Zbiórka Otwieramy Spółdzielnię Socjalną! - zdjęcie główne

Otwieramy Spółdzielnię Socjalną!

7 550 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciły 53 osoby

Stwórzmy razem wyjątkowe miejsce!
Nasza Spółdzielnia będzie firmą z branży cateringowej, w której będziemy zatrudniać osoby wychodzące z bezdomności i alkoholizmu, pragnące rozpocząć swoje życie od nowa.
Mamy już 40 000 zł - aby Spółdzielnia mogła wystartować, potrzebujemy jeszcze 30 000!


CO ROBIMY?

Historia naszej działalności rozpoczęła się w 2011 roku, kiedy otworzyliśmy ośrodek terapeutyczny „Nowy Początek”, pomagający osobom uzależnionym i bezdomnym wrócić do normalnego życia. Program terapii polega na ośmiomiesięcznym pobycie w ośrodku, podczas którego pacjenci otrzymują kompleksową pomoc psychologiczną, wsparcie duchowe oraz uczestniczą w rozmaitych zajęciach (m.in. ergoterapia – terapia pracą). 

Kolejnym krokiem było stworzenie tzw. hostelu, czyli mieszkania treningowego, do którego trafiają osoby po ukończeniu terapii w ośrodku. Mieszkańcy hostelu zaczynają przystosowywać się do funkcjonowania w społeczeństwie, podejmując pracę, a jednocześnie wciąż mogą korzystać ze wsparcia mieszkającego z nimi psychologa.

I CO DALEJ?

Po wielu latach pracy z osobami uzależnionymi zauważyliśmy, że dużym problemem jest ich nieprzystosowanie społeczne w miejscu pracy. Zdarza się, że osoby po skończonej terapii wracają do nałogu, ponieważ podejmują się fizycznej pracy w nieodpowiednim dla nich środowisku, pracując z ludźmi nieświadomymi skali ich problemu.

Stąd zrodził się pomysł założenia Spółdzielni – miejsca, w którym każdy mieszkaniec Ośrodka poczuje się bezpiecznie, ucząc się pracy pod okiem doświadczonych osób, znających ich proces leczenia. Spółdzielnia będzie firmą z branży gastronomicznej, oferującą cateringi okolicznościowe. Kuchnia będzie znajdować się w nowym budynku Ośrodka, obecnie trwają w niej końcowe prace remontowe. Koszt całkowitego wyposażenia kuchni oszacowany został na około 70 000 zł, z czego na razie uzbieraliśmy ok. 40 000 zł.

na zdjęciu: nowy budynek Ośrodka przy ul. Łabędziej w Warszawie - tu będzie nasza kuchnia :)


UDA SIĘ?

Aby otworzyć Spółdzielnię brakuje nam więc 30 000. Z tego powodu zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie. Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się stworzyć wyjątkowe miejsce, które uratuje wielu ludzi zagrożonych wykluczeniem społecznym, a także przyczyni się do zmniejszenia problemu nałogów i bezdomności na terenie Warszawy.

Dziękujemy za każdą pomoc! Dzięki niej będziemy mogli nieść pomoc innym. 

Uda się! :-)

Więcej o nas:
Facebook
http://nowypoczatek.org/wsparcie/


Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.04.2020
  13.04.2020

  Powodzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.07.2019
  30.07.2019

  powodzenia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.07.2019
  21.07.2019

  Powodzenia!

 • Łukasz Zawiślak - awatar

  Łukasz Zawiślak

  15.07.2019
  15.07.2019

  Przekazuję 88 jako symbol Nowego Początku :)

7 550 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciły 53 osoby

Wpłaty: 53

Piotr Maślanka - awatar
Piotr Maślanka
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Orzech1971 - awatar
Orzech1971
300
Grzegorz Krajewski - awatar
Grzegorz Krajewski
200
Ewak - awatar
Ewak
50
Klaudia Rosa - awatar
Klaudia Rosa
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Jacek Kuć - awatar
Jacek Kuć
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij