Zbiórka Staruszka Saszka prosi o grosik - zdjęcie główne

Staruszka Saszka prosi o grosik

2 880 zł z 3 500 zł (Cel)
Wpłaciły 104 osoby

Mówią, że małe jest piękne. Mówią o humanitarnym traktowaniu, o zapobieganiu cierpieniu. Mówią, że trzeba się pochylić, aby dostrzec i czasem pomóc. Aby zobaczyć Saszę, trzeba schylić się bardzo mocno. Ma już kilka wiosen i zim za sobą - a nadal mieści się na froncie miękkiego buta. Bóg nie dał jej wzrostu, ale obdarzył dzielnym, wielkim sercem! 

Sunia spogląda na nas świdrującymi oczkami, po czym niezdarnie zsuwa się z buta i przewraca na brzuszek. Chwile rozgląda się wkoło, a potem merda nieporadnie ogonkiem. Odpad hodowlany - bo na takie jak ona nie ma chętnych. Nie są spełnieniem marzeń, w zasadzie w ogóle nie mają racji bytu. Są, bo się urodziły - tak jakoś wyszło. A że urodziły się wadliwe, jak mówili właściciele, stały się od pierwszego dnia balastem, który trzeba karmić. Jakże ich życie jest zatem nieekonomiczne!

Saszka przewracała się na każdym zakręcie, nóżki uciekały jej na boki, miała problemy ze wstaniem. Nieświadoma, bo przecież nie wiedziała, że można inaczej. Właściciele liczyli, że samo przejdzie - ale wada się pogłębiała. W zasadzie zapadła decyzja o uśpieniu malusiej - taniej, szybciej, bez zbędnych kosztów.

Saszka trafiła pod nasze skrzydła kilka lat temu. Zdiagnozowano u niej obustronne zwichnięcie rzepek IV stopnia. Przeszła operacje, a dzięki rehabilitacji jej stan bardzo się poprawił i mała suczka, choć nigdy nie powróciła do pełni zdrowia, funkcjonowała na tyle dobrze, że mogła iść do adopcji. Znalazła cudowny dom, gdzie przez ponad 4 lata miała zapewnioną najlepszą opiekę. Nasza fundacja wspiera leczenie malutkiej, kiedy jest taka potrzeba, tak jak w wielu adopcjach.

Los bywa przewrotny, choć mawia się o tym, że nie powinno się kopać leżącego. Saszka, przy całym swoim wątłym zdrowiu, znowu zaczęła chorować. Pojawiły się kolejne trudności z chodzeniem, a do tego doszły problemy z serduszkiem. Coraz gorszy stan zębów sprawił, że większość z nich trzeba było usunąć - nie było do końca wiadomo, czy sunia podejmie się samodzielnego jedzenia, ale po kilku dniach malutka, pełna babcinej werwy, zjadała kolejne puszki. Potrzebna jest dokładna, szeroka diagnostyka i w dalszej kolejności leczenie oraz specjalistyczna, bardzo kosztowna karma. 

Prosimy o pomoc w sfinansowaniu diagnostyki i leczenia Saszki.

Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to blisko 1000 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe. Bardzo Ci za wszystko dziękujemy!


Aktualności


 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  06.02.19
  06.02.19

  Spieszymy z nowymi wieściami o Saszce. Przeprowadzone badania nie wykazały żadnych nowych schorzeń. Zmiany zwyrodnieniowe będą postępowały w związku z wiekiem, jak i przez to, że Saszka jest ofiarą pseudohodowli. Jej stan został opanowany, ma też kilka ząbków mniej. Za to apetytu Saszce nie brakuje. Dzięki wsparciu Darczyńców udało się zebrać zapas specjalistycznej karmy i suplementów, których malutka bardzo potrzebuje. W jej imieniu dziękujemy za okazane wsparcie!

  Zdjęcie aktualności 25 677

Komentarze


 • robert pruszkowski - awatar

  robert pruszkowski

  02.01.19
  02.01.19

  pomagajmy

 • Moni732 - awatar

  Moni732

  31.12.18
  31.12.18

  zdrowiej, Maleńka :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.12.18
  23.12.18

  Szczęścia dla malutkiej, oby wszystko było dobrze :)

 • Jo Wawa - awatar

  Jo Wawa

  21.12.18
  21.12.18

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim ludziom a także organizacjom wspierającym Zwierzaki oraz samym Zwierzakom wszystkiego najlepszego. Oby nadchodzący rok 2019 był dla Was wszystkich pomyślniejszy :)

 • ryszard skup - awatar

  ryszard skup

  21.12.18
  21.12.18

  wysylam 220 zl ,200zl dla Saszki i 20zl na fundacje

2 880 zł z 3 500 zł (Cel)
Wpłaciły 104 osoby

Wpłaty: 104

Beata Drukalska - awatar
Beata Drukalska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Zofia Dąbrowska - awatar
Zofia Dąbrowska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Zofia Dąbrowska - awatar
Zofia Dąbrowska
10
Magda - awatar
Magda
45
OlaM - awatar
OlaM
3
Magda - awatar
Magda
40

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 31 maja zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij