Zbiórka Tomcio - wyniszczony jamnik - zdjęcie główne

Tomcio - wyniszczony jamnik

1 380 zł z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 42 osoby

11 II 2019
TOMCIO Serdecznie dziękuje za dotychczasowe wpłaty i liczy na to że jeszcze pomożecie. Nabiera sił. Miał robione badanie pod kątem Zespołu Cushinga.  Niestety ze względu na zbyt duże wycieńczenie trzykrotnie robione testy są jeszcze niemiarodajne. 

Co przydarzyło się temu Jamnisiowi, że błąkał się w Tomaszowie. Został znaleziony w krzakach. Skrajnie wychudzony, wycieńczony, z zanikiem żuchwy, wyłysiałym ogonkiem. Co za potwór doprowadził  go do takiego stanu i egzystencji na ulicy? Życie nie oszczędzało tego  skądinąd pięknego ongiś jamnika. Patrząc na TOMCIA (takie daliśmy mu imię) serce krwawi, a łzy same płyną do oczu.  To 4-kilowe udręczone ciałko wywołuje jak się na niego patrzy współczucie, żal ale i wściekłość na tego kto się do tego przyczynił. Ta Kruszyna jednak walczy. W czasie badania próbował  dziabnąć. Rzecz w tym, że nie miał nawet czym, ma jedynie 3 (trzy) zęby i to totalnie zepsute i zrujnowane przez kamień. TOMCIO ma masywny szmer w sercu. Pobrano badania na rozszerzony profil diagnostyczny. 

Dlaczego są kochane, hołubione, przytulane na etapie ich młodości dobrego stanu zdrowia, a odtrącane, gdy sytuacja ulega diametralnej lub podyktowanej siłą sprawczą czasu, zmianie??? Pytania, pytania, pytania... te zatrważająco mnoży ilość czterołapnych cierpień. Kochamy się w cierpieniu. Zdanie przewrotne, prowokacyjne? Nie...w żadnym razie. Taka już nasza natura, że umysł skory jest do wyłapywania tego, co w swoim tle ma krzywdę ludzką, za czym czai się zło, dowolny rodzaj niegodziwości. Jednych to zaciekawia, inni pochylają głowę w zadumie i szacunku, łączą się szczerą intencją z innymi, pogrążonymi w rozpaczy. O ile ludziom z godną podziwu ofiarnością spieszymy z pomocą, o tyle, co trudno pojąć, zdecydowanie łatwiej przychodzi nam potraktować obojętnością krzywdę, która dotyka zwierzęta.

Skąd ta oczywistość? Czy mamy do czynienia z istotami w drugim gatunku? Co nas uprawnia do takiego podejścia?

... bo nie mówią?... bo nie wykrzyczą swojego cierpienia na tyle głośno i zrozumiale, by zdolne były przebić mur ograniczeń sumienia? ...

Bo po prostu niemożliwe aby stan JAMNIKA TOMCIA nie był dostrzeżony wcześniej. Aby doprowadzić do takiego stanu psa  trzeba długiego czasu.

TOMCIO w Fundacji od 21 X 2018
przypuszczalny wiek  ~12 lat

Jamnik TOMCIO już bezpieczny.

Wierzymy, pragniemy wierzyć, że los okaże TOMASZKOWI łaskawość, a czyjeś litościwe serce pomoże w napisaniu szczęśliwego zakończenia opowieści o tym jamniczku. Błagamy, pomóżcie go ocalić! Pragniemy dołożyć wszelkich starań, by wywalczyć dla TOMCIA powrót do zdrowia. Nie zdołamy uczynić tego, bez Was, bez gestów wsparcia, o które pokornie apelujemy! Wierzymy, że nadejdzie dzień, gdy TOMCIO odnajdzie miłość, spokój i pewność za sprawą człowieka przez duże „C”. Musimy wierzyć, mamy bowiem tylko i aż wiarę. Czy okaże się wystarczająca? Łzy współczucia, święte oburzenie i szczere intencje to za mało, by udało się odwrócić złą passę TOMCIA. Błagamy o litość dla tego uroczego stworzenia!

Jeszcze jest czas zareagować i znaleźć w sercu odrobinę miejsca dla niego! Słowo „jeszcze” nie znaczy zawsze, a przewrotny los pokazuje, że czasami można się spóźnić o przysłowiową sekundę. Ta sekunda zmienia wtedy wszystko, co gorsza bezpowrotnie. Liczy się każda sekunda, każda złotówka wpłacona na leczenie TOMASZKA.


Komentarze


 • Małgorzata Sadowska-Guz - awatar

  Małgorzata Sadowska-Guz

  09.02.19
  09.02.19

  Dziekuje Państwu za serce do zwierząt. Tomciu! Trzymam kciuki 😀

  • Adopcje jamników - S.O.S. dla jamników - awatar

   Adopcje jamników - S.O.S. dla jamników - Organizator zbiórki

   09.02.19
   09.02.19

   Pozdrawiamy serdecznie.

 • Dorota Zwierzyńska-Symonajc - awatar

  Dorota Zwierzyńska-Symonajc

  08.02.19
  08.02.19

  Życzę Ci Tomciu zdrowia i szczęścia

  • Adopcje jamników - S.O.S. dla jamników - awatar

   Adopcje jamników - S.O.S. dla jamników - Organizator zbiórki

   08.02.19
   08.02.19

   Bardzo Dziękuję

1 380 zł z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 42 osoby

Wpłaty: 42

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Tinka Pinczerek - awatar
Tinka Pinczerek
19
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Agata+ - awatar
Agata+
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Jurek - awatar
Jurek
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Andrzej Kośnik - awatar
Andrzej Kośnik
5
Jola - awatar
Jola
20
Patrycja - awatar
Patrycja
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij