Zbiórka Trotyl - zdjęcie główne

Trotyl

1 110 zł  z 1 100 zł (Cel)
Wpłaciło 17 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Trotyl miał ciężkie życie. Domek, który kiedyś stracił, zatarł się już chyba w jego pamięci. Trotek to koci senior. Twarda z niego sztuka, choć i tacy z czasem słabną. Gdy do nas trafił był wychudzony, różowa skóra prześwitywała pod lichego futerka, uszka zaświerzbione i chyba poodmrażane, zaogniona rana na boku, biegunka. Mimo że był już u kresu: wycieńczony, głodny i bezsilny, to nie chciał pomocy. Bał się nas – ludzi.Przerażaliśmy go. Pewnie, gdyby mógł wtedy wybierać – wybrałby śmierć pod krzaczkiem, niż ratowanie.Ale teraz już jest dobrze. Trotek mruczy przy głaskaniu, przechyla główkę, napiera łebkiem na dłoń, ma apetyt i nie boi się wszystkiego tak bardzo, jak na początku. Czasem nawet turlnie sobie piłeczkę lub zamacha łapką, gdy dojrzy jakieś dyndające przed noskiem piórka. Niestety, nie ze wszystkim daliśmy sobie radę. Trotyl ma trudności z chodzeniem. Gdy jest spokojny i nigdzie mu się nie spieszy – całkiem całkiem daje sobie radę. Idzie wolniutko, ostrożne stawiając łapki. Lecz, gdy coś go przestraszy Trotylek potyka się o swoje łaputy i wygląda tak, jakby ciągnął za sobą tylna część swojego ciałka. Ma kłopoty z wskakiwaniem na meble, a gdy zeskakuje, boimy się, by sobie krzywdy nie zrobił przy lądowaniu. Prześwietlenie RTG ujawniło znaczne zwyrodnienia w dolnym odcinku kręgosłupa. Podawanie leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych pomaga, jednak tyko na krótko, a my nie chcemy faszerować go nimi bez końca, bo za chwilkę będziemy musieli ratować jego wątrobę.

Specjalista zasugerował nam, że może rehabilitacja pomoże. Chociaż nie uzdrowi kręgosłupa, a zwyrodnienia nie znikną, to może komfort życia Trotka troszkę się poprawi. Ból się zmniejszy, a mięśnie wzmocnią i będzie lżej, łatwiej i bezpieczniej.

Trotylek niestety ciągle czeka na domek, lecz nie chcemy, by to czekanie było dla niego czasem straconym. Nie chcemy by starość, tak jak większość dotychczasowego życia tego bezdomnego stworka, była przepełniona bólem i cierpieniem. Chcemy mu pomóc. Chcemy jeździć z nim na zabiegi, lecz potrzebne nam pieniądze na wizyty.Każdy zabieg dla Trotyla to koszt 70 zł plus benzyna na dojazdy. Zabiegów przewidujemy 10, może 15 w zależności od samopoczucia Trotyla i reakcji na rehabilitację.

Aktualizacje


  • Fundacja Przytul Kota - awatar

    Fundacja Przytul Kota

    24.10.2019
    24.10.2019

    Trotylek dzielnie znosi wszystkie zabiegi. Najwięcej stresu przeżywa przed i po nich. Gdy zostanie ułożony i obłożony urządzeniami, po chwili buntu zasypia tak mocno, że nawet jak zabieg się skończy - biedaczek jeszcze głośno chrapie. Teraz mija drugi tydzień jego rehabilitacji i widzimy ogromną poprawę w jego chodzie i samopoczuciu. Oczywiście po powrocie z zajęć boczy się na nas i udaje obrażonego, ale widać, że chodzenie nie sprawia mu już bólu, a tylne nóżki i ogonek trzymają się pionowo zamiast chwiać na boki. Bardzo dziękujemy za wszystkie wpłaty i pomoc dla Trotylka. Dalsze jego losy będziemy relacjonować na naszym profilu fb i stronie internetowej. Bardzo dziękujemy!

1 110 zł  z 1 100 zł (Cel)
Wpłaciło 17 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 17

Kamil D. - awatar
Kamil D.
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
738
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Bartłomiej Sobkowiak - awatar
Bartłomiej Sobkowiak
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Kedi - awatar
Kedi
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij