Zbiórka Susza odbiera szansę na naukę - miniaturka zdjęcia

Susza odbiera szansę na naukę Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Susza odbiera szansę na naukę - zdjęcie główne

Susza odbiera szansę na naukę

1 615 zł  z 9 000 zł (Cel)
Wpłaciły 22 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Jesteśmy Fundacją Mogę się uczyć - fundacją założoną z pasji do współpracy!

Od 10 lat razem ze społecznością masajską z południowej Kenii walczymy o rozwój dzieci współ -prowadząc szkołę podstawową z przedszkolem. 

Działamy non-profit i jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego ;)


Susza odbiera szansę na naukę

Przez 10 lat nie mieliśmy takiej sytuacji jaka spotyka nas teraz, dziś. Rodzice nie mają najmniejszych środków by opłacić uczniom naukę. Nie odsyłamy uczniów jednak do domu a robimy wszystko by ograniczyć wszelkie koszty i przetrwać ten trudny czas. Potrzebujemy Twojego wsparcia by opłacić część, którą wpłacali rodzice by szkoła mogła w pełni funkcjonować.   

Deszcze były znikome podczas ostatnich dwóch pór deszczowych. Ograniczenia związane z COVID-19 także zmniejszyły szanse na zarobek naszych rodzin. Większość naszej społeczności żyje tradycyjnie opierając się na chowie bydła. W obecnej sytuacji mężczyźni lub całe rodziny wyruszyły z bydłem w miejsca gdzie jest trawa i woda. Bydło jest w bardzo kiepskiej formie. Rodziny modlą się o cud, jednocześnie nie mając środków do wyżywienia nawet siebie. 

Zobacz proszę niedawną informację na temat całej Kenii

Prosimy Cię o wsparcie, które pomoże w tej krytycznej sytuacji utrzymać działanie szkoły na pełnych obrotach dla wszystkich ponad 250 uczniów. 

Wielu z naszych uczniów  je tylko w szkole!

By opłacić w pełni pracowników szkoły, zakupić żywność (która obecnie znacznie podrożała), kupić opał do kuchni, paliwo do szkolnego busa i pompy by mieć wodę, opłacić prąd,  a także by kupić przybory i pomoce szkolne potrzebujemy jak najszybciej zebrać 4 500 zł, i minimalnie tyle samo dodatkowo do końca marca. Z końcem marca kończy się ten rok szkolny. 


Pomóż by każde dziecko z naszego regionu mogło się uczyć i mogło zjeść sycącą owsiankę i lunch!

Dziękujemy / Ashe oleng 


Szkoła Osimlai Gifted Hands

Szkoła została założona przez emerytowaną nauczycielkę Phillipę i prezes naszej Fundacji Magdę w listopadzie 2011 roku. Zaczęło się od trzech baraków z blachy i 49 uczniów... dziś szkoła wygląda zupełnie inaczej :) i uczy się w niej ponad 250 uczniów.

Nasza szkoła :) zobacz gdzie dokładnie się znajduje: https://goo.gl/maps/XfnFadACJkmpvAQ18

Uczęszcza do niej codziennie ponad 250 uczniów. 

W klasach przedszkolnych

i klasach 1-8.

Każdy uczeń otrzymuje owsiankę i lunch. Uczniowie mieszkający w internacie (120) także śniadanie i kolację. 

Dziś bez Twojej pomocy nie uda nam się utrzymać pełnego działania szkoły. Od 10 lat nie mieliśmy takiej sytuacji. Rodzicie zawsze gdy tylko mogli opłacali dzieciom naukę... teraz potrzebują naszej pomocy zanim znów będzie normalnie.

Na ten moment planujemy wsparcie dodatkowe szkoły na dwa najbliższe miesiące na luty i marzec. W sumie minimalnie potrzebujemy 9 000 zł. 

Dziękujemy za Twoje wsparcie, udostępnienie w mediach społecznościowych czy podesłanie znajomym reporterom ;) Razem zmieniamy świat w południowej Kenii na lepsze! 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Mogę się uczyć - awatar

  Fundacja Mogę się uczyć

  12.04.2022
  12.04.2022

  Już za dwa tygodnie rozpoczyna się nowy rok szkolny 2022 kropka czekamy na niego z zapartym tchem ale także z obawą czy uda nam się wszystkim przeciwnościom sprostać. Prosimy i zachęcamy do wsparcia naszej zbiórki by każdy z naszych uczniów mógł uczyć się w jak najlepszych warunkach. Dziękujemy i pozdrawiamy was gorąco.

  Zdjęcie aktualizacji 92 608

1 615 zł  z 9 000 zł (Cel)
Wpłaciły 22 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 22

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Elżbieta - awatar
Elżbieta
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anna i Piotr Ostas - awatar
Anna i Piotr Ostas
50
Michał - awatar
Michał
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Tymon - awatar
Tymon
100
Małgosia - awatar
Małgosia
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij