotami"...

Jeszcze tego samego dnia inspektor OTOZ Animals przemierzył 600 km na ratunek kotu, który znajdował się w miejscowości Solec Zdrój.

Siedem godzin później odnajduje cierpiące zwierzę. Kotek kuśtyka, ogon ma złamany w pół. Prawdopodobnie stare złamania. Kotka sama podchodzi i chowa się do kontenerka. Jakby wiedziała, że właśnie nadeszła pomoc. Za kilka godzin trafi do specjalisty - lekarza weterynarii. 

Złamana kość biodrowa i łonowa, zwężony odbyt, zaniki mięśniowe, otarcia na łapie, martwica z przerwaniem ciągłości skóry i mięśni w 1/3 ogona.

RTG pokazuje nieprawidłowy zrost, w efekcie czego kanał miednicy jest zwężony. To dlatego kotka nie może prawidłowo chodzić i ma zwężony odbyt. Ma problemy z prawidłowym wypróżnianiem. Niestety złamanie miednicy jest stare. Operacja jest ryzykowna może pogorszyć stan kotki. Kotka jednak musi mieć amputowany ogonek. 

Prosimy pomóżcie nam uratować Solkę i poprawić jej komfort życia!

Kochani prosimy Was o pomoc w zebraniu funduszy na amputacje ogona Solki.

Musimy także opłacić dotychczasowe badania i leczenie.

Kotka miała wykonane badania krwi, RTG, test na FeLV i FIV.

Z powodu zwężenia odbytu musi przyjmować także suplementy i specjalistyczną karmę Veterinary Diet Fibre Response. Jeśli nie będzie widać poprawy zostanie przeprowadzona operacja.

Kotka będzie miała także przeprowadzony zabieg sterylizacji.

Kotka prawdopodobnie nie widzi też na jedno, dlatego też czeka ją wizyta u okulisty. 

Solka zbyt długo czekała na pomoc. Wiele osób mijało ją na ulicy obojętnie. Teraz kiedy trafiła pod naszą opiekę zrobimy wszystko, by czuła opiekę i troskę.


Komentarze


 • Magdalena Dembińska - awatar

  Magdalena Dembińska

  08.04.2017
  08.04.2017

  powodzenia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.04.2017
  08.04.2017

  Zdrówka dla koteczka. Trzymam kciuki za Ciebie mała włochata istotko!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.04.2017
  08.04.2017

  Powodzenia malenstwo, trzymam kciuki.

 • Monika - awatar

  Monika

  08.04.2017
  08.04.2017

  Zdrowka dla Kici! Jestescie wspaniali ❤

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.04.2017
  08.04.2017

  Powodzenia kotku!

2 358 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 78 osób

Wpłaty: 78

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
18
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Elżbieta Kalinowska - awatar
Elżbieta Kalinowska
100
Elżbieta Radziwonka - awatar
Elżbieta Radziwonka
20
Agnieszka - awatar
Agnieszka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
23

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij