Na szczerbatki i chudzielców

4 505 zł  z 4 500 zł (Cel)
Wpłaciło 99 osób

Po czym poznajemy, że zbliża się lato? Wcale nie po wysokich temperaturach, słońcu i przekwitających bzach. Dla nas lato to zwykle większa liczba królików chorych, zaniedbanych, porzuconych i znalezionych. Tak nas żegna maj w tym roku.

Poniżej opiszemy Wam kilka przypadków z ostatnich dni. To oni potrzebują najbardziej wsparcia. 

Dima

Dima został odebrany właścicielom - z zębami na wszystkie strony świata, zaropiały, w odchodach. W jego przypadku widoczne siekacze to wierzchołek góry lodowej. Dalej jest przetoka w kości, całkowicie zmieniona przez ropę żuchwa, ropiejące oko, zniszczone nerki i wątroba. Dima po zadbaniu o jego ogólną kondycję, w czym pomagają karma ratunkowa, antybiotyki, leki na nerki i wątrobę, przejdzie szereg zabiegów na jamie ustnej. 

Na szczęście Dima to pogodny i waleczny chłopak. 

Katia

Katia to śliczna króliczka z typowym dla karzełków teddy problemem - przerostem zębów policzkowych, co manifestuje się łzawieniem oka, oraz nietypową zmianą przy macicy wymagającą szybkiego zabiegu. Katia to też kawałek charakteru w futrzanym przebraniu.

Katia po pozbyciu się nadmiaru futra jest równie piękna

Fiodor

Oddany z powodu niemożności leczenia królik "szablozębny". Siekacze wymagają ekstrakcji, a co do reszty zębów - ocena nastąpi po dalszych badaniach. 

Ilja

Znaleziony na ulicy w Chełmży wychudzony dzieciak z wybitym palcem, przez co kuleje. Tutaj trzeba po prostu odkarmić i zadbać, a będzie dobrze.  

To tylko przykłady z kilku ostatnich dni. Lato dopiero się zaczyna...

I reszta

A to oczywiście nie są wszyscy nasi podopieczni. Tydzień temu przyjęliśmy 17 królików odebranych interwencyjnie od osoby, która ma sądowy zakaz trzymania zwierząt. Być może myślała, że króliki się nie kwalifikują... Tym maluchom też musimy zapewnić dobre warunki do życia i rośnięcia, a dorosłym królikom z tej interwencji - zabiegi kastracji. 

Jednocześnie życie w Azylu obok zabiegów i leczenia toczy się swoim tempem. Trwa remont kwatantanny:

A Azylanci wygrzewają uszy na słońcu :) 

Bo u nas nawet jak jest źle i ciężko, to zawsze jest nadzieja na lepsze jutro. 

Dziękujemy za każde wsparcie! <3 

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Dariusz Lisiak - awatar

    Dariusz Lisiak

    04.06.2021
    04.06.2021

    Cegiełka dołożona:)

  • Tomasz Klasa - awatar

    Tomasz Klasa

    01.06.2021
    01.06.2021

    Poszło

  • Karo - awatar

    Karo

    31.05.2021
    31.05.2021

    Trzymamy pampuchy za wszystkich Waszych podopiecznych!

  • Agnieszka - awatar

    Agnieszka

    30.05.2021
    30.05.2021

    Zdrówka Uszaki 🖤

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    25.05.2021
    25.05.2021

    od byłych podopiecznych <3

4 505 zł  z 4 500 zł (Cel)
Wpłaciło 99 osób

Wpłaty: 99

Jarek P. - awatar
Jarek P.
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Tomek - awatar
Tomek
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Kicek - awatar
Kicek
5
Dariusz Lisiak - awatar
Dariusz Lisiak
50
Dominika - awatar
Dominika
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Marysia :) - awatar
Marysia :)
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

fundraiser thumbnail
Załóż swoją zbiórkę

Załóż darmową zbiórkę pieniędzy dla siebie, swoich bliskich lub potrzebujących!

fundraiser thumbnail

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij