Zbiórka Remont przedszkola w Tacadangu - zdjęcie główne

Remont przedszkola w Tacadangu

936 zł  z 800 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób
Tomasz Owsiany - awatar

Tomasz Owsiany

Organizator zbiórki

Nazywam się Tomasz Owsiany. Jestem autorem książek reportażowych oraz artykułów o tematyce podróżniczo-kulturowej.

Zbieram na potrzebny od lat remont jedynego żłobka i przedszkola w górskiej wiosce Tacadang na Filipinach, w której mieszkałem przez miesiąc w 2015 roku. Zebrane pieniądze pozwolą naprawić i odmalować budynek przedszkola oraz kupić trochę książek i prostych zabawek dla najmłodszych.

Wioska należy do ludu Kankanaey o bardzo spokojnym usposobieniu. Jej mieszkańcy polegają przede wszystkim na własnych uprawach i zapasach. Często sobie pomagają i wymieniają się jedzeniem. Kiedy jednak niezbędne są pieniądze, oznacza to dla nich duży wysiłek i kłopot. Za codzienną pracę w przedszkolu nauczycielka-opiekunka dostaje miesięcznie równowartość niecałych 300 złotych. To bardzo niewiele nawet na filipińskie warunki. Ponadto zdobycie wszelkich zapasów z zewnątrz wymaga od mieszkańców wiele zachodu - wioska Tacadang leży w wysoko położonej kotlinie, odcięta od najbliższego miasteczka wymagającym, pięciogodzinnym szlakiem.

Dzięki żłobkowi i przedszkolu, rodzice najmłodszych dzieci mogą spokojnie uprawiać poletka i zajmować się gospodarstwem oraz innymi pracami, niezbędnymi dla utrzymania rodziny. Młodzież z wioski stara się zebrać pieniądze w mieście Baguio, jednak będzie im trudno zbliżyć się do zamierzonej kwoty 15000 pesos, 1050 złotych. Niniejsza zbiórka ma wyraźnie wspomóc ich przedsięwzięcie, nie pokrywając przy tym całości wydatków. Chciałbym, żeby obdarowani mieli świadomość, że ostateczne powodzenie akcji zależy również od ich własnych starań.

Za zebrany fundusz będzie odpowiedzialna Melody oraz jej matka Meila, znane Czytelnikom książki "Pod ciemną skórą Filipin". Mam pewność, że dopilnują właściwego spożytkowania środków. Bardzo proszę o wsparcie tej drobnej ale ważnej akcji. Kilka złotych, które często zwyczajnie gubi się nam w kieszeni, ma w Tacadangu sporą wartość!

Z góry dziękuję wszystkim darczyńcom i pozdrawiam serdecznie,

Tomasz Owsiany


936 zł  z 800 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób
Tomasz Owsiany - awatar

Tomasz Owsiany

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 20

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
400
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Magda M - awatar
Magda M
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij