Dzień dobry, zwracamy się z prośbą o wsparcie naszego projektu "Tajemniczy Ogród" przy ulicy Legionów 39 w Łodzi - jest to kontynuacja naszych działań, które mają na celu zagospodarowanie działki na użytek lokalnej społeczności.

Historia naszej działalności pod w/w adresem:

1/. W ramach Budżetu Obywatelskiego dla Miasta Łodzi napisaliśmy wniosek o stworzenie placu zabaw dla dzieci. Wcześniej działka wyglądała jak "siedem nieszczęść" i można ją było uznać za obszar całkowicie zdegenerowany. Foto przed inwestycją:

Dzięki staraniom naszej organizacji i dzięki pomocy organizacji i instytucji zaprzyjaźnionych udało się przekonać lokalną społeczność do oddania głosów na nasz wniosek - poparło nas około 1600 osób. Tak oto powstał kieszonkowy plac zabaw w 2016 roku:

2/. Kolejnym krokiem była wygrana naszego wniosku "Tajemniczy Ogród" - na działce tuż za placykiem zabaw miał powstać teren zielony, służący do rekreacji lokalnej społeczności. Jego celem miała być też walka z deficytem zieleni na ulicy Legionów. Wygrana w Budżecie Obywatelskim dla Miasta Łodzi przyniosła sporo rozczarowań - chociaż nasz wniosek został uznany za jeden z dziesięciu najciekawszych w dzielnicy Polesie w ciągu pięciu lat funkcjonowania Budżetu Obywatelskiego dla Miasta Łodzi, to gdy przyszło do realizacji zadania, okazało się, że nikt nie chce podjąć się zlecenia. Okazało się, że budżet jest niewystarczający (chociaż przeszedł pozytywną weryfikację komórki merytorycznej, która doskonale jest zorientowana w kosztach).

. Wystarczy środków na nawodnienie oraz na małą architekturę ogrodową (pergole ogrodowe) - to też obecnie jest w fazie realizacji. Niestety, zabrakło środków na zakup wartościowych roślin.

Jak chcemy przeznaczyć zebrane środki? 

Zebrane środki chcemy przeznaczyć na:

- zakup dużych drzew - wysokość do 3 m (z usługą przesadzania dużych drzew i z transportem), tutaj na myśli mamy drzewa iglaste,

- zakup pnączy szybkorosnących (na przykład rdest),

- zakup krzewów (dorodnych, wysokość 2 - 3 m),

- zakup gazonów betonowych (do zabezpieczenia pnączy przed wykoszeniem), jeśli starczy środków - do ułożenia kompozycji betonowej, w której można nasadzić ciekawe okazy roślin,

- zakup ziemi ogrodowej,

- zakup kory ogrodowej,

- zakup narzędzi ogrodowych do wykonania prac podstawowych,

- zakup osłonek do drzew i krzewów,

- zakup drabinek dla pnączy obsadzanych pod murami kamienic. 

"Wdzięczność jest jak magnes. Im bardziej wdzięczny jesteś, tym więcej masz rzeczy, za które możesz być wdzięczny" - Iyanla Vanzant. Naszą wdzięczność okażemy w prowadzonym przez nas portalu https://kultura.fm/ oraz w portalu, który zaczynamy dopiero tworzyć lodz.fm. 

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego, z naszą dotychczasową działalnością możecie zapoznać się na witrynie https://domkulturyniezaleznej.pl/

Podaruj nam 1% - nasz KRS  0000543423


Aktualności

 • Stowarzyszenie Dom Kultury Niezależnej - awatar

  Stowarzyszenie Dom Kultury Niezależnej

  29.06.19
  29.06.19

  Szanowni Państwo, W załączeniu faktura za rośliny - jeśli ktoś z Państwa życzy sobie zobaczyć fakturę w całości, to proszę o kontakt na maila: biuro@domkulturyniezaleznej.pl

  Zdjęcie aktualności 33 509

Wpłaty - 6

Ela R. - awatar
20
Ela R.
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Milena Wika - awatar
20
Milena Wika
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij