Zbiórka Remont przedszkola w Tacadangu - zdjęcie główne

Remont przedszkola w Tacadangu

936 zł  z 800 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób
Tomasz Owsiany - awatar

Tomasz Owsiany

Organizator zbiórki

Nazywam się Tomasz Owsiany. Jestem autorem książek reportażowych oraz artykułów o tematyce podróżniczo-kulturowej.

Zbieram na potrzebny od lat remont jedynego żłobka i przedszkola w górskiej wiosce Tacadang na Filipinach, w której mieszkałem przez miesiąc w 2015 roku. Zebrane pieniądze pozwolą naprawić i odmalować budynek przedszkola oraz kupić trochę książek i prostych zabawek dla najmłodszych.

Wioska należy do ludu Kankanaey o bardzo spokojnym usposobieniu. Jej mieszkańcy polegają przede wszystkim na własnych uprawach i zapasach. Często sobie pomagają i wymieniają się jedzeniem. Kiedy jednak niezbędne są pieniądze, oznacza to dla nich duży wysiłek i kłopot. Za codzienną pracę w przedszkolu nauczycielka-opiekunka dostaje miesięcznie równowartość niecałych 300 złotych. To bardzo niewiele nawet na filipińskie warunki. Ponadto zdobycie wszelkich zapasów z zewnątrz wymaga od mieszkańców wiele zachodu - wioska Tacadang leży w wysoko położonej kotlinie, odcięta od najbliższego miasteczka wymagającym, pięciogodzinnym szlakiem.

Dzięki żłobkowi i przedszkolu, rodzice najmłodszych dzieci mogą spokojnie uprawiać poletka i zajmować się gospodarstwem oraz innymi pracami, niezbędnymi dla utrzymania rodziny. Młodzież z wioski stara się zebrać pieniądze w mieście Baguio, jednak będzie im trudno zbliżyć się do zamierzonej kwoty 15000 pesos, 1050 złotych. Niniejsza zbiórka ma wyraźnie wspomóc ich przedsięwzięcie, nie pokrywając przy tym całości wydatków. Chciałbym, żeby obdarowani mieli świadomość, że ostateczne powodzenie akcji zależy również od ich własnych starań.

Za zebrany fundusz będzie odpowiedzialna Melody oraz jej matka Meila, znane Czytelnikom książki "Pod ciemną skórą Filipin". Mam pewność, że dopilnują właściwego spożytkowania środków. Bardzo proszę o wsparcie tej drobnej ale ważnej akcji. Kilka złotych, które często zwyczajnie gubi się nam w kieszeni, ma w Tacadangu sporą wartość!

Z góry dziękuję wszystkim darczyńcom i pozdrawiam serdecznie,

Tomasz Owsiany


936 zł  z 800 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób
Tomasz Owsiany - awatar

Tomasz Owsiany

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 20

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
400
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Magda M - awatar
Magda M
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij