Zbiórka Święta z Ubogimi 2023 - zdjęcie główne

Święta z Ubogimi 2023

19 195 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 160 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Za nami rok wypełniony spotkaniami z ubogimi przyjaciółmi. Pływaliśmy kajakami, tańczyliśmy, śmialiśmy się, rozmawialiśmy… Tak, przyjaźnimy się nie tylko od święta, ale właśnie w Boże Narodzenie chcemy po raz kolejny usiąść razem przy stołach, śpiewać kolędy i jeść pierogi. Tego dnia nikt nie powinien być sam.

Nasza rodzina Sant’Egidio jest coraz większa. To już kilkaset osób, nie tylko ubogich i bezdomnych. Na naszych świętach będą też starsi mieszkańcy DPS-u; uchodźcy z Ukrainy oraz szereg osób innych narodowości, które również współtworzą nasze miasto.

Chcemy, aby każdy znalazł tego dnia miejsce przy stole.
Potrzebujemy Cię, by się to udało! 

Co możesz zrobić? Pomóc PRZED świętami, W TRAKCIE obiadu lub PO nim. Wybierz swoją supermoc:

 • UGOTUJ COŚ
 • PRZYGOTUJ PREZENT
 • ZRÓB DEKORACJĘ
 • WESPRZYJ LOGISTYKĘ
 • ZAŚPIEWAJ LUB ZAGRAJ
 • WPŁAĆ CEGIEŁKĘ
 • POMÓŻ 25 GRUDNIA w roli kucharzy, kelnerów, kolędników, pomocników Mikołaja lub Jamesa Bonda 


NAPISZ DO NAS: [email protected]
lub wypełnij FORMULARZ na naszej stronie:
www.santegidio.pl/swieta-z-ubogimi

Konkretne potrzeby omawiamy na SPOTKANIACH INFORMACYJNYCH. Przyjdź i dowiedz się więcej. Udział w jednym takim spotkaniu jest warunkiem udziału w samym Obiedzie Bożonarodzeniowym.

Brak Ci czasu by się zaangażować?
WESPRZYJ NAS FINANSOWO i podziel się informacją o tym, co robimy ze swoimi znajomymi. 

Wierzymy w PRZYJAŹN NIE TYLKO OD ŚWIĘTA.

Spotkajmy się przy stole. Biedni, bogaci, młodzi i starzy, wierzący i wątpiący. Wszyscy razem!

 A tak Święta z Ubogimi wyglądały w 2023 roku, gdy po pandemii wróciliśmy do stołu:

Kim jesteśmy?

Wspólnota Sant’Egidio skupia się na budowaniu mostów przyjaźni z najbardziej marginalizowanymi i wykluczonymi członkami społeczeństwa – bezdomnymi, osobami starszymi, dziećmi ulicy, więźniami czy uchodźcami, inspiracje i siły czerpiąc z regularnej modlitwy i lektury Ewangelii. Troszczy się o sprawy pokoju, ekumenizmu i dialogu międzyreligijnego. Wspólnota powstała w 1968 r. w Rzymie z inicjatywy grupy licealistów z Andreą Riccardim na czele. Dziś należy do niej ponad 65 tys. osób w 73 krajach świata. W Warszawie Sant’Egidio działa od 2008 r. Regularnie spotyka się z osobami bezdomnymi na „kolacjach na ulicy”, odwiedza osoby mieszkające na peryferiach miasta, w altankach działkowych, pustostanach, barakach. Prowadzi też „Szafę Przyjaciół” – magazyn z ubraniami dla potrzebujących oraz domy dla osób wychodzących z bezdomności.

SantEgidio / Wakacje z Ubogimi 2023


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Wspólnota Sant'Egidio Warszawa - awatar

  Wspólnota Sant'Egidio Warszawa

  29.01.2024
  29.01.2024

  Prawdziwa radość z bycia z ubogimi, starszymi, uchodźcami, dziećmi - jako jedna rodzina, którą razem tworzymy, nie tylko od święta! 25 grudnia 2023 roku gości było ponad 400! Takie było to Boże Narodzenie, którego szybko nie nie zapomnimy :)

  Pan Sławek mówił, że nie ma drugiego takiego obiadu, podczas którego czuje się jak w domu. Wierzymy że Pan przychodzi do nas w prostych gestach uśmiechu, czułości, przyjaźni i że dzięki otwartości na siebie nawzajem mamy szanse doświadczyć piękna tego spotkania.

  To nie było by możlwie, bez Waszej hojności.

  Dziękujemy, w imieniu naszym i naszych Gości, że dzięki Waszej hojnosci mogliśmy stworzyć piękne Święta, i że razem z nami szerzycie przyjaźń nie tylko od święta! 💓

  Zdjęcie aktualizacji 137 287

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Marcin - awatar

  Marcin

  20.12.2023
  20.12.2023

  Wszystkiego dobrego

19 195 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 160 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 160

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Joanna Węgrzynowska - awatar
Joanna Węgrzynowska
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij