Zbiórka Pomóżmy dzieciom przetrwać głód! - zdjęcie główne

Pomóżmy dzieciom przetrwać głód!

18 321 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 332 osoby

Południowy Sudan umiera z głodu. Pomóżmy dzieciom przetrwać! 

Środa, 15 marca,

Wow! Zebraliśmy już prawie 13 tys. zł! Dzięki Waszym wpłatom już jesteśmy w stanie zapewnić żywność przez cały okres głodu dla 6 wielodzietnych rodzin! Dziękujemy! A jeśli chcecie nam dodatkowo pomóć, powiedzcie o tej zbiórce swoim znajomym i udostępnijcie ją na Facebooku! To też dużo znaczy!

O akcji:

Kilkaset tysięcy dzieci może umrzeć z głodu do sierpnia. Sezon, który zwyczajowo nazywany jest “sezonem głodu”, jeszcze się nie zaczął, a śmiercią głodową w Afryce środkowo-wschodniej zagrożonych jest już nawet 20 milionów osób.

Brak dostępu do żywności i jej bardzo wysokie ceny sprawiają, że w Sudanie Południowym rodzice zostawiają swoje dzieci, nie chcąc patrzeć na ich powolną i bolesną śmierć. Najbardziej zagrożone są dzieci do 5 roku życia. Dlatego zbieramy pieniądze na żywność i leczenie dla najmłodszych i ich rodzin. 

50 tysięcy złotych to duża kwota, ale wyżywienie jednej rodziny przez 5 miesięcy, czyli do momentu zbiorów, kosztuje 1800 zł miesięcznie. Innymi słowy wystarczy ok. 300 zł na miesiąc, aby zapewnić potrzebne jedzenie dla całej sudańskiej rodziny. Za 50 tysięcy zł będziemy w stanie pomóc prawie 30 rodzinom przetrwać ten bardzo trudny czas. 

10 zł kosztuje przeżycie przez sudańską rodzinę jednego dnia. Zaraz po osiągnięciu celu zbiórki, przekażemy pieniądze najbardziej potrzebującym rodzinom na północy kraju. 

Fundacja PCPM zajmuje się niesieniem pomocy humanitarnej, rozwojowej i ratunkowej w Afryce, Azji, na Bliskim Wschodzie i w Europie. Więcej o PCPM na www.pcpm.org.pl

Komentarze


 • Damian - awatar

  Damian

  09.06.2017
  09.06.2017

  Wszystkiego dobrego :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.06.2017
  08.06.2017

  Powodzenia! Mam nadzieję że w ten sposób trochę pomogę :)

 • Agnieszka - awatar

  Agnieszka

  15.05.2017
  15.05.2017

  Powodzenia

 • lambdanis - awatar

  lambdanis

  30.04.2017
  30.04.2017

  Wpłaciłam 1% swojej pensji - to bardzo mało w stosunku do potrzeb, ale to też kwota, na którą mogę sobie pozwolić każdego miesiąca. Ty też możesz, do dzieła!

 • eMCe71 - awatar

  eMCe71

  13.04.2017
  13.04.2017

  Chciałbym skutecznie i mądrze pomóc tym dzieciom - wierzę, że to jeden ze sposobów

18 321 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 332 osoby

Wpłaty: 332

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
6
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
9
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Olga - awatar
Olga
50
Magdalena - awatar
Magdalena
15
Anonim - awatar
Anonim
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij