Święta z Ubogimi 2021

47 342 zł  z 45 000 zł (Cel)
Wpłaciły 233 osoby

Święta z Ubogimi 2021. Tu rodzi się nadzieja

Zaczęliście już przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia? Bo my tak! Ale przy tak dużej rodzinie o wszystko trzeba zadbać z wyprzedzeniem. Znowu spodziewamy się około tysiąca gości – osób bezdomnych, starszych i samotnych, mieszkańców DPS-u, ubogich rodzin, migrantów i uchodźców… Chcemy ich wszystkich przyjąć po królewsku! A 25 grudnia już coraz bliżej…

MAMY NADZIEJĘ, że dla wszystkich będzie kilkudaniowy obiad, świąteczne podarunki, życzenia i łakocie. Że i w reżimie sanitarnym da się okazać bliskość, ciepło i życzliwość.

MAMY NADZIEJĘ, że i tym razem możemy liczyć na Wasze wsparcie. W żadnym domu nie ma Bożego Narodzenia bez świątecznych potraw. Podobnie jak w ubiegłym roku, prowadzimy więc zbiórkę na zakup obiadów i przygotowanie paczek z żywnością dla osób ubogich.  Ale oprócz talerzy musimy napełnić też worek Świętego Mikołaja. Potrzebujemy rzeczy, które – zwłaszcza zimą – szczególnie przydadzą się osobom w kryzysie bezdomności. Zbieramy nowe ciepłe buty, śpiwory, kurtki, czapki, szaliki, rękawiczki, termosy, kosmetyki, słodycze, a także fundusze na zakup tego typu upominków.

MAMY (też) NADZIEJĘ, że znów będziecie z nami. Bo bez Waszej pomocy to wszystko po prostu się nie uda. Pomóc można (oczywiście również w reżimie sanitarnym) zarówno przed Świętami, jak i 25 grudnia, w samo Boże Narodzenie. Będzie na pewno dużo pakowania, przewożenia, układania. Ale pole do popisu znajdą również bardziej artystyczne dusze, przygotowując świąteczne dekoracje czy śpiewając kolędy.

A zatem jeśli w te Święta chcesz ugościć kogoś, kto naprawdę tego potrzebuje, to:
KUP ŚWIĄTECZNY OBIAD lub upiecz ciasto,
PRZYGOTUJ PREZENT
ZRÓB DEKORACJĘ
WESPRZYJ LOGISTYKĘ
ZAŚPIEWAJ LUB ZAGRAJ
WPŁAĆ CEGIEŁKĘ
POMÓŻ 25 GRUDNIA

Wszyscy chętni do działania mogą się zgłaszać przez formularz na stronie: https://www.santegidio.pl/swieta-z-ubogimi lub mailowo pod adresem [email protected]

Jak co roku marzymy o pięknych Świętach, które dodadzą nam wszystkim sił i otuchy. To szczególny czas, w którym pielęgnujemy więzi i umacniamy relacje. Celebrujemy przyjaźń, która może być początkiem ważnych zmian w życiu. Nie tylko dla ubogich, ale dla każdego z nas. Przyjdźcie i zobaczcie! Naprawdę warto! Bo TU RODZI SIĘ NADZIEJA!

*

Kim jesteśmy?

Wspólnota Sant’Egidio skupia się na budowaniu mostów przyjaźni z najbardziej marginalizowanymi i wykluczonymi członkami społeczeństwa – bezdomnymi, osobami starszymi, dziećmi ulicy, więźniami czy uchodźcami, inspiracje i siły czerpiąc z regularnej modlitwy i lektury Ewangelii. Troszczy się o sprawy pokoju, ekumenizmu i dialogu międzyreligijnego. Wspólnota powstała w 1968 r. w Rzymie z inicjatywy grupy licealistów z Andreą Riccardim na czele. Dziś należy do niej ponad 65 tys. osób w 73 krajach świata. W Warszawie Sant’Egidio działa od 2008 r. Regularnie spotyka się z osobami bezdomnymi na „kolacjach na ulicy”, odwiedza osoby mieszkające na peryferiach miasta, w altankach działkowych, pustostanach, barakach. Prowadzi też „Szafę Przyjaciół” – magazyn z ubraniami dla potrzebujących oraz domy dla osób wychodzących z bezdomności.

fot. Święta z Ubogimi 2019

Aktualizacje


 • Wspólnota Sant'Egidio Warszawa - awatar

  Wspólnota Sant'Egidio Warszawa

  04.02.2022
  04.02.2022

  Ogromnie dziękujemy za wsparcie akcji Święta z Ubogimi 2021 – Tu rodzi się nadzieja. Dzięki Waszej hojności wielu ubogich, bezdomnych i samotnych osób doświadczyło prawdziwie rodzinnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia. W 2021 roku ponownie z powodu wysokiego wskaźnika zakażeń na COVID-19 nie mogliśmy usiąść z naszymi przyjaciółmi do wspólnego świątecznego stołu. Mając jednak przekonanie, że świętowanie jest potrzebne, zwłaszcza, gdy tak wiele osób doświadcza samotności i trudności materialnych, zorganizowaliśmy Święta z Ubogimi w innej formie, dostosowanej do sytuacji epidemicznej w kraju. W dniu 25 grudnia prezenty i świąteczne obfite obiady rozdaliśmy 600 osobom: 70 osobom dostarczyliśmy je w miejscach, w których przebywają, na tzw. „peryferiach” miasta. Pozostałe osoby zaprosiliśmy do 3 warszawskich kościołów. W każdym z nich miały miejsce po dwa świąteczne spotkania, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności co pozwoliło każdemu z imiennie zaproszonych gości spędzić ten dzień w bezpiecznej, ale i rodzinnej atmosferze. W prezentach znalazły się rzeczy nowe, przede wszystkim śpiwory i koce, plecaki, ciepłe buty i kurtki, czapki, szaliki, rękawiczki, termosy, kosmetyki oraz słodycze. Dla części osób zostały przygotowane upominki wg specjalnej listy życzeń. Przed świętami zorganizowaliśmy zabawę dla dzieci uczestniczących w zajęciach naszej Szkoły Pokoju i ich rodziców. Wzięło w niej udział ok 50 osób pochodzących z Afganistanu, Egiptu, Czeczeni, Bangladeszu, Iraku oraz Polski. Każde z dzieci otrzymało przygotowany dla siebie prezent. Prezenty zostały dostarczone także 100 starszym mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej na Solcu. Po świętach setka prezentów oraz świąteczne ciasta i słodycze trafiły także do osób dorosłych przebywających w Ośrodku dla Cudzoziemców w Dębaku. Świętowaliśmy również 6 i 7 stycznia, razem z Kościołami Wschodnimi, obchodzącymi wtedy Boże Narodzenie, organizując świąteczne spotkania w cerkwiach i rozdając prezenty oraz obiady dla około 60 ubogich wyznawców prawosławia, grekokatolików i Koptów, pochodzących z Ukrainy, Białorusi, Dagestanu i Egiptu, którzy mieszkają w naszym mieście. W przygotowanie świąt było zaangażowanych ok. 350 osób - członków Wspólnoty Sant’Egidio w Warszawie i wolontariuszy. Wierzymy, że razem, także przy Waszej pomocy, możemy tworzyć świat, w którym nikt nie czuje się sam. *** ZDJĘCIA: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1819357471588565&type=3

  Zdjęcie aktualizacji 87 314

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.12.2021
  13.12.2021

  pomagam

 • Marek i Lidia Chlebiccy - awatar

  Marek i Lidia Chlebiccy

  11.12.2021
  11.12.2021

  Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia

  • Wspólnota Sant'Egidio Warszawa - awatar

   Wspólnota Sant'Egidio Warszawa - Organizator zbiórki

   13.12.2021
   13.12.2021

   Dziękujemy za przekazaną pomoc i niesienie tej radości Świąt razem z nami!

47 342 zł  z 45 000 zł (Cel)
Wpłaciły 233 osoby

Wpłaty: 233

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
70
Patryk Ż - awatar
Patryk Ż
10
Kasia i Leszek - awatar
Kasia i Leszek
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Wojtek nowakowski - awatar
Wojtek nowakowski
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Małgorzata - awatar
Małgorzata
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij