Zbiórka O godne życie Pana Stanisława - zdjęcie główne

O godne życie Pana Stanisława

24 721 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 199 osób
Olga Gileva - awatar

Olga Gileva

Organizator zbiórki

Człowiek, który przez długie lata rozbudzał różnorodne pasje w małej, wiejskiej społeczności, dziś potrzebuje pomocy. Wierzymy, że wspólnie uda się odmienić opłakane warunki, w jakich przyszło funkcjonować rodzinie Siedleckich.

Stanisław Siedlecki - bo o nim mowa - cierpi na zniesienie kręgów szyjnych i lędźwiowych. Innymi słowy: zniesienie lordozy szyjnej i lędźwiowej to niedowład czterokończynowy; w efekcie choroby sprawna pozostaje w stopniu mocno ograniczonym jedynie jedna ręka (!). Panem Stanisławem opiekuje się żona Maria, małżeństwo ma również niepełnosprawnego syna Roberta. Aktualnie choroba przykuła Pana Stasia do wózka, nieprzystosowanego do jego potrzeb. Wspólnie możemy odmienić los tej rodziny.

 

Stanisław Siedlecki wraz z rodziną przeprowadził się do Powidza w roku 1992. Już wtedy pojawiły się pierwsze oznaki choroby. Rozpoczął pracę w tutejszym Domu Kultury - najpierw od prowadzenia kółka fotograficznego, kolejno modelarskiego, plastycznego. Jak przystało na człowieka z pasją, zaczął przyciągać do siebie dzieci i młodzież a także dorosłych, którzy mogli zacząć patrzeć na świat jego oczami. O sukcesach świadczyła nie tylko wysoka frekwencja na zajęciach w czasie, kiedy społeczności wiejskie nie mogły pochwalić się wieloma alternatywami do spędzania wolnego czasu - był powiększający się dorobek Klubu Modelarskiego „Fenix” w postaci uczestnictwa i zwycięstw w zawodach modelarskich szczebla rejonowego i ogólnopolskiego, plenery malarskie i wiele, wiele innych. Od zawsze z dziećmi i młodzieżą, wychował w tym duchu kolejne pokolenia. Jego praca w powidzkim Domu Kultury została przerwana w roku2010 wraz z nasileniem się objawów choroby, kiedy nie mógł nawet utrzymać pędzla przy sztaludze. Ten malarz-pasjonata, niesamowicie skromny, ciepły i zasłużony dla społeczności lokalnej człowiek i jego rodzina potrzebują naszego wsparcia i naszej pomocy.


W pierwszej kolejności potrzeba środków finansowych na zakup wózka, który będzie odpowiednio podtrzymywał ciało Pana Stanisława i pozwoli swobodnie przemieszczać się po domu. To wielkie marzenie, które przekracza możliwości finansowe rodziny Siedleckich, nie może więcej czekać na spełnienie- pogłębiająca się choroba to prawdziwy wyścig z czasem.

 

Na dalszy plan schodzą fatalne warunki lokalowe - postępująca choroba i brak środków finansowych, spowodowały nieprzystosowanie pomieszczeń domowych dla osoby na wózku. Rodzina zmaga się z pokłosiem nieszczelnego dachu-obecnie zimą w mieszkaniu pada śnieg, przestarzałej instalacji grzewczej.

Należy zaznaczyć, że Pan Stanisław jest całkowicie niesamodzielny; jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę dorosłego, niepełnosprawnego syna Państwa Siedleckich, możemy sobie wyobrazić jak wiele pracy Pani Maria wkłada każdego dnia w to, aby jej rodzina mogła w miarę możliwości normalnie funkcjonować.

Przed laty praca na rzecz społeczności wiejskiej, dziś szarość codzienności naznaczonej chorobą. Nie godzimy się na to, aby ta historia miała taki finał!

Pomóż odmienić los rodziny Siedleckich! Liczy się każda, nawet najmniejsza wpłata. Z uzbieranej kwoty w pierwszej kolejności zakupimy wózek, który wreszcie pozwoli uśmierzyć ból, powodowany przez aktualnie używany przez Pana Stasia - niedostosowane siedzisko, jego szerokość, wyeksploatowana bateria, przerywająca możliwość przemieszczania się. 

 Dalej podejmiemy próby wyremontowania i dostosowania pomieszczeń w domu Państwa Siedleckich do potrzeb Pana Stasia. Mamy nadzieję, że uda się również przeprowadzić generalny remont domu, który zapewni spokój i komfort codziennego życia rodziny Siedleckich.


Komentarze


  • Karolina - awatar

    Karolina

    12.04.2021
    12.04.2021

    🌸

24 721 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 199 osób
Olga Gileva - awatar

Olga Gileva

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 199

K ban - awatar
K ban
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Banaszak Karolina - awatar
Banaszak Karolina
50
Danuta Pokorska - awatar
Danuta Pokorska
100
K.b. - awatar
K.b.
100
Banaszak Karolina - awatar
Banaszak Karolina
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Hieronima - awatar
Hieronima
100
Karo - awatar
Karo
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij