Zbiórka Otwieramy Spółdzielnię Socjalną! - miniaturka zdjęcia

Otwieramy Spółdzielnię Socjalną!

Zbiórka Otwieramy Spółdzielnię Socjalną! - zdjęcie główne

Otwieramy Spółdzielnię Socjalną!

7 300 zł z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 51 osób
Wpłać teraz
 

Stwórzmy razem wyjątkowe miejsce!
Nasza Spółdzielnia będzie firmą z branży cateringowej, w której będziemy zatrudniać osoby wychodzące z bezdomności i alkoholizmu, pragnące rozpocząć swoje życie od nowa.
Mamy już 40 000 zł - aby Spółdzielnia mogła wystartować, potrzebujemy jeszcze 30 000!


CO ROBIMY?

Historia naszej działalności rozpoczęła się w 2011 roku, kiedy otworzyliśmy ośrodek terapeutyczny „Nowy Początek”, pomagający osobom uzależnionym i bezdomnym wrócić do normalnego życia. Program terapii polega na ośmiomiesięcznym pobycie w ośrodku, podczas którego pacjenci otrzymują kompleksową pomoc psychologiczną, wsparcie duchowe oraz uczestniczą w rozmaitych zajęciach (m.in. ergoterapia – terapia pracą). 

Kolejnym krokiem było stworzenie tzw. hostelu, czyli mieszkania treningowego, do którego trafiają osoby po ukończeniu terapii w ośrodku. Mieszkańcy hostelu zaczynają przystosowywać się do funkcjonowania w społeczeństwie, podejmując pracę, a jednocześnie wciąż mogą korzystać ze wsparcia mieszkającego z nimi psychologa.

I CO DALEJ?

Po wielu latach pracy z osobami uzależnionymi zauważyliśmy, że dużym problemem jest ich nieprzystosowanie społeczne w miejscu pracy. Zdarza się, że osoby po skończonej terapii wracają do nałogu, ponieważ podejmują się fizycznej pracy w nieodpowiednim dla nich środowisku, pracując z ludźmi nieświadomymi skali ich problemu.

Stąd zrodził się pomysł założenia Spółdzielni – miejsca, w którym każdy mieszkaniec Ośrodka poczuje się bezpiecznie, ucząc się pracy pod okiem doświadczonych osób, znających ich proces leczenia. Spółdzielnia będzie firmą z branży gastronomicznej, oferującą cateringi okolicznościowe. Kuchnia będzie znajdować się w nowym budynku Ośrodka, obecnie trwają w niej końcowe prace remontowe. Koszt całkowitego wyposażenia kuchni oszacowany został na około 70 000 zł, z czego na razie uzbieraliśmy ok. 40 000 zł.

na zdjęciu: nowy budynek Ośrodka przy ul. Łabędziej w Warszawie - tu będzie nasza kuchnia :)


UDA SIĘ?

Aby otworzyć Spółdzielnię brakuje nam więc 30 000. Z tego powodu zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie. Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się stworzyć wyjątkowe miejsce, które uratuje wielu ludzi zagrożonych wykluczeniem społecznym, a także przyczyni się do zmniejszenia problemu nałogów i bezdomności na terenie Warszawy.

Dziękujemy za każdą pomoc! Dzięki niej będziemy mogli nieść pomoc innym. 

Uda się! :-)

Więcej o nas:
Facebook
http://nowypoczatek.org/wsparcie/


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.04.20
  13.04.20

  Powodzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.07.19
  30.07.19

  powodzenia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.07.19
  21.07.19

  Powodzenia!

 • Łukasz Zawiślak - awatar

  Łukasz Zawiślak

  15.07.19
  15.07.19

  Przekazuję 88 jako symbol Nowego Początku :)

7 300 zł z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 51 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 51

Orzech1971 - awatar
Orzech1971
300
Grzegorz Krajewski - awatar
Grzegorz Krajewski
200
Ewak - awatar
Ewak
50
Klaudia Rosa - awatar
Klaudia Rosa
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Jacek Kuć - awatar
Jacek Kuć
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 czerwca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij