Zbiórka Końskie dzieci z wyrokiem - zdjęcie główne

Końskie dzieci z wyrokiem

25 067 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 345 osób
Celestyna Zaleśna - awatar

Celestyna Zaleśna

Organizator zbiórki

Opiszę wam historie dwóch koni dwóch żyć których łączy tylko jedno. Wspólna cela. Urodzone w tym samym miejscu chwoane też.. różnica niestety tkwi w ich przeznaczeniu . Ona ma lepiej bo jest kłacza  więc do "czegoś się nada" on jest ogierek więc jego przeznaczenie to jedynie mięso.  

To jest Fanta .. Fanty życie zaplanowane w pełni.  Miala się urodzić miała się chować i rodzic co roku źrebaki aż do momentu gdy nie dałaby rady urodzić kolejnego i albo umarłaby przy porodzie albo odjechała y w jedną ostatnią  podroż pewnego dnia ... Na codzień przebywa z ogierem.  Mimo młodego wieku (4 lata )  nie żyje jej się dobrze . Jedyny plus że ma dostęp do pastwiska jako klacz ma ten mały plus że jest sporadycznie wypuszczana na dwór.  

 Ogierek Kasztan  1 rok waga ok 400 kg  ... Jego wartość szacowana w kilogramach . Cały czas zamknięty w brudnej celi .. Stoi we własnych odchodach oraz odchodach "wspołosadzonej " ... Stoi zapięty w kajdany na nogach i  na sznurze oplatającym jego pyszczek ... Nie rozumie sytuacji i chciałby się z tąd wyrwać ale jak ? Kasztan nie zna smaku wolności.. nigdy tam nie był Zna tylko smród odchodów które oblepiły mu ciało.. Kasztan nie był nigdy szczepiony bo to nie obowiązkowe w przypadku koni ... Nie był też w żaden sposób zaopiekowany przytulany czy glaskany. Nie znane są mu zabawy z człowiekiem . Znany natomiast jest mu świetnie bat i zacisk pasów nna jego nogach . Z koni znana jest mu tylko Fanta .. To jedyny koń ktorego zdążył poznać od porodu ...o mamie myśli czesto ale wie ze juz nigdy jej nie spotka ... Boi się tylko że nadejdzie dzień gdy będzie rozdzielony od jedynego konia jakiego obecnie zna .. Boi się że Odjedzie od Fanty i już nigdy jej nie zobaczy tak samo jak swojej mamy kiedyś... 😪 

 Zdecydowałam się uratować ich dwójkę bo rozdzielić ich to tak jakby wbić im nóż w serce .😪 Chłopak będzie kastrowany i leczony . Fanta również na pewno ma problemy skórne i z kopytami z uwagi na warunki w jakich żyją  ..😪Nie wiemy co się stanie z nia jak nie uda się jej wykupić.. wiemy że jak nam się uda to   Nie zazna nigdy żadne z nich więcej cierpienia .. Ale Potrzebujemy waszej pomocy Tylko razem możemy ich wykupić   i zerwac kajdany Kasztanowi 💔 l 😪mamy malo czasu 💔

Aktualizacje


 • Celestyna Zaleśna - awatar

  Celestyna Zaleśna

  27.04.2024
  27.04.2024

  Wcześniej byla Fanta to teraz pokażemy Kasztanka ❤️ więcej filmów i zdjęć na stronie fb -dom przyjaciol zwierząt wszelakich . Zapraszamy do obserwacji ❤️ Im się udało teraz walczymy o klacz z nowo narodzonym zrebaczkiem i prosimy was i tam o wsparcie
  https://pomagam.pl/awfmpc

  Zdjęcie aktualizacji 142 865

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.04.2024
  21.04.2024

  ❤️❤️

 • Julita - awatar

  Julita

  19.04.2024
  19.04.2024

  Pomóżmy. Nie zostawiajmy ich❤️❤️❤️ co się dzieje z ludźmi 🫤

 • Krzysztof - awatar

  Krzysztof

  17.04.2024
  17.04.2024

  Podarujmy im życie ❤️❤️

 • Julita - awatar

  Julita

  14.04.2024
  14.04.2024

  Pomóżmy!! Wiadomo są inne które potrzebują pomocy. Ale chociaż po 5 złotych. Każdy ma 5 złotych. Zamiast papierosów czy piwa. Niech mają życie. Tylko tyle i aż tyle! Dla nich. ❤️❤️

 • Teresa Chelkowska - awatar

  Teresa Chelkowska

  10.04.2024
  10.04.2024

  Dla koników....

25 067 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 345 osób
Celestyna Zaleśna - awatar

Celestyna Zaleśna

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 345

Ewa Mildner - awatar
Ewa Mildner
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
41
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 500
Julia Myszkorowska - awatar
Julia Myszkorowska
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Monika - awatar
Monika
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Malgosia I Kokos - awatar
Malgosia I Kokos
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij