Zbiórka Żeby Szymkowi żyło się lepiej - miniaturka zdjęcia

Żeby Szymkowi żyło się lepiej

Zbiórka Żeby Szymkowi żyło się lepiej - zdjęcie główne

Żeby Szymkowi żyło się lepiej

2 802 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 39 osób
Wpłać teraz
 
Agnieszka Lipińska - awatar

Agnieszka Lipińska

Organizator zbiórki

Szymek, czyli Aniołek ze zdjęcia, to nasz słodki Chłopczyk cierpiący na rzadką chorobę genetyczną - Zespół Angelmana. To wada wrodzona powstała u Niego na skutek ubytku w 15 chromosomie jeszcze na początku życia płodowego i utrudnia Mu funkcjonowanie ruchowe oraz intelektualne na tyle, że przez sześć dni w tygodniu musi ciężko pracować na różnego rodzaju terapiach. A wszystkie są konieczne dla jego lepszego rozwoju, tak jak turnusy rehabilitacyjne, na które jeździmy kilka razy w roku dzięki pieniądzom przekazywanym z 1% podatku na Szymka konto w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". 

Problemy Szymka wywołane chorobą w skrócie polegają na:

- niepełnosprawności ruchowej - nie chodzi całkiem samodzielnie, mimo, że ma już prawie 9 lat; ma zaburzenia równowagi, chwiejny chód, często się przewraca, bywało już, że się połamał :(; Żeby wyjść z nim nawet na niedługi spacer, potrzebujemy wózka

- niepełnosprawności intelektualnej połączonej z silnymi zaburzeniami zachowania i bardzo dużą nadpobudliwością

- braku rozwoju mowy

- zaburzeniach procesów integracji sensorycznej, koordynacji wzrokowo - ruchowej

-poważnych zaburzeniach snu

- lekoopornej padaczce

- występowaniu zeza rozbieżnego obu oczu o bardzo dużym kącie

Myślałam nad jakimś "konkretnym" celem, na który ma być prowadzona ta zbiórka, ale w naszym przypadku jest to bardzo trudne. Bo celów jest wiele,a wszystkie one muszą być realizowane po to, żeby, mimo poważnych ograniczeń, z jakimi musi na co dzień walczyć nasz Synek, żyło mu się i funkcjonowało lepiej.

- po pierwsze -terapie. Ponieważ rozwój Szymka jest zaburzony w każdej sferze, potrzebuje on na co dzień terapii o szerokim, kompleksowym zakresie. Miesięczny koszt tych zajęć przekracza kwotę zasiłku 500 + przeznaczonego w naszym przypadku dla dwójki dzieci (tak, brat Szymka nawet nie wie, że dostaje co miesiąc 500 zł - bo nie dostaje :( ). Zdarza mi się wysyłać faktury za terapie do refundacji z subkonta Szymka w Fundacji "Zdążyć z Pomocą", ale nie robię tego regularnie, z każdą fakturą, ponieważ pieniądze zgromadzone na tym subkoncie muszą wystarczać na opłacanie turnusów rehabilitacyjnych, na które jeździmy 3 - 4 razy w roku.

- po drugie - leczenie padaczki i suplementacja. Szymek bierze na stałe 3 leki przeciwpadaczkowe. Obecnie głównym suplementem, jaki mu dajemy jest, wspomagająco przy stałych lekach,  olej CBD . Specyfik ten ma go wyciszać, poprawiać koncentrację i łagodzić zaburzenia snu, które bardzo potrafią się dawać we znaki nie tylko jemu, ale i całej naszej rodzinie.

- po trzecie - łamanie barier komunikacyjnych. Szymek jest dzieckiem niemówiącym, a w przypadku zespołu genetycznego, jakim został obarczony, w porozumiewaniu z otoczeniem stawia się na komunikację alternatywną - za pomocą symboli. W związku z tym chcielibyśmy zainwestować w tablet do komunikacji, ale rozmowa z PCPR, do którego należymy, podcięła mi w tej kwestii skrzydła. Okazało się bowiem, że obecnie dofinansowanie na taki sprzęt ze środków PFRON wynosi 700 zł. Tablet z oprogramowaniem do komunikacji alternatywnej to koszt ok. 3000 zł. NFZ nie dokłada, gdyż państwo uważa najwidoczniej możliwość porozumiewania się za potrzebę niższego rzędu.

- po czwarte - rozruch. Ponieważ Szymek coraz lepiej radzi sobie z chodzeniem i uwielbia , kiedy prowadzi się go siedzącego na rowerze, planujemy zakup dla niego specjalistycznego roweru rehabilitacyjnego dla dzieci niepełnosprawnych. Koszt - również w okolicach 3000 zł, NFZ również uważa  taki sprzęt za zbędny gadżet. Przy czym tu nie możemy także liczyć na dofinansowanie z PFRON.

Tym sposobem udało mi się wytyczyć względnie najważniejsze na ten moment potrzeby naszego Synka. Kwota zbiórki nie jest ostateczną sumą, jakiej potrzebujemy do realizacji tych głównych celów, bo na 20 000 nie skończą się wydatki wynikające z choroby Szymka. Będą one, tak jak i Zespół Angelmana, towarzyszyć nam zawsze. Chyba, że wydarzy się cud i nasze Dziecko wyzdrowieje...Póki co jednak musimy twardo stąpać po ziemi i prędzej niż na cudzie, polegać na pomocy Dobrych Ludzi.

A więc - pomożecie? Będziemy mega wdzięczni za każdą najdrobniejszą wpłatę i dziękujemy z całego serca tym wszystkim, którzy już dorzucili coś dla naszego Aniołka <3

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Agnieszka Lipińska - awatar

  Agnieszka Lipińska

  03.10.18
  03.10.18

  Najpiękniej, jak tylko potrafimy, dziękujemy za taki odzew!!!❤😙😙😙Ukłony i brawa dla Was!👏

Komentarze


 • Agnieszka Bartoszek - awatar

  Agnieszka Bartoszek

  31.10.20
  31.10.20

  Od Filipka dla Szymcia z pozdrowieniami i życząc dalszych sukcesów :-)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.10.18
  03.10.18

  Życzę dużo wytrwałości i pozytywnego myślenia oraz trzymam kciuki za postępy Szymka!! :)

  • Agnieszka Lipińska - awatar

   Agnieszka Lipińska - Organizator zbiórki

   03.10.18
   03.10.18

   Bardzo, bardzo dziękujemy, a Szymek przesyła soczystego buziaka - takiego, jakiego tylko On potrafi dać 😉❤

 • Karolina Fidelus - awatar

  Karolina Fidelus

  14.01.18
  14.01.18

  dla Szymka :* <3

  • Agnieszka Lipińska - awatar

   Agnieszka Lipińska - Organizator zbiórki

   15.01.18
   15.01.18

   Kochana...brak mi słów! ❤😚

 • Kamila - awatar

  Kamila

  19.12.17
  19.12.17

  buziaki!

  • Agnieszka Lipińska - awatar

   Agnieszka Lipińska - Organizator zbiórki

   19.12.17
   19.12.17

   Buziaki!Dzięki serdeczne! 😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚

2 802 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 39 osób
Wpłać teraz
 
Agnieszka Lipińska - awatar

Agnieszka Lipińska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 39

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Agnieszka Piekarska - awatar
Agnieszka Piekarska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
RENATA Wojciechowska - awatar
RENATA Wojciechowska
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Agnieszka Bartoszek - awatar
Agnieszka Bartoszek
20
Julita Fic - awatar
Julita Fic
30
Justyna Malicha - awatar
Justyna Malicha
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij