Święta z Ubogimi 2021

2 220 zł  z 45 000 zł (Cel)
Wpłaciło 11 osób w ciągu 8 dni.
Wpłać terazUdostępnij
 

Święta z Ubogimi 2021. Tu rodzi się nadzieja

Zaczęliście już przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia? Bo my tak! Ale przy tak dużej rodzinie o wszystko trzeba zadbać z wyprzedzeniem. Znowu spodziewamy się około tysiąca gości – osób bezdomnych, starszych i samotnych, mieszkańców DPS-u, ubogich rodzin, migrantów i uchodźców… Chcemy ich wszystkich przyjąć po królewsku! A 25 grudnia już coraz bliżej…

MAMY NADZIEJĘ, że – choć w ograniczonym stopniu – uda nam się w tym roku zasiąść z naszymi ubogimi przyjaciółmi do świątecznego stołu. Że dla wszystkich będzie kilkudaniowy obiad, świąteczne podarunki, życzenia i łakocie. Że i w reżimie sanitarnym da się okazać bliskość, ciepło i życzliwość.

MAMY NADZIEJĘ, że i tym razem możemy liczyć na Wasze wsparcie. W żadnym domu nie ma Bożego Narodzenia bez świątecznych potraw. Podobnie jak w ubiegłym roku, prowadzimy więc zbiórkę na zakup obiadów i przygotowanie paczek z żywnością dla osób ubogich.  Ale oprócz talerzy musimy napełnić też worek Świętego Mikołaja. Potrzebujemy rzeczy, które – zwłaszcza zimą – szczególnie przydadzą się osobom w kryzysie bezdomności. Zbieramy nowe ciepłe buty, śpiwory, kurtki, czapki, szaliki, rękawiczki, termosy, kosmetyki, słodycze, a także fundusze na zakup tego typu upominków.

MAMY (też) NADZIEJĘ, że znów będziecie z nami. Bo bez Waszej pomocy to wszystko po prostu się nie uda. Pomóc można (oczywiście również w reżimie sanitarnym) zarówno przed Świętami, jak i 25 grudnia, w samo Boże Narodzenie. Będzie na pewno dużo pakowania, przewożenia, układania. Ale pole do popisu znajdą również bardziej artystyczne dusze, przygotowując świąteczne dekoracje czy śpiewając kolędy.

A zatem jeśli w te Święta chcesz ugościć kogoś, kto naprawdę tego potrzebuje, to:
KUP ŚWIĄTECZNY OBIAD lub upiecz ciasto,
PRZYGOTUJ PREZENT
ZRÓB DEKORACJĘ
WESPRZYJ LOGISTYKĘ
ZAŚPIEWAJ LUB ZAGRAJ
WPŁAĆ CEGIEŁKĘ
POMÓŻ 25 GRUDNIA

Wszyscy chętni do działania mogą się zgłaszać przez formularz na stronie: https://www.santegidio.pl/swieta-z-ubogimi lub mailowo pod adresem [email protected]

Jak co roku marzymy o pięknych Świętach, które dodadzą nam wszystkim sił i otuchy. To szczególny czas, w którym pielęgnujemy więzi i umacniamy relacje. Celebrujemy przyjaźń, która może być początkiem ważnych zmian w życiu. Nie tylko dla ubogich, ale dla każdego z nas. Przyjdźcie i zobaczcie! Naprawdę warto! Bo TU RODZI SIĘ NADZIEJA!

*

Kim jesteśmy?

Wspólnota Sant’Egidio skupia się na budowaniu mostów przyjaźni z najbardziej marginalizowanymi i wykluczonymi członkami społeczeństwa – bezdomnymi, osobami starszymi, dziećmi ulicy, więźniami czy uchodźcami, inspiracje i siły czerpiąc z regularnej modlitwy i lektury Ewangelii. Troszczy się o sprawy pokoju, ekumenizmu i dialogu międzyreligijnego. Wspólnota powstała w 1968 r. w Rzymie z inicjatywy grupy licealistów z Andreą Riccardim na czele. Dziś należy do niej ponad 65 tys. osób w 73 krajach świata. W Warszawie Sant’Egidio działa od 2008 r. Regularnie spotyka się z osobami bezdomnymi na „kolacjach na ulicy”, odwiedza osoby mieszkające na peryferiach miasta, w altankach działkowych, pustostanach, barakach. Prowadzi też „Szafę Przyjaciół” – magazyn z ubraniami dla potrzebujących oraz domy dla osób wychodzących z bezdomności.

fot. Święta z Ubogimi 2019

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
2 220 zł  z 45 000 zł (Cel)
Wpłaciło 11 osób w ciągu 8 dni.
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 11

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Marta S. - awatar
Marta S.
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Ewel - awatar
Ewel
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij