Zbiórka Komputer do lekcji - miniaturka zdjęcia

Komputer do lekcji

Zbiórka Komputer do lekcji - zdjęcie główne

Komputer do lekcji

1 185 zł z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób
Wpłać teraz
 

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci jest bardzo starą organizacją, funkcjonujemy od już ponad wieku, w ubiegłym roku obchodziliśmy zacny Jubileusz 100-lecia działalności. Jesteśmy najstarszą i największa organizacją działająca na rzecz dzieci w Polsce. Powstaliśmy jako stowarzyszenie z misją wspierania dzieci w ich prawie do życia, do zdrowia i do nauki. Przez lata swojej działalności wypracowaliśmy wiele autorskich , innowacyjnych rozwiązań w opiece nad dzieckiem, które często na stale potem weszły do publicznego systemu opiekuńczo-wychowawczego były to m.in.

- domy dziecka, które były świeckie i koedukacyjne (zamiast dotychczasowych sierocińców),

- kuchnie mleczne dla niemowląt i dzieci,

- żłobki, przedszkola, ogniska i dziecińce,

- poradnie społeczno – wychowawcze (obecne publiczne poradnie psychologiczno – pedagogiczne),

- Ośrodki Adopcyjno – Opiekuńcze (obecne Ośrodki Adopcyjne),

- rodziny zastępcze i terapeutyczne oraz Rodzinne Domy Dziecka,

- wsparcie i ruch samopomocowy rodziców dzieci chorych i niepełnosprawnych,

- specjalistyczne kolonie zdrowotne dla dzieci.

Więcej można przeczytać  na naszej stronie internetowej www.tpd-maz.org.pl.


Zwracamy się do Państwa w imieniu Oddziału Mazowieckiego TPD. Nasz Oddział prowadzi w Warszawie i województwie mazowieckim 56 placówek wsparcia dziennego Środowiskowych Ognisk Wychowawczych TPD (w tym 31 w Warszawie), 5 Warsztatów Terapii Zajęciowej, 1 Środowiskowy Dom Samopomocy, Ośrodek Rehabilitacyjny, 4 punkty przedszkolne, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz najstarszy w Polsce Ośrodek Adopcyjny. Z codziennego, od poniedziałku do piątku, wsparcia mazowieckiego TPD korzysta prawie 2000 dzieci i młodzieży. A z oferty różnorodnego wypoczynku, kolonii, lata i zimy w mieście zorganizowanego przez mazowieckie TPD w 2019 roku skorzystało ponad 5000 dzieci.

Placówki wsparcia dziennego Środowiskowe Ogniska Wychowawcze TPD prowadzone są przez nasze stowarzyszenie od lat 90-tych minionego stulecia. Są to placówki przeznaczone do wspierania rodziców w wypełnianiu przez nich funkcji opiekuńczo-wychowawczych. Nasi wychowankowie mogą przychodzić do nich codziennie po nauce szkolnej. W Ognisku odrabiają lekcje, mogą skorzystać z pomocy reedukatora, uzyskać wsparcie w wyrównaniu wiedzy szkolnej, rozwinąć kompetencje społeczne i postawy asertywne chroniące przed uzależnieniem oraz  zainteresowania i zdolności, korzystają też z dożywiania. Staramy się też organizować dla  nich wyjazdy wakacyjne i zimowe. Dzieci te często pochodzą ze środowisk rodzinnych, które borykają się z różnorodnymi trudnościami: bytowymi, finansowymi, zaburzeniami więzi i relacji oraz braku umiejętności wychowawczych. Zadaniem Ogniska jest takie wsparcie dziecka i rodziny, aby mimo mało wspierającego środowiska rodzinnego mogło się rozwijać i uczyć.

Sytuacja związana z ogłoszeniem stanu pandemii spowodowała, że dzieci nie chodzą do szkoły i uczą się zdalnie. Niestety, nie wszystkie dzieci mają jednakowe szanse w tej zdalnej edukacji. Wiele dzieci nie ma w domach nawet Internetu,  nie wspominając o komputerach. Wiele ma Internet tylko w telefonie. W wielu domach co prawda są komputery, ale dzieci (jeśli jest ich więcej niż jedno) ustawiają się w kolejkę do korzystania z nich, a w tej kolejce często są także rodzice, którzy zdalnie pracują w domu. Jest bardzo trudno i nerwowo. Brakuje także drukarek jeśli praca wiąże się z wydrukowaniem jakiegoś materiału. W 31 placówkach na terenie Warszawy (prowadzimy prawie połowę tego typu placówek w Warszawie) opieką obejmujemy około 900 dzieci. W ubiegłym tygodniu dokonaliśmy szybkiego przeglądu dostępu do internetu i sprzętu komputerowego wśród naszych podopiecznych. Uwzględniliśmy także placówki działające w powiecie pruszkowskim, legionowski, żyrardowskim, siedleckim oraz powiecie nowy dwór mazowiecki.   W dramatycznej sytuacji, bez dostępu do internetu i sprzętu jest 25 dzieci. W 267 przypadkach dzieci korzystają tylko z telefonu z dostępem do internetu. Sytuacja ta dodatkowo pogłębia społeczne wykluczenie tych dzieci.  Ich rodziny nie są w stanie im pomóc.

Bardzo dziękujemy za zainteresowanie się prowadzoną przez nasze stowarzyszenie działalnością i chęć wsparcia dzieci, które jako najsłabsze w systemie, w pierwszej kolejności mogą stać się bezimiennymi i bezwolnymi ofiarami stanu epidemicznego.
Zapraszamy do obejrzenia filmu który przedstawia codzienną naszą pracę w  Ogniskach.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ DZIECI ZMOW - awatar

  TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ DZIECI ZMOW

  27.04.20
  27.04.20

  W dniu dzisiejszym dojechały kolejne laptopy. Dzięki Państwa pomocy finansowej i sprzętowej udało nam się zebrać już 32 laptopy które już przekazaliśmy potrzebującym dzieciom. Zbiórka dalej trwa. Zbieramy dalej środki i sprzęt. Zachęcamy do kontaktu z nami. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim którzy nam pomogli.

  Zdjęcie aktualności 48 478

1 185 zł z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 20

Ania - awatar
Ania
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anna Julia Lewandowska - awatar
Anna Julia Lewandowska
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Sylwester Nowak - awatar
Sylwester Nowak
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij