Zbiórka Wsparcie Sopotkowa - darowizny - miniaturka zdjęcia

Wsparcie Sopotkowa - darowizny Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Wsparcie Sopotkowa - darowizny - zdjęcie główne

Wsparcie Sopotkowa - darowizny

11 046 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 128 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Dzięki porozumieniu zawartemu między gminą miasta Sopot a stowarzyszeniem Sopot Zwierzętom, umożliwiamy przyjaciołom schroniska Sopotkowo i wszelkim miłośnikom zwierząt wsparcie podopiecznych schroniska darowizną.

Wpłaty na zbiórkę przeznaczone zostaną m.in. na:

- zakup karmy specjalistycznej - spora część rezydentów schroniska przyjmuje karmy gastro, wątrobowe, nerkowe

- wsparcie leczenia podopiecznych schroniska (dodatkowa diagnostyka, operacje, rehabilitacja zwierząt) aby zwiększyć ich komfort życia

- zakup dodatkowych akcesoriów dla podopiecznych schroniska  (np. legowiska ortopedyczne, kennele, domki dla kotów) aby zapewnić im jak najbardziej komfortowe warunki bytowania w schronisku

- wsparcie zakupów osprzętu medycznego dla podopiecznych schroniska (np. akcesoria USG) aby umożliwić jeszcze lepszą diagnostykę "sopociapków" 

Rozliczenia wydatków ze zbiórki będziemy publikować conajmniej raz na miesiąc. Wszystkie darowizny przekazywane poprzez Sopot Zwierzętom można odliczyć od dochodu przy rocznym rozliczaniu podatków, zgodnie z zasadami odliczania darowizn na cele pożytku publicznego (max. 6% dochodów).

Dziękujemy za każde wsparcie w imieniu Sopotkowa i ich podopiecznych!

2022.03.06

W tych trudnych czasach wielką radość i nadzieję daje nam ogromna ofiarność ludzi dobrej woli, którzy oferują wsparcie i pomoc dla uchodźców - a także zwierząt, które przekraczają granicę z opiekunami, lub są ewakuowane przez organizacje non-profit i wspomagające je osoby. Wiele z tych osób, idąc za głosem serca, chce dać dom - tymczasowy lub stały zwierzakom z Ukrainy.

Niestety na chwilę obecną większość z nich nie jest gotowa do adopcji - nie znamy ich pełnego stanu zdrowotnego, traum które trzeba przepracować, a także wielu innych potencjalnych problemów, które mogą stać się ogromnym wyzwaniem i obciążeniem dla osób które nie mają doświadczenia w pracy z trudniejszymi przypadkami. Do tego zwierzęta te muszą przejść obowiązkową kwarantannę (która i tak została złagodzona czasowo względem wcześniej obowiązujących przepisów) ze względu na potencjalne choroby groźne dla zwierząt, jak i ludzi. Dopiero po zaszczepieniu i socjalizacji z pomocą wolontariuszy, będzie można przygotować je - i porozmawiać z potencjalnymi chętnymi o adopcji.

W zależności od stanu psa czy kota - cały ten proces może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. W tym czasie zwierzaki które przyjechały z zagranicy, będą pod opieką schronisk oraz fundacji/stowarzyszeń zajmujących się pomaganiem zwierzętom.

A jeśli nadal myślisz o adopcji psa lub kota i chcesz pomóc nam pomagać zwierzakom z Ukrainy - prosimy, rozważ przyjęcie do siebie już gotowych do adopcji psów i kotów z Sopotkowa - wiemy o nich sporo, możemy pomóc dopasować zwierzaka do opiekuna, przeprowadzić profesjonalny i odpowiedzialny proces adopcyjny, który pomoże wam zaprzyjaźnić się ze zwierzakiem przed podpisaniem papierów adopcyjnych.

Każda udana adopcja to wolne miejsce dla kolejnych zwierząt - w tym ofiar wojny w Ukrainie. Do naszego schroniska trafiło w tym tygodniu siedem psów przejętych we współpracy z organizacjami pomagającymi na granicy, a w kolejnym tygodniu oczekujemy kolejnych kilkunastu - tym razem kocich gości.

Koszty diagnostyki i leczenia psów z Ukrainy wyniosą co najmniej kilka tysięcy złotych - samo badanie rezonansem dla Przemcia, który ma problemy z kręgosłupem - to koszt ponad tysiąca złotych...

Pomóż nam im pomagać - daj dom adopcyjnemu psu lub kotu ze schroniska!

Jak jeszcze możecie pomóc zwierzakom z Ukrainy, które do nas trafiają?

Możecie oczywiście wesprzeć naszą zbiórkę - darowizny zostaną wykorzystane m.in. na leczenie i diagnostykę zwierzaków przyjeżdzających z Ukrainy do Sopotkowa.

Cały czas prowadzimy zbiórkę karmy suchej i mokrej dobrej jakości dla psów i kotów (Brit Premium/Care, Animonda Gran Carno, Josera DailyCat/NatureCat/SensiCat, Animonda Carny, Dolina Noteci) - część z darów zostanie wykorzystana przez naszych nowych podopiecznych z Ukrainy, a pozostała część zostanie przekazana na granicę w kolejnym transporcie.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Sopot Zwierzętom - awatar

  Sopot Zwierzętom

  05.03.2022
  05.03.2022

  Do naszego schroniska trafiło w tym tygodniu siedem psów przejętych we współpracy z organizacjami pomagającymi na granicy, a w kolejnym tygodniu oczekujemy kolejnych kilkunastu - tym razem kocich gości.

  Koszty diagnostyki i leczenia psów z Ukrainy wyniosą co najmniej kilka tysięcy złotych - samo badanie rezonansem dla Przemcia, który ma problemy z kręgosłupem - to koszt ponad tysiąca złotych...

  Bardzo prosimy - pomóż nam im pomagać, wesprzyj schronisko darowizną!

  Zdjęcie aktualizacji 89 499

Komentarze


 • Jacek Sz., Gdańsk - awatar

  Jacek Sz., Gdańsk

  31.12.2022
  31.12.2022

  Zamiast wydać na petardy wolę pomóc zwierzętom.

 • Julia - awatar

  Julia

  16.12.2022
  16.12.2022

  ❤️❤️

 • Szymon i Kasia - wpłata ze zbiórki na naszym ślubie - awatar

  Szymon i Kasia - wpłata ze zbiórki na naszym ślubie

  14.12.2022
  14.12.2022

  Dziękujemy wszystkim za każdą małą cegiełkę, która pozwoliła na uzbieranie takiej sumy!

  • Sopot Zwierzętom - awatar

   Sopot Zwierzętom - Organizator zbiórki

   15.12.2022
   15.12.2022

   Dziękujemy z całego serca w imieniu zwierzaków z Sopotkowa! WSzystkiego najlepszego na nowej drodze życia :)

 • Nais - awatar

  Nais

  15.09.2022
  15.09.2022

  Nasz wpłata to kwiaty ślubne dla naszego Ignacego - z wielkim sercem dla zwierzaków.

  • Sopot Zwierzętom - awatar

   Sopot Zwierzętom - Organizator zbiórki

   26.11.2022
   26.11.2022

   <3 dziękujemy i wszystkiego najlepszego :)

11 046 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 128 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 128

Sara L. DNV - awatar
Sara L. DNV
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
S.M.S - awatar
S.M.S
80
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
maupa - awatar
maupa
20
Marcin Bielski - awatar
Marcin Bielski
20
Joanna Końca za CD - awatar
Joanna Końca za CD
11

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij