Zbiórka Wsparcie Sopotkowa - darowizny - zdjęcie główne

Wsparcie Sopotkowa - darowizny

2 030 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 24 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Dzięki porozumieniu zawartemu między gminą miasta Sopot a stowarzyszeniem Sopot Zwierzętom, umożliwiamy przyjaciołom schroniska Sopotkowo i wszelkim miłośnikom zwierząt wsparcie podopiecznych schroniska darowizną.

Wpłaty na zbiórkę przeznaczone zostaną m.in. na:

- zakup karmy specjalistycznej - spora część rezydentów schroniska przyjmuje karmy gastro, wątrobowe, nerkowe

- wsparcie leczenia podopiecznych schroniska (dodatkowa diagnostyka, operacje, rehabilitacja zwierząt) aby zwiększyć ich komfort życia

- zakup dodatkowych akcesoriów dla podopiecznych schroniska  (np. legowiska ortopedyczne, kennele, domki dla kotów) aby zapewnić im jak najbardziej komfortowe warunki bytowania w schronisku

- wsparcie zakupów osprzętu medycznego dla podopiecznych schroniska (np. akcesoria USG) aby umożliwić jeszcze lepszą diagnostykę "sopociapków" 

Rozliczenia wydatków ze zbiórki będziemy publikować conajmniej raz na miesiąc. Wszystkie darowizny przekazywane poprzez Sopot Zwierzętom można odliczyć od dochodu przy rocznym rozliczaniu podatków, zgodnie z zasadami odliczania darowizn na cele pożytku publicznego (max. 6% dochodów).

Dziękujemy za każde wsparcie w imieniu Sopotkowa i ich podopiecznych!

2022.03.06

W tych trudnych czasach wielką radość i nadzieję daje nam ogromna ofiarność ludzi dobrej woli, którzy oferują wsparcie i pomoc dla uchodźców - a także zwierząt, które przekraczają granicę z opiekunami, lub są ewakuowane przez organizacje non-profit i wspomagające je osoby. Wiele z tych osób, idąc za głosem serca, chce dać dom - tymczasowy lub stały zwierzakom z Ukrainy.

Niestety na chwilę obecną większość z nich nie jest gotowa do adopcji - nie znamy ich pełnego stanu zdrowotnego, traum które trzeba przepracować, a także wielu innych potencjalnych problemów, które mogą stać się ogromnym wyzwaniem i obciążeniem dla osób które nie mają doświadczenia w pracy z trudniejszymi przypadkami. Do tego zwierzęta te muszą przejść obowiązkową kwarantannę (która i tak została złagodzona czasowo względem wcześniej obowiązujących przepisów) ze względu na potencjalne choroby groźne dla zwierząt, jak i ludzi. Dopiero po zaszczepieniu i socjalizacji z pomocą wolontariuszy, będzie można przygotować je - i porozmawiać z potencjalnymi chętnymi o adopcji.

W zależności od stanu psa czy kota - cały ten proces może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. W tym czasie zwierzaki które przyjechały z zagranicy, będą pod opieką schronisk oraz fundacji/stowarzyszeń zajmujących się pomaganiem zwierzętom.

A jeśli nadal myślisz o adopcji psa lub kota i chcesz pomóc nam pomagać zwierzakom z Ukrainy - prosimy, rozważ przyjęcie do siebie już gotowych do adopcji psów i kotów z Sopotkowa - wiemy o nich sporo, możemy pomóc dopasować zwierzaka do opiekuna, przeprowadzić profesjonalny i odpowiedzialny proces adopcyjny, który pomoże wam zaprzyjaźnić się ze zwierzakiem przed podpisaniem papierów adopcyjnych.

Każda udana adopcja to wolne miejsce dla kolejnych zwierząt - w tym ofiar wojny w Ukrainie. Do naszego schroniska trafiło w tym tygodniu siedem psów przejętych we współpracy z organizacjami pomagającymi na granicy, a w kolejnym tygodniu oczekujemy kolejnych kilkunastu - tym razem kocich gości.

Koszty diagnostyki i leczenia psów z Ukrainy wyniosą co najmniej kilka tysięcy złotych - samo badanie rezonansem dla Przemcia, który ma problemy z kręgosłupem - to koszt ponad tysiąca złotych...

Pomóż nam im pomagać - daj dom adopcyjnemu psu lub kotu ze schroniska!

Jak jeszcze możecie pomóc zwierzakom z Ukrainy, które do nas trafiają?

Możecie oczywiście wesprzeć naszą zbiórkę - darowizny zostaną wykorzystane m.in. na leczenie i diagnostykę zwierzaków przyjeżdzających z Ukrainy do Sopotkowa.

Cały czas prowadzimy zbiórkę karmy suchej i mokrej dobrej jakości dla psów i kotów (Brit Premium/Care, Animonda Gran Carno, Josera DailyCat/NatureCat/SensiCat, Animonda Carny, Dolina Noteci) - część z darów zostanie wykorzystana przez naszych nowych podopiecznych z Ukrainy, a pozostała część zostanie przekazana na granicę w kolejnym transporcie.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Sopot Zwierzętom - awatar

  Sopot Zwierzętom

  05.03.2022
  05.03.2022

  Do naszego schroniska trafiło w tym tygodniu siedem psów przejętych we współpracy z organizacjami pomagającymi na granicy, a w kolejnym tygodniu oczekujemy kolejnych kilkunastu - tym razem kocich gości. Koszty diagnostyki i leczenia psów z Ukrainy wyniosą co najmniej kilka tysięcy złotych - samo badanie rezonansem dla Przemcia, który ma problemy z kręgosłupem - to koszt ponad tysiąca złotych... Bardzo prosimy - pomóż nam im pomagać, wesprzyj schronisko darowizną!

  Zdjęcie aktualizacji 89 499

2 030 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 24 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 24

ewa zalegly bazarek - awatar
ewa zalegly bazarek
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Magda - awatar
Magda
50
KaEs - awatar
KaEs
20
Zuuzuu - awatar
Zuuzuu
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Maja - awatar
Maja
20
Marek Okrassa - awatar
Marek Okrassa
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!
Wspierasz zbiórki i akcje charytatywne? Wesprzyj nas za darmo!

Przekaż 1% podatku na Fundację Pomagam.pl - wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę fundacji: fundacja-pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

🇺🇦🇵🇱 Zakładasz zbiórkę na pomoc dla Ukraińców - kliknij tutaj. Informacje dla firm - kliknij tutaj

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij