Zbiórka Święta z Ubogimi 2022 - zdjęcie główne

Święta z Ubogimi 2022

1 990 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wracamy do stołu! To chyba najbardziej wyczekiwana wiadomość. Zwłaszcza przez naszych przyjaciół, powtarzających od początku jesieni pytania: czy będą w tym roku święta? A więc wszem wobec ogłaszamy: po zawirowaniach pandemii, gdy święta były, ale nieco inne, wracamy do wspólnego, świątecznego stołu. Wiele się przez ten czas zmieniło, nasz stół będzie się musiał wydłużyć i poszerzyć, bo szacujemy, że w tym roku siądzie do niego ok. 800 osób. Kim będą nasi goście? Ci czekający najbardziej: osoby doświadczające bezdomności i ubogie; a także – jeszcze bardziej osamotnieni niż dotąd – starsi mieszkańcy DPS-u; wiele rodzin uchodźców z Ukrainy, którzy w ostatnim roku stali się naszymi domownikami, sąsiadami i przyjaciółmi oraz szereg osób innych narodowości, które również współtworzą nasze miasto.

Chcemy, aby każdy znalazł tego dnia miejsce przy stole.
Potrzebujemy Was, by się to udało!

Co możesz zrobić?

Pomóc PRZED świętami, W TRAKCIE obiadu lub PO nim.
UGOTUJ COŚ
PRZYGOTUJ PREZENT
ZRÓB DEKORACJĘ
WESPRZYJ LOGISTYKĘ
ZAŚPIEWAJ LUB ZAGRAJ
WPŁAĆ CEGIEŁKĘ
POMÓŻ 25 GRUDNIA w roli kucharzy, kelnerów, kolędników, pomocników Mikołaja lub Jamesa Bonda

 NAPISZ DO NAS: [email protected]
 lub wypełnij FORMULARZ na naszej stronie: www.santegidio.pl/swieta-z-ubogimi

Konkretne potrzeby omawiamy na SPOTKANIACH INFORMACYJNYCH. Przyjdź i dowiedz się więcej. Udział w jednym takim spotkaniu jest warunkiem udziału w samym Obiedzie Bożonarodzeniowym.

Brak Ci czasu by się zaangażować?
WESPRZYJ NAS FINANSOWO i podziel się informacją o tym, co robimy ze swoimi znajomymi. 

 A tak Święta z Ubogimi wyglądały w 2019 roku, gdy siedzieliśmy przy wspólnym stole: https://www.youtube.com/watch?v=4_ugaEqmWbg&ab_channel=Sant%27EgidioPolska

Spotkajmy się!
Spotkajmy się naprawdę.
Spotkajmy się przy stole.  
Biedni, bogaci, młodzi i starzy, wierzący i wątpiący.
Wszyscy razem!

Kim jesteśmy?

Wspólnota Sant’Egidio skupia się na budowaniu mostów przyjaźni z najbardziej marginalizowanymi i wykluczonymi członkami społeczeństwa – bezdomnymi, osobami starszymi, dziećmi ulicy, więźniami czy uchodźcami, inspiracje i siły czerpiąc z regularnej modlitwy i lektury Ewangelii. Troszczy się o sprawy pokoju, ekumenizmu i dialogu międzyreligijnego. Wspólnota powstała w 1968 r. w Rzymie z inicjatywy grupy licealistów z Andreą Riccardim na czele. Dziś należy do niej ponad 65 tys. osób w 73 krajach świata. W Warszawie Sant’Egidio działa od 2008 r. Regularnie spotyka się z osobami bezdomnymi na „kolacjach na ulicy”, odwiedza osoby mieszkające na peryferiach miasta, w altankach działkowych, pustostanach, barakach. Prowadzi też „Szafę Przyjaciół” – magazyn z ubraniami dla potrzebujących oraz domy dla osób wychodzących z bezdomności.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Wspólnota Sant'Egidio Warszawa - awatar

  Wspólnota Sant'Egidio Warszawa

  05.12.2022
  05.12.2022

  Dziękujemy za Wasze dotychczasowe wpłaty!
  Wziąż czekamy na prezenty, jedzenie, dekoracje, pomoc w transporcie i śpiewaniu, a także wsparcie finansowe, które pomoże nam sprawić byśmy mogli powrócić do tego co było 3 lata temu - a co można zobaczyć na filmiku :)

1 990 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 12

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
400
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Przemek - awatar
Przemek
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Dorian Winter - awatar
Dorian Winter
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij