Zbiórka Szanta - amputacja i leczenie - zdjęcie główne

Szanta - amputacja i leczenie

2 132 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 77 osób

Ma niecały rok. Samochody mijają ją z hukiem. Im większy – tym więcej hałasu i silniejszy podmuch spalin uderza w biało-czarną kupkę futra na poboczu. Ona, nie zważając na nic, stara się iść dalej. Iść! Dobre sobie! „Iść” to ona mogła kiedyś. Teraz w najlepszym wypadku kica, a coraz częściej – pełznie po brudnej, usychającej trawie. Chyba myśli, że uda się jej oddalić od tego piekła. Tego huku, smrodu i strachu. Przednia łapa bardzo przeszkadza: plącze się, po ziemi ciągnie, haka podstawia. Ona boi się, jak jeszcze nigdy się nie bała. Boi się śmierci. Ale i tak kica, potyka się, przewraca, wstaje i brnie dalej. Reszta nóg nie ma już siły, by ciągle od nowa podnosić i próbować nieść udręczone ciałko. W brzuchu od kilku dni pusto, w pyszczku – sucho, w głowie – przerażenie.

Szantę znaleziono przy trasie przelotowej w Ozorkowie pod Łodzią. Leżała w trawie, a raczej właśnie próbowała się zbierać by dalej iść. Wykończona, głodna, obolała. Szanta ma uszkodzony splot barkowy w przedniej łapce. Zanik mięśni w obrębie tej łaputy świadczy o tym, że wisi ona od co najmniej kilkunastu dni.Brak w niej jakichkolwiek odruchów, które dawałyby nadzieję na możliwość uruchomienia jej na nowo. Łapka musi zostać amputowana.Oprócz tego kotka ma na ciele pełno strupów, infekcję dróg oddechowych, straszliwą biegunkę, świerzb, podwyższone enzymy wątrobowe oraz anemię. Dwa ostatnie to pewnie wynik przebytej głodówki, na skutek niemożności powrotu do miski lub śmietnika, w którym się kiedyś stołowała. 

Szantę pogryzł pies, potrącił samochód albo nie wiadomo co. Wiadomo natomiast że łapki nie da się ocalić. 

Szanta jest oswojona. Uwielbia ludzi. Ufa, że nie zrobimy jej nic złego.

Aktualności


 • Fundacja Przytul Kota - awatar

  Fundacja Przytul Kota

  26.12.19
  26.12.19

  Miejsce po amputacji goi się ładnie. Szanta jeszcze chuda, jeszcze nieco słaba, ale już zaczyna się bawić, mruczy na cały brzuszek i wygląda na swój domek marzeń. Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc. Dzięki takim osobom jak Wy - koty takie jak ona mają szansę na szczęśliwe życie w normalnym domku, na poznanie miłości i troski. Dziękujemy z całego serduszka!

Komentarze


 • Ania Michalina - awatar

  Ania Michalina

  07.12.19
  07.12.19

  Trzymaj sie Kochanie, dasz rade

 • Adrian Węgierski - awatar

  Adrian Węgierski

  06.12.19
  06.12.19

  ✊✊✊

 • Olaa - awatar

  Olaa

  06.12.19
  06.12.19

  Zdrowiej koteczku!

 • Anna J - awatar

  Anna J

  05.12.19
  05.12.19

  Biedna kicia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.12.19
  05.12.19

  Dużo zdrowia

2 132 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 77 osób

Wpłaty: 77

Pani Milena - awatar
Pani Milena
30
Kasia - awatar
Kasia
20
Kasia S - awatar
Kasia S
2
Ania Michalina - awatar
Ania Michalina
10
Ikula - awatar
Ikula
20
Oliwia - awatar
Oliwia
20
Ewelina Kolouszek - awatar
Ewelina Kolouszek
10
Klaudia - awatar
Klaudia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Marzena - awatar
Marzena
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij