Zbiórka 2. szczeciński Marsz Równości - miniaturka zdjęcia

2. szczeciński Marsz Równości Jak założyć taką zbiórkę?

2. szczeciński Marsz Równości

13 623 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 173 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Zbieramy środki na organizację drugiej edycji Marszu Równości w Szczecinie.
We collect funds for second Pride Parade in Szczecin.
( More in 🇬🇧 ENGLISH BELOW)

Na co zbieramy?

1. Obsługa Marszu

Nagłośnienie zarówno podczas przemówień jak i na samego przemarszu. Wynajęcie i zatankowanie samochodów na platformy muzyczne. Banner, trytki do banerów oraz taśmy grodzeniowe.

2. Festyn

Festyn przed- i po- marszowy, na który składać się będą: piknik, koncerty, wykłady, dyskusje, pokazy filmów. Infrastruktura, nagłośnienie. Koszty dojazdu, zakwaterowania oraz wynagrodzenia dla występujących artystów.

3. Koszty dodatkowe 

M. in. opłaty licencyjne za odtwarzanie muzyki w miejscu publicznym, a także ubezpieczenie OC marszu i imprez towarzyszących. Konieczne będzie także wynajęcie ochrony.

4. Materiały promocyjne

Ulotki informacyjne wraz z mapkami, banery, plakaty i transparenty, emisja spotów reklamowych w środkach komunikacji publicznej.

🇬🇧 🇬🇧 🇬🇧 🇬🇧 🇬🇧 🇬🇧 🇬🇧  We collect money for:

1. Pride March technical servicing
Sound systems for the opening speeches and for playing music from the cars during the Pride. Banners, decorations and all necessary equipment. Car rental and fuel.


2. Picnic and Festival
Before and after the Pride we meet at the picnic and Festival. We need to fund sound systems, infrastructure. Also travel costs, accomodation and remuneration for the performing artists.


3. Additional costs
License fee for playing music in public space, insurance, security service.


4. Marketing
Posters, flyers, promotional spots in public transport, informational materials.

 


“Dokąd i skąd idziemy”? – co to jest Marsz Równości

Był to rok 1970, gdy nieheteronormatywni ludzie postanowili przemaszerować ulicami miasta, by zaprotestować przeciwko dyskryminacji i pokazać, że nie mają się czego wstydzić. Pierwsze Gay Prides przeszły ulicami Nowego Jorku, Los Angeles i Chicago 28 czerwca, w rocznicę zamieszek, które wybuchły podczas kolejnego policyjnego nalotu na Stonewall Inn: bar, w którym spotykało się tęczowe towarzystwo, geje, trans, butch, drag queens, queer a także bezdomna młodzież. 

Protest przeciw policyjnemu nękaniu przekształcił się w manifestację domagającą się praw dla osób nieheteronormatywnych i stał się punktem zwrotnym w historii ruchu LGBT w USA.Minęło niemal pół wieku. Dzisiaj tam, w cywilizowanym świecie, w USA, Kanadzie i na Zachodzie Europy, marsze równości nie są już protestami przeciwko homofobii i nawoływaniem do równouprawnienia, ale radosnymi świętami różnorodności, obejmującymi całą społeczność.

Przykład: Toronto Pride Parade, 2017; wśród maszerujących jest premier Kanady Justin Trudeau z żoną i dziećmi, bez żadnej ochrony. Na późniejszej paradzie w Montrealu Justinowi towarzyszył Leo Varadkar, premier Irlandii, ze swoim narzeczonym… itd. itd

W Polsce sytuacja ma się zgoła inaczej. Pierwszy raz tęczowi ludzie wyszli na ulice Warszawy w 2001 roku. Robert Biedroń wspomina, kiedy szedł w pierwszym marszu, ludzie stojący przy drodze trasie przemarszu “pluli nam w twarze. Ale trzeba było przez to przejść”. W kolejnych latach próby organizowania marszu były torpedowane przez ówczesnego prezydenta stolicy (słyszeliście takie nazwisko – Kaczyński?) a same przemarsze – czy to legalne, czy zabronione przez władze – spotykały się z brutalnymi kontrmanifestacjami “młodzieży patriotycznej”, jak to się ich teraz nazywa.

Kilkanaście lat, które minęło od tego dnia, przyniosło w Polsce zmiany – co prawda nie legislacyjne, bo te stoją w miejscu jak… hmmm, policjant na skrzyżowaniu – ale jeśli chodzi o same marsze – odbywające się teraz już w kilku miastach, są coraz liczniejsze i spokojniejsze. W minionym roku w Warszawie nieliczni oenerowcy albo trzymali się w bezpiecznej odległości, albo pokładli się na trasie (może liczyli na coś?) ale bez oporu dali się wynieść policji. Natomiast pod tęczowymi flagami maszerowała rekordowa liczba 50 tysięcy osób. Na premiera nie można było liczyć.

Również w Szczecinie chcemy pokazywać społeczności miasta, jak wielką i cenną wartością jest różnorodność i jej afirmacja. Oraz, że każdy człowiek i każda miłość zasługuje na szacunek. Każdy człowiek jest inny, ale wszyscy jesteśmy równi, i jako tacy mamy prawo do takiego samego traktowania zarówno przez władze, jak i współobywateli. Każdy kto podziela tę opinię, jest zaproszony na nasze święto radości i miłości.

“Przeżyj to sam
Nie zamieniaj serca w twardy głaz
Póki jeszcze serce masz”

“Czy oni muszą się tak obnosić?” – po co Marsz?

Ależ oczywiście, że nie musimy. I nie robimy tego.
Jeśli wy, heteroseksualni bracia i siostry, idziecie ulicą za rękę z ukochaną osobą czy całujecie ją w kawiarni albo chwilę po tym jak odebrała dyplom, to przecież nie po to by zamanifestować swoją orientację, ale by wyrazić swoją miłość.

Jeśli wy, przed ołtarzem czy w urzędzie, przyrzekacie sobie miłość; jeśli macie na rękach obrączki, to nie po to by pokazać światu że jesteście hetero, ale dlatego że kochacie się i chcecie razem iść przez życie.

Jeśli zakładacie spodnie lub sukienkę, szpilki czy buty bez obcasa, robicie makijaż lub nie – to nie po to by coś manifestować i udowadniać, ale by wyglądać tak, jak sami z sobą czujecie się dobrze.

Różnica między wami a nami jest taka, że wy manifestujecie swoje związki na codzień, my zaś mamy tylko jeden dzień w roku, kiedy możemy to zrobić nie bojąc się, lub bojąc mniej, niż zazwyczaj, że w naszą stronę polecą wyzwiska, butelki czy pięści.

Wy nie ryzykowaliście wyrzucenia z domu czy pracy, gdyby ktoś odkrył kogo kochacie albo jakiej jesteście naprawdę płci, lub że nie identyfikujecie się z żadną.

Różnica jest taka, że jeśli (kulturalnie i szanując granice) okażecie komuś zainteresowanie, ryzykujecie co najwyżej że dostaniecie kosza, a nie po mordzie.

Ale my KOCHAMY TAK SAMO. JESTEŚMY SOBĄ TAK SAMO.

Nasz marsz równości jest okazją, byście to zauważyli. Jesteśmy waszymi sąsiadami, kolegami i koleżankami z pracy czy szkoły (w każdej klasie statystycznie jest 1-2 osoby LGBT), waszymi fryzjerami, piekarzami i dentystami, przedszkolankami waszych dzieci, twórcami muzyki i filmów, które lubicie. Waszymi wikarymi i proboszczami. Jesteśmy waszymi bliźnimi.

Nie możemy czekać aż “społeczeństwo będzie gotowe”. Wy, zaczynając wasze związki, nie zastanawialiście się czy ktoś jest na nie gotowy – my też nie chcemy. Każdy z nas ma tylko jedno życie. My chcemy nasze przeżyć godnie. Już teraz, od dziś.

Dla was “obnoszenie się” jest codziennością. Wrzucacie na fejsa przytulone fotki z ukochanymi, z małżonkami i dziećmi. Na śluby zapraszacie dziesiątki bliskich. Jeśli macie trudność z zajściem w ciążę, możecie adoptować dzieci. Ludzie zwracają się do was używając tych form gramatycznych, które akceptujecie. Oglądacie w telewizji i kinach romantyczne komedie i inne filmy o osobach takich jak wy. Żyjecie jak ludzie.

My też jesteśmy ludźmi i też chcemy żyć jak ludzie. Nic ponad.

Organizatorem kampanii jest stowarzyszenie Lambda w Szczecinie.

Lambda Szczecin to stowarzyszenie powstałe w celu niesienia pomocy ofiarom wszelkich dyskryminacji, w szczególności ludziom należącym do społeczności LGBTQ+.

Pomagamy osobom w każdym wieku, które odkryły w sobie inną niż heteroseksualna orientację seksualną, jak również znajdują się w trudnej sytuacji życiowej ze względu na swoją orientację lub tożsamość płciową.

Wszystkie informacje związane z działaniem stowarzyszenia znajdziecie na obecnej stronie internetowej lub w serwisie BIP prowadzonym dla naszego stowarzyszenia.

Na co zbieramy?

1. Obsługa Marszu

To przede wszystkim nagłośnienie zarówno podczas przemówień jak i na samego przemarszu. W skład będzie wchodziło opłacenie wynajęcia nagłośnienia oraz samochodu, który będzie nagłaśniał imprezę podczas przemarszu. W tym punkcie planujemy również sfinansować baner, trytki do banerów oraz taśmy grodzeniowe.

2. Festyn

Planujemy zorganizowanie festynu przed i po marszowego, który wypełniony będzie wieloma atrakcjami towarzyszącymi. Prócz punktów z jedzeniem dostępny będzie bar z napojami i alkoholem. Zapewniona zostanie oprawa artystyczna i muzyczna zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz miejsca, w którym zostanie zorganizowany festyn (szczegóły wkrótce).

3. Koszty dodatkowe

To między innymi opłaty licencyjne za odtwarzanie muzyki w miejscu publicznym, a także ubezpieczenie OC marszu i imprez towarzyszących.

4. Materiały promocyjne

Ostatni ale równie ważny punkt to materiały promocyjne. W skład wchodzą ulotki informacyjne wraz z mapkami, banery, plakaty i transparenty oraz elementy dekoracyjne podczas marszu i imprez towarzyszących.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Adam G. - awatar

  Adam G.

  15.09.2021
  15.09.2021

  Udanej imprezy!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.02.2020
  27.02.2020

  Cele statutowe. ♥️

 • Valeriia Khvorostiankina - awatar

  Valeriia Khvorostiankina

  16.09.2019
  16.09.2019

  I love you! <3

 • Krzysiek Kliszczyński - awatar

  Krzysiek Kliszczyński

  02.09.2019
  02.09.2019

  Powodzenia Kochana Lambdo Szczecin :)

 • Przemyslaw Urban - awatar

  Przemyslaw Urban

  30.08.2019
  30.08.2019

  zróbcie szum :)

13 623 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 173 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 173

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
120
Milena - awatar
Milena
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Adam G. - awatar
Adam G.
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Oliwia - awatar
Oliwia
15
Katarzyna Halabura - awatar
Katarzyna Halabura
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij