Zbiórka CyberOko dla Mistrza Pękalskiego - zdjęcie główne

CyberOko dla Mistrza Pękalskiego

18 970 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 136 osób

ZDZISŁAW PĘKALSKI to ikona bieszczadzkiej twórczości - malarz, poeta, rzeźbiarz. Jednak przede wszystkim niezwykły i dobry człowiek, dla jednych sąsiad czy przyjaciel, dla innych Mistrz.

Galerię w Hoczwi odwiedzały zawsze rzesze turystów, by nie tylko podziwiać jego twórczość, ale przede wszystkim by móc się z nim spotkać, posłuchać wyjątkowych i nietuzinkowych opowieści, o jego twórczości, o filozofii życia, o magii Bieszczadów. 

Kto bywał wie, że nigdy nie było mu dosyć, chciał tworzyć … 

„Deski łaszą się codziennie do moich rąk. Oczami sęków wypatrując w mojej dłoni pędzla”. 

Choroba przyszła niespodziewanie, wylew i udar mózgu totalnie zmienił jego życie. Od lat zmaga się z ogromnym oporem swego własnego ciała, z niemożliwością poruszania się. 

Zamknięty w swoim ciele potrzebuje nadal kontaktu ze światem, potrzebuje wyrażać swoje myśli, komunikować potrzeby. Na szczęście dzisiejsza technologia daje takie możliwości. 

Dlatego z inicjatywy Adama Snarskiego - Burmistrz Miasta i Gminy Lesko powstał pomysł o organizacji wraz ze Stowarzyszeniem Przestrzenie Wyobraźni działającym przy UMiG Lesko akcji zbiórki środków na zakup sprzętu medycznego tzw. Cyber Oko.

Fot. Grażyna Kaznowska 


CYBER OKO – to urządzenie otwierające nowe możliwości komunikowania się, wyrażania emocji, potrzeb, a być może nawet podjęcie próby pisania. Jest to tzw. komunikacja alternatywna, bazująca na technologii śledzenia wzroku użytkownika lub działające za pomocą dotyku, dzięki czemu możliwe jest np. pisanie czy też wyrażanie myśli poprzez sprzęt komputerowy. 

Pan Zdzisław Pękalski przeszedł już wstępną diagnozę, przeprowadzoną przez terapeutę C-Eye na zlecenie naszego stowarzyszenia. Dzięki temu badaniu wiemy na pewno, że zakupiony sprzęt będzie odpowiedzią na jego potrzeby oraz, co bardzo istotne, ułatwi codzienne funkcjonowanie, rehabilitację neurologiczną oraz komunikację. 

Koszt zakupu wraz z niezbędnym wdrożeniem to kwota 30 000 zł.

Nie ma wątpliwości, że Pan Zdzisław swoim życiem i otwartością na drugiego człowieka wypracował sobie w wielu sercach wyjątkowe miejsce. Teraz mamy możliwość pokazać, jak nadal jest dla nas ważny. 

Jeśli możecie - wesprzyjcie naszą akcję - może razem sprawimy, że kolejne dni naszego bieszczadzkiego Mistrza i jego najbliższych staną się piękniejsze. 

100% wpłat zostanie przeznaczone na cel zbiórki. 

Fot. Beata Czyżewska

 

Komentarze


 • Alicja Płodzień - awatar

  Alicja Płodzień

  18.10.2022
  18.10.2022

  Dużo zdrowia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.10.2022
  06.10.2022

  Nie publikuję niczego na fb.

 • Karolina - awatar

  Karolina

  09.09.2022
  09.09.2022

  Powodzenia💚

18 970 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 136 osób

Wpłaty: 136

Marcin Mosior wiersze Marka Pysia - awatar
Marcin Mosior wiersze Marka Pysia
450
E. i J. - awatar
E. i J.
100
Bartosz Boczar - awatar
Bartosz Boczar
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
800
Anna Smela - awatar
Anna Smela
250
Mariusz Bielamowicz - awatar
Mariusz Bielamowicz
320
Lila - awatar
Lila
270
Gosia - awatar
Gosia
20
Tomasz - awatar
Tomasz
100
Bartłomiej Majda - awatar
Bartłomiej Majda
800

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij