Zbiórka Walka o zdrowie Wiktorii - zdjęcie główne

Walka o zdrowie Wiktorii

18 851 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 137 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

WALKA O ZDROWIE…

„Codziennie dopadają mnie chwile bezsilności i zwątpienia. Czasem, gdy widzę idące ulicą roześmiane nastolatki, które czerpią z życia pełnymi garściami - zadaje sobie pytanie. Dlaczego na ich miejscu nie może być moja córka? – wtedy po raz kolejny moje serce rozpada się na milion kawałków...”
               
Wiktoria cierpi na zespół Ehlers-Danlos, Arnolda Chairiego z jamistością,  Klippel-Feila, ma mnogie wady w budowie kręgosłupa,  polineuropatie oraz anomalie w budowie naczyń.

Ponad rok temu przeszła bardzo poważną operację poza granicami kraju.
Niestety w wyniku powikłań, pękania dury, co często występuje w Zespole Ehlersa-Danlosa – Wiktoria narażona została na kolejne operacje. W trakcie pobytu w szpitalu zarażono ją gronkowcem, co doprowadziło do zakażenia ośrodkowego układu nerwowego (OUN). Do tej pory, rana po operacji nie jest w pełni zagojona - robią się przetoki.

Bardzo wierzyliśmy, że kiedyś ten koszmar się skończy, że wszystko będzie dobrze -  niestety tak nie jest. Powikłania, obluzowana stabilizacja, stan zapalny bardzo źle wpływają na kondycję psychiczną i fizyczną Wiktorii. Dochodzą inne powikłania oraz pojawiają się deficyty neurologiczne. Wiktoria obecnie straciła pole widzenia w jednym oku, drugie oko jest w lepszym stanie.

Wiktorii potrzebna jest reoperacja i naprawienie deficytów zdrowotnych.               Sześć referencyjnych ośrodków w Polsce odmówiło przeprowadzenia takiej operacji. Jedyna Klinika w Berlinie Charite wyciągnęła do Wiktorii pomocną dłoń i wyraziła zgodę i chęć przeprowadzenia ponownego zabiegu. Klinika wykona dwie skomplikowane operacje w krótkich odstępach czasu.

Pierwsza operacja będzie polegała na rewizji dury, wyjęciu obecnej stabilizacji.     Potem ma zostać wprowadzona antybiotykoterapia. W odstępie kilku tygodni zostanie przeprowadzona druga operacja, którą będzie wykonywał zespół ortopedów i neurochirurgów. Obecnie kręgosłup Wiktorii jest w bardzo złym stanie, wobec tego ortopedzi podejmą próbę naprawy zdeformowanego kręgosłupa z jego wyprostowaniem oraz stabilizacją od odcinka c0 do th8. Jesteśmy pełni nadziei i wiary, że ta próba zakończy się sukcesem. Jest to bardzo trudna i skomplikowana operacja – przede wszystkim wiążąca się z dużym ryzykiem.

Czujemy strach, lęk, ale nie mamy innego wyjścia. Jedynym naszym celem jest zdrowie i życie Wiktorii. Przeszkodą w zdobyciu tego celu są niestety pieniądze. Koszty operacji są ogromne i przekraczają możliwości rodziny. Dzięki pomocy cudownych ludzi udało się zabezpieczyć na poczet operacji Wiki ponad 300 tys. Na obecną chwilę brakuje jeszcze ok. 50 tysięcy, aby zapłacić za szpital oraz pokrycie miesięcznego kwaterunku w Berlinie.

"To jedyna i ostatnia szansa dla Wiktorii. To cień nadziei na normalne życie, spełnienie marzeń dla naszej córki. Ona chce żyć, tak jak Ty – bez bólu i cierpienia. Dlatego jako mama proszę Was o pomoc w tej nierównej drodze do mety, gdzie na jej końcu jest „normalne” życie mojego dziecka. "


„Pomoc jednej osobie, nie zmieni całego świata,

Ale może zmienić świat dla jednej osoby…”

Prosimy  Was o pomoc!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.09.2022
  15.09.2022

 • Kasia i Krzysiek - awatar

  Kasia i Krzysiek

  15.09.2022
  15.09.2022

  Dużo siły i wytrwałości ❤️❤️❤️

 • Grebska Jolanta - awatar

  Grebska Jolanta

  01.08.2022
  01.08.2022

  Wiki! Trzymam kciuki!

 • Kasia i Krzysiek - awatar

  Kasia i Krzysiek

  02.07.2022
  02.07.2022

  Trzymajcie się 👍

 • Kacperek - awatar

  Kacperek

  28.06.2022
  28.06.2022

  Wika, trzymam za ciebie kciuki 😊

18 851 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 137 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 137

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Kasia i Krzysiek - awatar
Kasia i Krzysiek
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
11
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Wioleta - awatar
Wioleta
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Edyta Mrożek - awatar
Edyta Mrożek
20
M.M. - awatar
M.M.
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij