Zbiórka DAISY wojowniczka - zdjęcie główne

DAISY wojowniczka

250 zł z 150 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób
Gosia Pietrzyk - awatar

Gosia Pietrzyk

Organizator zbiórki

Jesteśmy grupką osób, zajmujemy się bezdomnymi kotami, dokarmiamy, leczymy, sterylizujemy, kastrujemy. Robimy to we własnym zakresie, społecznie. Pomaga nam wielu wspaniałych ludzi, mieszkańców Wolsztyna i nie tylko. Stworzyliśmy na FB stronę "Karpickowe Sierotki", na której informujemy o naszych działaniach. 


W poniedziałek skontaktowała się z nami dziewczyna, która także zajmuje się bezdomnymi kotami m.in. na wolsztyńskim osiedlu. Poprosiła by pomóc jej znaleźć dom dla kotki. Daisy, to kotka wyadoptowana przez nią około 2 lata temu. Osoba, która była opiekunką kotki, przekazała jej informację, że ma zamiar poddać Daisy eutanazji. Na pytanie dlaczego, odpowiedziała, że kot leży tydzień, nie je, nie rusza się. W dalszym toku rozmowy przyznała, że wyjechała na weekend, a kot został pod opieką syna. Po powrocie zastała kota leżącego i nie ruszającego się. Dlaczego opiekunka nie pomogła zwierzęciu? Nie wiemy, usprawiedliwiała się brakiem środków finansowych. Co stało się pod nieobecność kobiety? Też się nie dowiemy. Dziewczyna zabrała kota (właściwie to poprzednia opiekunka kota jej po prostu rzuciła), i zawiozła do weterynarza. Kotce pobrano krew do badań, wyniki były zadowalające, nie odbiegały od normy. W trakcie badania zwierzęcia stwierdzono, że kilka jej zębów jest w fatalnym stanie i to one mogły kotce sprawiać ból, w związku z czym nie jadła i osłabła z głodu.

Chore ząbki zostały wyrwane pod narkozą, zostały podane środki przeciwbólowe i kotka została umieszczona pod opieką domu tymczasowego. Po ustaniu działania środków przeciwbólowych kotka wróciła do stanu, w jakim trafiła do weterynarza, znów zesztywniała, nie jadła, nie piła samodzielnie, postawiona na łapki, przewracała się na prawy bok, krzyczała z bólu przy odchylaniu główki do góry. Znów szybka jazda do weterynarza. Stwierdzono prawdopodobny uraz części szyjnej kręgosłupa. Dostała dwa zastrzyki: sterydy na odbarczenie rdzenia i zmniejszenie ucisku na niego oraz antybiotyk, gdyż z noska leciała gęsta ropa. Została nakarmiona preparatem - koncentratem środków odżywczych. W nocy zaczęła już się sama podnosić, także próbowała sama pić. Drugiego dnia podano kolejną dawkę sterydu, tym razem o przedłużonym działaniu, oraz antybiotyk. 

W dniu dzisiejszym był znów antybiotyk. Dziś kotkę trzeba było odsikać, gdyż dwa dni nie siusiała i pęcherz już był pełny. Jednak wystarczyło tylko nacisnąć i mocz wydaliła. Prawdopodobnie "zatkała się" na skutek stresu. Na dziś kotka porusza się, sama je i pije.

Na dzień dzisiejszy koszt ratowania Daisy to 320zł. Czekają ją jeszcze zastrzyki z antybiotykiem, podawane będą do końca tygodnia. O ile nie dojdą żadne niepokojące objawy, kosztb leczenia powinien zamknąć się w kwocie 370zł. Dziewczyna, która postanowiła ratować Daisy, zwróciła się o pomoc do  Inicjatywy dla Zwierząt w Wolsztynie. Niestety, przez to, że na naszej grupie wspierającej finansowo Karpickowe Sierotki, umieściliśmy kilka licytacji, z których dochód został przeznaczony na pokrycie kosztów leczenia Daisy, Inicjatywa odmówiła pomocy finansowej. Na licytacjach udało się zebrać środki w wysokości 220zł. Pozostała kwota to 150zł. Bardzo prosimy o pomoc w jej zebraniu, tak byśmy mogli opłacić rachunek za leczenie tej niesamowitej, ślicznej kotki. Jeśli uda się zebrac więcej, bądź rachunek będzie mniejszy, reszta zostanie przeznaczona na zakup karmy dla Daisy.

Daisy nie wróci do swojego poprzedniego domu. Mamy dwie osoby chętne do adopcji kotki. Gdy Daisy całkowicie wróci do zdrowia, trafi do nowego domu.

Aktualności


 • Gosia Pietrzyk - awatar

  Gosia Pietrzyk

  13.05.18
  13.05.18

  W sumie na zbiórce oraz w aukcjach zebraliśmy 470zł. Po opłaceniu faktury za leczenie Daisy został nam 61,24zł. Dołożyliśmy do pełnej kwoty (do 100zł) i wysłaliśmy je przelewem na konto zbiórki na operację kota Śrucika, postrzelonego w naszym mieście przez nieznanego sprawcę. Jest to koniec tej zbiórki, którą tym wpisem zamykamy. Wszystkim ofiarodawcom składamy podziękowania za pomoc. Macie welkie serca, dziękujemy!!!

  Zdjęcie aktualności 15 089

250 zł z 150 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób
Gosia Pietrzyk - awatar

Gosia Pietrzyk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 7

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Malgorzata Dzikowska - awatar
Malgorzata Dzikowska
20
Agnieszka Radajewska - awatar
Agnieszka Radajewska
20
Beniu - awatar
Beniu
15
Sylwia K - awatar
Sylwia K
20
Sylwia - awatar
Sylwia
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij