Zbiórka O godne życie Pana Stanisława - zdjęcie główne

O godne życie Pana Stanisława

24 721 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 199 osób
Olga Gileva - awatar

Olga Gileva

Organizator zbiórki

Człowiek, który przez długie lata rozbudzał różnorodne pasje w małej, wiejskiej społeczności, dziś potrzebuje pomocy. Wierzymy, że wspólnie uda się odmienić opłakane warunki, w jakich przyszło funkcjonować rodzinie Siedleckich.

Stanisław Siedlecki - bo o nim mowa - cierpi na zniesienie kręgów szyjnych i lędźwiowych. Innymi słowy: zniesienie lordozy szyjnej i lędźwiowej to niedowład czterokończynowy; w efekcie choroby sprawna pozostaje w stopniu mocno ograniczonym jedynie jedna ręka (!). Panem Stanisławem opiekuje się żona Maria, małżeństwo ma również niepełnosprawnego syna Roberta. Aktualnie choroba przykuła Pana Stasia do wózka, nieprzystosowanego do jego potrzeb. Wspólnie możemy odmienić los tej rodziny.

 

Stanisław Siedlecki wraz z rodziną przeprowadził się do Powidza w roku 1992. Już wtedy pojawiły się pierwsze oznaki choroby. Rozpoczął pracę w tutejszym Domu Kultury - najpierw od prowadzenia kółka fotograficznego, kolejno modelarskiego, plastycznego. Jak przystało na człowieka z pasją, zaczął przyciągać do siebie dzieci i młodzież a także dorosłych, którzy mogli zacząć patrzeć na świat jego oczami. O sukcesach świadczyła nie tylko wysoka frekwencja na zajęciach w czasie, kiedy społeczności wiejskie nie mogły pochwalić się wieloma alternatywami do spędzania wolnego czasu - był powiększający się dorobek Klubu Modelarskiego „Fenix” w postaci uczestnictwa i zwycięstw w zawodach modelarskich szczebla rejonowego i ogólnopolskiego, plenery malarskie i wiele, wiele innych. Od zawsze z dziećmi i młodzieżą, wychował w tym duchu kolejne pokolenia. Jego praca w powidzkim Domu Kultury została przerwana w roku2010 wraz z nasileniem się objawów choroby, kiedy nie mógł nawet utrzymać pędzla przy sztaludze. Ten malarz-pasjonata, niesamowicie skromny, ciepły i zasłużony dla społeczności lokalnej człowiek i jego rodzina potrzebują naszego wsparcia i naszej pomocy.


W pierwszej kolejności potrzeba środków finansowych na zakup wózka, który będzie odpowiednio podtrzymywał ciało Pana Stanisława i pozwoli swobodnie przemieszczać się po domu. To wielkie marzenie, które przekracza możliwości finansowe rodziny Siedleckich, nie może więcej czekać na spełnienie- pogłębiająca się choroba to prawdziwy wyścig z czasem.

 

Na dalszy plan schodzą fatalne warunki lokalowe - postępująca choroba i brak środków finansowych, spowodowały nieprzystosowanie pomieszczeń domowych dla osoby na wózku. Rodzina zmaga się z pokłosiem nieszczelnego dachu-obecnie zimą w mieszkaniu pada śnieg, przestarzałej instalacji grzewczej.

Należy zaznaczyć, że Pan Stanisław jest całkowicie niesamodzielny; jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę dorosłego, niepełnosprawnego syna Państwa Siedleckich, możemy sobie wyobrazić jak wiele pracy Pani Maria wkłada każdego dnia w to, aby jej rodzina mogła w miarę możliwości normalnie funkcjonować.

Przed laty praca na rzecz społeczności wiejskiej, dziś szarość codzienności naznaczonej chorobą. Nie godzimy się na to, aby ta historia miała taki finał!

Pomóż odmienić los rodziny Siedleckich! Liczy się każda, nawet najmniejsza wpłata. Z uzbieranej kwoty w pierwszej kolejności zakupimy wózek, który wreszcie pozwoli uśmierzyć ból, powodowany przez aktualnie używany przez Pana Stasia - niedostosowane siedzisko, jego szerokość, wyeksploatowana bateria, przerywająca możliwość przemieszczania się. 

 Dalej podejmiemy próby wyremontowania i dostosowania pomieszczeń w domu Państwa Siedleckich do potrzeb Pana Stasia. Mamy nadzieję, że uda się również przeprowadzić generalny remont domu, który zapewni spokój i komfort codziennego życia rodziny Siedleckich.


Komentarze


  • Karolina - awatar

    Karolina

    12.04.2021
    12.04.2021

    🌸

24 721 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 199 osób
Olga Gileva - awatar

Olga Gileva

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 199

K ban - awatar
K ban
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Banaszak Karolina - awatar
Banaszak Karolina
50
Danuta Pokorska - awatar
Danuta Pokorska
100
K.b. - awatar
K.b.
100
Banaszak Karolina - awatar
Banaszak Karolina
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Hieronima - awatar
Hieronima
100
Karo - awatar
Karo
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij