Zbiórka Dramat niepełnosprawnych dzieci - miniaturka zdjęcia

Dramat niepełnosprawnych dzieci Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Dramat niepełnosprawnych dzieci - zdjęcie główne

Dramat niepełnosprawnych dzieci

286 656 zł  z 350 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 303 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Dramat czwórki niepełnosprawnego rodzeństwa !!!

Zbiórka na leczenie, rehabilitację dzieci i remont domu.

Pani Sylwia z Brzezin koło Morawicy ma 34 lata, jej życie to ciągła walka o zdrowie i życie dzieci, które samotnie wychowuje. 

Sprawę Pani Sylwii możemy zobaczyć w reportażu Echa Dnia :

Już jako dziecko Pani Sylwia doświadczyła ogromu nieszczęść. Jako dziecko straciła ojca, który zginął w wypadku. Wychowywana była przez matkę i rodzeństwo. Chciała w przyszłości dać swoim dzieciom to, czego ona nie zaznała...lepszego życia... Niestety, nie udało się...

Dziś samotnie wychowuje czwórkę niepełnosprawnych dzieci. Z pierwszego małżeństwa Pani Sylwia ma dwie córki Karinę i Wiktorię, niestety mąż okazał się człowiekiem nieodpowiedzialnym, uzależnionym od alkoholu. Z ojcem synów Ksawerego i Kasjana było jeszcze gorzej. Mężczyzna znęcał się nad rodziną, w końcu targnął się na swoje życie.  Tamten okres Pani Sylwia wspomina jak największy koszmar, przez który ona i dzieci przechodzili.

Dziś Pani Sylwia mieszka tylko z dziećmi i swoją  ponad 70-letnią matką. Opieka nad niepełnosprawnymi dziećmi trwa 24 godziny na dobę.

Wszystkie dzieci Pani Sylwii mają orzeczenia o niepełnosprawności, każde wymaga opieki specjalistów, indywidualnego podejścia.

Najbardziej doświadczony przez los jest najmłodszy synek Pani Sylwii - 3letni Kasjan.  Urodził się jako wcześniak w zamartwicy. Cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe dziecięce, padaczkę lekooporną, alergię pokarmową, niewydolność układu pokarmowego. Kasjan często doznaje napadów padaczki tak silnych, że skutkują utratą przytomności. Ze względu na stan zdrowia, Kasjanek przyjmuje ogromną ilość leków, jego stan często wymaga hospitalizacji, musi korzystać z aparatu tlenowego.

Syn Ksawery ma 5 lat, cierpi na całościowe zaburzenia ze spektrum autyzmu. W opinii o jego stanie zdrowia można przeczytać, że jest uparty, agresywny, niedostosowany społecznie, ma zaburzoną komunikację z otoczeniem i liczne deficyty. Uczęszcza do przedszkola specjalistycznego dla dzieci z zaburzeniami autystycznymi.

Córka Wiktoria ma 9 lat. Orzeczenie o niepełnosprawności ma przyznane ze względu na padaczkę oraz diagnozowane całościowe zaburzenia ze spektrum autyzmu. Uczęszcza do szkoły specjalnej i tak jak starsza siostra jest objęta stałym leczeniem.

Najstarsza córka Karina ma 12 lat. Zmaga się z ciężką astmą oskrzelową, alergię pokarmową i skórną oraz atopowym zapaleniem skórnym. Ma problemy z oddychaniem i częstymi nawrotami infekcji.  Z racji stanu zdrowia przyjmuje mnóstwo leków na stałe oraz ma przyznane leczenie indywidualne.

Pani Sylwia całą swoją uwagę poświęca dzieciom, opieka nad nimi, wizyty u lekarzy i rehabilitacja Kasjana zajmują cały jej czas. Jak sama przyznaje, wiele razy miała chwile wielkiego załamania. Z drugiej strony nie wyobraża sobie tego, że jej dzieci miałaby trafić do placówek opiekuńczych. – Są całym moim życiem – podkreśla. – Dbam o nie 24 godziny na dobę. 

Pani Sylwia nie ma samochodu, musi prosić znajomych, żeby podwozili ją z dziećmi do lekarzy. Musi zajmować się całym domem i niepełnosprawnymi dziećmi. To jest bardzo wyczerpujące.

Dodatkowym problemem jest stan domu Pani Sylwi. Pomieszczenia są niedostosowane do potrzeb  dzieci niepełnosprawnych, ściany są zawilgocone, w domu czuć pleśń i grzyb, który jest widoczny gołym okiem.  Kuchnia i łazienka są w opłakanym stanie.Okna w domu są nieszczelne przez co w zimę niektóre pomieszczenia nie nadają się do mieszkania. Dach pokryty jest trującym eternitem. 

Pani Sylwia przyznaje, ze na dzieci co miesiąc dostaje ok 6 tys zł ale po opłaceniu wizyt lekarskich, leków dla wszystkich dzieci i innych niezbędnych rzeczy, nie jest w stanie zaoszczędzić na remont aby stworzyć swoim chorym dzieciom godne warunki.

Fundacja „Bo w nas jest moc” prowadzi zbiórkę funduszy na pokrycie bieżących kosztów związanych z leczeniem dzieci Pani Sylwii. Jeśli uda nam się uzbierać potrzebną kwotę, przeznaczymy ją również na remont domu, gdyż warunki w jakich żyją chore dzieci nie tylko uwłacza ich godności ale stwarza realne zagrożenie ich życia.

Czy przyłączysz się do walki o godne życie chorych dzieci ???  Nie pozwólmy, by schorowane i doświadczone przez los dzieci nie miały szans na leczenie i godny byt. !!!

Zbiórka zweryfikowana i potwierdzona przez Fundację „Bo w nas jest moc”  

Za każdą pomoc bardzo DZIĘKUJEMY !!!!    

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.01.2022
  02.01.2022

  Powodzenia! Przesyłam dużo pozytywnej energii i będę pamiętać o Was w modlitwie. Wszystko się ułoży.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.11.2021
  26.11.2021

  " ...ludzi dobrej woli jest więcej..." Czesław Niemen

 • Krzysiek - awatar

  Krzysiek

  24.11.2021
  24.11.2021

  powodzenia

 • Tomek - awatar

  Tomek

  17.03.2021
  17.03.2021

  Zdrówka.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.03.2021
  14.03.2021

  Błogosławieństwa Bożego dla Całej Rodziny

286 656 zł  z 350 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 303 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 4 303

Janusz Kowalski - awatar
Janusz Kowalski
50
Filip i Rysiu - awatar
Filip i Rysiu
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Ania Wesołowska-Bździak - awatar
Ania Wesołowska-Bździak
100
Amadi Ferrari - awatar
Amadi Ferrari
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Karolina - awatar
Karolina
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij