Zbiórka Święta z Ubogimi 2022 - zdjęcie główne

Święta z Ubogimi 2022

28 139 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciło 189 osób

Wracamy do stołu! To chyba najbardziej wyczekiwana wiadomość. Zwłaszcza przez naszych przyjaciół, powtarzających od początku jesieni pytania: czy będą w tym roku święta? A więc wszem wobec ogłaszamy: po zawirowaniach pandemii, gdy święta były, ale nieco inne, wracamy do wspólnego, świątecznego stołu. Wiele się przez ten czas zmieniło, nasz stół będzie się musiał wydłużyć i poszerzyć, bo szacujemy, że w tym roku siądzie do niego ok. 800 osób. Kim będą nasi goście? Ci czekający najbardziej: osoby doświadczające bezdomności i ubogie; a także – jeszcze bardziej osamotnieni niż dotąd – starsi mieszkańcy DPS-u; wiele rodzin uchodźców z Ukrainy, którzy w ostatnim roku stali się naszymi domownikami, sąsiadami i przyjaciółmi oraz szereg osób innych narodowości, które również współtworzą nasze miasto.

Chcemy, aby każdy znalazł tego dnia miejsce przy stole.
Potrzebujemy Was, by się to udało!

Co możesz zrobić?

Pomóc PRZED świętami, W TRAKCIE obiadu lub PO nim.
UGOTUJ COŚ
PRZYGOTUJ PREZENT
ZRÓB DEKORACJĘ
WESPRZYJ LOGISTYKĘ
ZAŚPIEWAJ LUB ZAGRAJ
WPŁAĆ CEGIEŁKĘ
POMÓŻ 25 GRUDNIA w roli kucharzy, kelnerów, kolędników, pomocników Mikołaja lub Jamesa Bonda

 NAPISZ DO NAS: [email protected]
 lub wypełnij FORMULARZ na naszej stronie: www.santegidio.pl/swieta-z-ubogimi

Konkretne potrzeby omawiamy na SPOTKANIACH INFORMACYJNYCH. Przyjdź i dowiedz się więcej. Udział w jednym takim spotkaniu jest warunkiem udziału w samym Obiedzie Bożonarodzeniowym.

Brak Ci czasu by się zaangażować?
WESPRZYJ NAS FINANSOWO i podziel się informacją o tym, co robimy ze swoimi znajomymi. 

 A tak Święta z Ubogimi wyglądały w 2019 roku, gdy siedzieliśmy przy wspólnym stole: https://www.youtube.com/watch?v=4_ugaEqmWbg&ab_channel=Sant%27EgidioPolska

Spotkajmy się!
Spotkajmy się naprawdę.
Spotkajmy się przy stole.  
Biedni, bogaci, młodzi i starzy, wierzący i wątpiący.
Wszyscy razem!

Kim jesteśmy?

Wspólnota Sant’Egidio skupia się na budowaniu mostów przyjaźni z najbardziej marginalizowanymi i wykluczonymi członkami społeczeństwa – bezdomnymi, osobami starszymi, dziećmi ulicy, więźniami czy uchodźcami, inspiracje i siły czerpiąc z regularnej modlitwy i lektury Ewangelii. Troszczy się o sprawy pokoju, ekumenizmu i dialogu międzyreligijnego. Wspólnota powstała w 1968 r. w Rzymie z inicjatywy grupy licealistów z Andreą Riccardim na czele. Dziś należy do niej ponad 65 tys. osób w 73 krajach świata. W Warszawie Sant’Egidio działa od 2008 r. Regularnie spotyka się z osobami bezdomnymi na „kolacjach na ulicy”, odwiedza osoby mieszkające na peryferiach miasta, w altankach działkowych, pustostanach, barakach. Prowadzi też „Szafę Przyjaciół” – magazyn z ubraniami dla potrzebujących oraz domy dla osób wychodzących z bezdomności.

Aktualizacje


 • Wspólnota Sant'Egidio Warszawa - awatar

  Wspólnota Sant'Egidio Warszawa

  07.01.2023
  07.01.2023


  Bóg zamieszkał między nami! A my zgromadziliśmy się wokół Niego, przy wspólnym stole 25 grudnia2022 roku.

  Pan Andrzej w niedzielę na Mokotowie powiedział: „czuję, że jestem w bożym miejscu", w miejscu wypełnionym Jego obecnością. Nastia na Ursynowie spotkała przy stole bezdomną Ukrainkę ze swojego miasta, z którą zna się już od 12 lat. Justyna, która przyszła pierwszy raz jako wolontariuszka, powiedziała, że pracując w korporacji nie wyobrażała sobie, że istnieje jeszcze świat, w którym ludzie robią coś bezinteresownie dla innych.

  Radość i bliskość tego spotkania ożywiła w nas i wśród naszych gości nadzieję i wielką wdzięczność.

  ​Dziękujemy Wszystkim, dzięki którym to, co wydawało nam się niemożliwe, stało się realnym i pięknym doświadczeniem Bożego Narodzenia.

  A dziś 7 stycznia, będziemy także świętować Boże Narodzenie wg kalendarza wschodniego, tak jak wielu naszych przyjaciół z Ukrainy, których gościmy. Będą też z nami uchodźcy z inncyh krajów i ponad 50 dzieci z naszej Szkoły Pokoju, gdzie na co dzień uczą się wzrastać w szacunku, pokoju i przyjaźni.

  #Christmas4All #świętazubogimi

  Zdjęcie aktualizacji 109 705

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.12.2022
  15.12.2022

  Powodzenia! Super inicjatywa

  • Wspólnota Sant'Egidio Warszawa - awatar

   Wspólnota Sant'Egidio Warszawa - Organizator zbiórki

   22.12.2022
   22.12.2022

   Dziękujemy! Czujemy się szczęściarzamy, że możemy spotykać ubogich przez cały rok, nie tylko w święta!

 • Ewelina - awatar

  Ewelina

  13.12.2022
  13.12.2022

  Jestem z Was bardzo dumna.od lat pomaga Wam mój brat,Marek. znam działalność wspólnoty.

  • Wspólnota Sant'Egidio Warszawa - awatar

   Wspólnota Sant'Egidio Warszawa - Organizator zbiórki

   13.12.2022
   13.12.2022

   Dziekujemy Ewelina, za wsparcie, za ciepłe słowa. To dzięki wielu przyjaciołom wspólnoty jesteśmy w stanie dalej nieść ducha solodarności i braterstwa w świat. #Christmas4All

28 139 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciło 189 osób

Wpłaty: 189

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Paweł - awatar
Paweł
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Justyna - awatar
Justyna
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij