Zbiórka Szprotka walczy o lepsze życie - zdjęcie główne

Szprotka walczy o lepsze życie

965 zł  z 900 zł (Cel)
Wpłaciło 35 osób

UWAGA!!! Poniżej drastyczne zdjęcie.

-------------------------------------------

Jestem Szprotka. Mam zaledwie roczek a już moje życie było zagrożone. Od dwóch miesięcy jestem pod opieką OTOZ Animals Krosno. Tam są dobrzy ludzie, którzy postanowili walczyć o moje życie… bo coś słyszałam o jakiejś eutanazji i to nie brzmiało dobrze.

Nie pamiętam jak to się stało, że znalazłam się w tak opłakanym stanie. W zimny wiosenny wieczór resztkami sił wlokłam się polną ścieżką, byle do przodu… ale czułam, że to już chyba koniec, byłam wyczerpana.

I wtedy stał się cud… ktoś się nade mną pochylił, ktoś mnie podniósł i trafiłam do weterynarza. Było ze mną źle ale dano mi szansę i trafiłam na stół operacyjny.

Słyszałam, że mam mocno poszarpane powłoki skórne, pogruchotaną miednicę, złamany ogon. To dużo jak na jedno małe ciałko, prawda?

Usunięto mi 3 kręgi, amputowano ogonek (z którego byłam tak dumna), pozszywano rany. Lekarz powiedział, że prawdopodobnie potrącił mnie samochód, a potem - kiedy leżałam obolała - dobierał się do mnie jakiś drapieżnik. Nie pamiętam… może i lepiej.

Po operacji bardzo mnie wszystko bolało ale byłam dzielna. Wkrótce jednak pojawiły się komplikacje. Powstały przetoki, pojawiła się uporczywa biegunka, moje jelito wypada na zewnątrz… to bardzo boli.

Znowu będę operowana. Muszę też jeść specjalistyczną karmę, która jest droga. Lekarz powiedział, że koszt leczenia i zapas karmy wyniesie około 900zł… to podobno dużo a ja nie ma ani złotówki.

To wszystko brzmi bardzo przygnębiająco… już nigdy nie będę zupełnie zdrowym kotkiem, już nigdy nie pomacham ogonkiem, nie mam pieniędzy na leczenie i karmę.

Ale moi opiekunowie mówią, że są dobrzy ludzie, na których pomoc biedne zwierzątka mogą liczyć… że na pewno pomogą mi zapłacić za leczenie… a może nawet stanie się cud i ktoś mnie pokocha tak na zawsze i weźmie mnie do domu. Bo ja już nie chcę się bać samochodów i drapieżników, chcę być kotkiem domowym. Myślicie, że się uda?  

Aktualizacje


 • OTOZ Animals Krosno - awatar

  OTOZ Animals Krosno

  16.06.2019
  16.06.2019

  Kolejny raz pokazujecie jak bardzo niesamowici jesteście :).
  Kilka godzin i już 35%.

Komentarze


 • Lemon i Limonka - awatar

  Lemon i Limonka

  17.06.2019
  17.06.2019

  Walcz z całych sił malutka

  • OTOZ Animals Krosno - awatar

   OTOZ Animals Krosno - Organizator zbiórki

   18.06.2019
   18.06.2019

   Kazała przekazać, że będzie. :)

965 zł  z 900 zł (Cel)
Wpłaciło 35 osób

Wpłaty: 35

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Dagmara Banach - awatar
Dagmara Banach
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Janina Pietrucha - awatar
Janina Pietrucha
50
Lemon i Limonka - awatar
Lemon i Limonka
123
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Marek Tomala - awatar
Marek Tomala
10
Elexio - awatar
Elexio
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij