Wybudujmy STUDNIE w Kenii

1 430 zł z 210 000 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób

Chepseon w Kenii w przeszłości było terenem okrutnych walk szczepowych. Od 14 października 2018 r. posługę w tej 2500 miejscowości z intencją promowania pokoju i pojednania międzyplemiennego wśród mieszkańców tego regionu podjęli franciszkanie z Prowincji św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Ruiri w to najstarsza franciszkańska misja w Kenii. Franciszkanie z Polski pracują tam od 1984 r. Oprócz duszpasterstwa parafialnego w kościele głównym i 22 kaplicach w osadach rozrzuconych w odległościach kilkudziesięciu kilometrów, prowadzą też przedszkole i szkołę podstawową dla 360 uczniów, przychodnię zdrowia, dom rekolekcyjny, formację początkową do zakonu i farmę.

Jedną z najważniejszych potrzeb lokalnej ludności i samej misji jest dostęp do czystej, nieskażonej wody. Do tego niezbędna jest budowa studni głębinowej (ok. 350m).

Niestety bez wody nie da się żyć a tym bardziej  prowadzić tyle dzieł dla dobra miejscowej ludności. Wszyscy oni  wodę pitną muszą kupować, bądź czerpać deszczówkę, która szybko się kończy a przy większych zapasach łatwo psuje. 

Wybudujmy razem dla nich te studnie. Zasługują na godne życie tak samo jak my.


Zbiórkę prowadzi:

Franciszkański Sekretariat Misyjny w Gdyni http://www.sekretariatmisyjny.pl/ 

oraz Fundacja „Tworzyć Miłością” http://www.fundacjatm.pl/

Aktualności


 • Misje Franciszkańskie - awatar

  Misje Franciszkańskie

  17.02.20
  17.02.20

  Kochani! Dziękujemy Wam za wsparcie naszej zbiórki! Dzięki Waszym darowiznom oraz pomocy franciszkanów z całego świata udało się zebrać niezbędną kwotę na wywiercenie dwóch studni - w misji Chepseon i w Ruiri. Niemożliwe stało się możliwe! Dziękujemy! Zachęcamy do wsparcia tegorocznej akcji "Woreczek Ryżu" https://pomagam.pl/woreczekryzu2020 i przekazywania 1% podatku na misje franciszkańskie. (KRS 0000695283 - Tworzyć Miłością; cel szczegółowy: MISJE). Pokój i dobro!

  Zdjęcie aktualności 44 661

1 430 zł z 210 000 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób

Wpłaty: 20

Barbara Materowska - awatar
Barbara Materowska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Barbara Materowska - awatar
Barbara Materowska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Jacek Lipiński - awatar
Jacek Lipiński
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
250

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 czerwca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij