Zbiórka SuperStaś i białaczka - zdjęcie główne

SuperStaś i białaczka

6 711 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 155 osób
Ania Godlewska - awatar

Ania Godlewska

Organizator zbiórki

Podobno kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. A kiedy dziecko choruje? 

Kiedy dowiedzieliśmy się o chorobie syna nasz świat runął. W lipcu ub. roku Staś zaczął kuleć na nóżkę - z dnia na dzień, zupełnie niespodziewanie. Wizyty u pediatry i ortopedy nic nie wykazały. Zbliżał się termin naszego wakacyjnego wyjazdu nad morze, a Staś dalej kulał. Postanowiłam zawieźć go na SOR Szpitala Pediatrycznego WUM. Rutynowo wykonano morfologię i natychmiast skierowano nas na oddział hematologii. Biopsja szpiku potwierdziła przypuszczenia lekarzy. W szpiku kostnym mojego dziecka 95% komórek stanowiły komórki nowotworowe. 2 sierpnia Staś rozpoczął walkę z białaczką. W chwili diagnozy miał 2 lata i 8 mcy.

Intensywne leczenie szpitalne trwało 9 miesięcy. Sterydo- i chemioterapia przyniosła spodziewany efekt, ale i wiele powikłań. Staś powoli "zapominał" tego, czego nauczył się przez dwa i pół roku swojego życia. Zaczął znów korzystać z pieluszek, mało mówił, przez półtora miesiąca nie chodził. Czasem zastanawiam się jak to możliwe, że mimo tony cierpienia, jaka na niego spadła, on umie się jeszcze uśmiechać... Leczenie znosił niezwykle dzielnie i tylko w najcięższych momentach prosił mnie: "Mamo, nie chcę, żeby bolało." Kiedyś miałam nadzieję, że może mój trzylatek nie do końca rozumie o co walczy, ale dzieci onkologiczne dorastają bardzo szybko. Za szybko. Przychodzi im mierzyć się z bólem fizycznym i tematami, które dzieci nigdy nie powinny dotyczyć. Dlatego dla mnie każdy onkodzieciak jest superbohaterem, chociaż bez peleryny. Szybko zorientowałam się, że Staś wie czym jest śmierć, wie, że części swoich szpitalnych kolegów już nigdy nie zobaczy. Teraz marzę o tym, żeby kiedyś zapomniał o tym co zobaczył i co przeżył.

W maju Staś rozpoczął leczenie podtrzymujące, które ma potrwać 74 tygodnie. Ten etap zakłada przyjmowanie tabletek z lekami cytostatycznymi w domu. Lekarze obiecują, że z czasem zacznie być normalnie. Ale... My nie pamiętamy już jak się żyje normalnie. Wciąż obawiam się groźnej infekcji, gorączki, codziennie sprawdzam, czy na skórze Stasia nie ma wybroczyn. Leczenie Stasia zakłada również uzupełniającą radioterapię główki, którą ma rozpocząć niebawem.

Mimo, że leczenie intensywne jest za nami, potrzeby są wciąż te same. Staś wymaga leków, suplementów oraz specyficznej diety, opartej na produktach dobrej jakości, świeżych, nieprzetworzonych. Nasz budżet obciążają też art. higieniczne, do dezynfekcji oraz koszty częstych dojazdów do szpitala. Staś wymaga mojej ciągłej obecności i opieki, wciąż jeszcze nie mogę wrócić do pracy. Kwota zbiórki powinna zabezpieczyć najistotniejsze wydatki na najbliższe kilka miesięcy. 

Proszę, pomóżcie nam wygrać tę niesprawiedliwą walkę! Zdejmijcie z naszych barków choć to jedno zmartwienie. Z całego serca już teraz jestem Wam ogromnie wdzięczna ❤️


Ania, mama superbohatera.

Aktualizacje


 • Ania Godlewska - awatar

  Ania Godlewska

  16.05.2018
  16.05.2018

  Najdrożsi Darczyńcy! Dzięki Waszej pomocy udało się zebrać błyskawicznie całą kwotę ❤️ Z całego serca dziękuję za każdą złotówkę! Możemy teraz spać odrobinę spokojniej, a Staś może wracać do zdrowia na całego :)

  Dziękuję!
  Ania, mama super bohatera.

  Zdjęcie aktualizacji 15 202

Komentarze


 • Stella Strug - awatar

  Stella Strug

  15.05.2018
  15.05.2018

  Trzymam kciuki i modlę się Maluchu. Będzie dobrze :*

  • Ania Godlewska - awatar

   Ania Godlewska - Organizator zbiórki

   15.05.2018
   15.05.2018

   Dziękujemy!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.05.2018
  15.05.2018

  Dużo siły życzę. Będzie dobrze.

  • Ania Godlewska - awatar

   Ania Godlewska - Organizator zbiórki

   15.05.2018
   15.05.2018

   Dziękuję ❤️ Ciągle nie tracę nadziei, że Stasiowi uda się wyjść z choroby bez szwanku.

 • EwaK - awatar

  EwaK

  14.05.2018
  14.05.2018

  Zdrówka dla Stasia i sił dla mamy! :)

  • Ania Godlewska - awatar

   Ania Godlewska - Organizator zbiórki

   15.05.2018
   15.05.2018

   Serdecznie dziękujemy :)

 • Marzena Pawlak - awatar

  Marzena Pawlak

  11.05.2018
  11.05.2018

  Aniu z calego serducha trzymamy za was kciuki i wierzymy ze sie uda 😘😘😘 zdrowka dla Stasia 💝💝

  • Ania Godlewska - awatar

   Ania Godlewska - Organizator zbiórki

   11.05.2018
   11.05.2018

   Dziękuję Marzenko! ❤️ Walczymy o to zdrowie Staśkowe z całych sił!

 • Anna - awatar

  Anna

  10.05.2018
  10.05.2018

  Dla małego bohatera!

  • Ania Godlewska - awatar

   Ania Godlewska - Organizator zbiórki

   10.05.2018
   10.05.2018

   Dziękuję! Piona od SuperStacha :)

6 711 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 155 osób
Ania Godlewska - awatar

Ania Godlewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 155

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Dziekan - awatar
Dziekan
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Ewa i Andrzej Łapińscy - awatar
Ewa i Andrzej Łapińscy
100
Karolina Łapińska - awatar
Karolina Łapińska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij