Zbiórka DAISY wojowniczka - zdjęcie główne

DAISY wojowniczka

250 zł  z 150 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób
Gosia Pietrzyk - awatar

Gosia Pietrzyk

Organizator zbiórki

Jesteśmy grupką osób, zajmujemy się bezdomnymi kotami, dokarmiamy, leczymy, sterylizujemy, kastrujemy. Robimy to we własnym zakresie, społecznie. Pomaga nam wielu wspaniałych ludzi, mieszkańców Wolsztyna i nie tylko. Stworzyliśmy na FB stronę "Karpickowe Sierotki", na której informujemy o naszych działaniach. 


W poniedziałek skontaktowała się z nami dziewczyna, która także zajmuje się bezdomnymi kotami m.in. na wolsztyńskim osiedlu. Poprosiła by pomóc jej znaleźć dom dla kotki. Daisy, to kotka wyadoptowana przez nią około 2 lata temu. Osoba, która była opiekunką kotki, przekazała jej informację, że ma zamiar poddać Daisy eutanazji. Na pytanie dlaczego, odpowiedziała, że kot leży tydzień, nie je, nie rusza się. W dalszym toku rozmowy przyznała, że wyjechała na weekend, a kot został pod opieką syna. Po powrocie zastała kota leżącego i nie ruszającego się. Dlaczego opiekunka nie pomogła zwierzęciu? Nie wiemy, usprawiedliwiała się brakiem środków finansowych. Co stało się pod nieobecność kobiety? Też się nie dowiemy. Dziewczyna zabrała kota (właściwie to poprzednia opiekunka kota jej po prostu rzuciła), i zawiozła do weterynarza. Kotce pobrano krew do badań, wyniki były zadowalające, nie odbiegały od normy. W trakcie badania zwierzęcia stwierdzono, że kilka jej zębów jest w fatalnym stanie i to one mogły kotce sprawiać ból, w związku z czym nie jadła i osłabła z głodu.

Chore ząbki zostały wyrwane pod narkozą, zostały podane środki przeciwbólowe i kotka została umieszczona pod opieką domu tymczasowego. Po ustaniu działania środków przeciwbólowych kotka wróciła do stanu, w jakim trafiła do weterynarza, znów zesztywniała, nie jadła, nie piła samodzielnie, postawiona na łapki, przewracała się na prawy bok, krzyczała z bólu przy odchylaniu główki do góry. Znów szybka jazda do weterynarza. Stwierdzono prawdopodobny uraz części szyjnej kręgosłupa. Dostała dwa zastrzyki: sterydy na odbarczenie rdzenia i zmniejszenie ucisku na niego oraz antybiotyk, gdyż z noska leciała gęsta ropa. Została nakarmiona preparatem - koncentratem środków odżywczych. W nocy zaczęła już się sama podnosić, także próbowała sama pić. Drugiego dnia podano kolejną dawkę sterydu, tym razem o przedłużonym działaniu, oraz antybiotyk. 

W dniu dzisiejszym był znów antybiotyk. Dziś kotkę trzeba było odsikać, gdyż dwa dni nie siusiała i pęcherz już był pełny. Jednak wystarczyło tylko nacisnąć i mocz wydaliła. Prawdopodobnie "zatkała się" na skutek stresu. Na dziś kotka porusza się, sama je i pije.

Na dzień dzisiejszy koszt ratowania Daisy to 320zł. Czekają ją jeszcze zastrzyki z antybiotykiem, podawane będą do końca tygodnia. O ile nie dojdą żadne niepokojące objawy, kosztb leczenia powinien zamknąć się w kwocie 370zł. Dziewczyna, która postanowiła ratować Daisy, zwróciła się o pomoc do  Inicjatywy dla Zwierząt w Wolsztynie. Niestety, przez to, że na naszej grupie wspierającej finansowo Karpickowe Sierotki, umieściliśmy kilka licytacji, z których dochód został przeznaczony na pokrycie kosztów leczenia Daisy, Inicjatywa odmówiła pomocy finansowej. Na licytacjach udało się zebrać środki w wysokości 220zł. Pozostała kwota to 150zł. Bardzo prosimy o pomoc w jej zebraniu, tak byśmy mogli opłacić rachunek za leczenie tej niesamowitej, ślicznej kotki. Jeśli uda się zebrac więcej, bądź rachunek będzie mniejszy, reszta zostanie przeznaczona na zakup karmy dla Daisy.

Daisy nie wróci do swojego poprzedniego domu. Mamy dwie osoby chętne do adopcji kotki. Gdy Daisy całkowicie wróci do zdrowia, trafi do nowego domu.

Aktualizacje


 • Gosia Pietrzyk - awatar

  Gosia Pietrzyk

  13.05.2018
  13.05.2018

  W sumie na zbiórce oraz w aukcjach zebraliśmy 470zł. Po opłaceniu
  faktury za leczenie Daisy został nam 61,24zł. Dołożyliśmy do pełnej kwoty (do 100zł) i wysłaliśmy je przelewem na konto zbiórki na operację kota
  Śrucika, postrzelonego w naszym mieście przez nieznanego sprawcę.
  Jest to koniec tej zbiórki, którą tym wpisem zamykamy.
  Wszystkim ofiarodawcom składamy podziękowania za pomoc. Macie
  welkie serca, dziękujemy!!!

  Zdjęcie aktualizacji 15 089

250 zł  z 150 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób
Gosia Pietrzyk - awatar

Gosia Pietrzyk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 7

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Malgorzata Dzikowska - awatar
Malgorzata Dzikowska
20
Agnieszka Radajewska - awatar
Agnieszka Radajewska
20
Beniu - awatar
Beniu
15
Sylwia K - awatar
Sylwia K
20
Sylwia - awatar
Sylwia
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij