Zbiórka Wydaj z nami TYGIEL - zdjęcie główne

Wydaj z nami TYGIEL

28 596 zł  z 9 000 zł (Cel)
Wpłaciło 527 osób

W Fundacji Ocalenie od kilkunastu lat pracujemy z uchodźcami i uchodźczyniami. Przy tej okazji bardzo często częstują nas potrawami ze swoich krajów. Za każdym razem kończy się to spisywaniem przepisów na wszystko po kolei. Zdarza nam się organizować warsztaty kulinarne prowadzone przez uchodźczynie i uchodźców dla Polek i Polaków. Cieszą się dużym zainteresowaniem, a atmosfera jaka się w ich czasie tworzy, jest magiczna. Wśród parujących garnków i w mącznym pyle obcy sobie ludzie dostrzegają jak wiele ich łączy, zaczynają rozmawiać, żartować, uczyć się od siebie nawzajem. Powstaje dialog, którego tak nam wszystkim ostatnio brakuje. W ciągu zaledwie kilku godzin widzimy, jak kuchnia łączy ludzi.

Dlatego właśnie postanowiliśmy wydać pierwszą w Polsce książkę kulinarną z przepisami uchodźców i uchodźczyń. O przepisy poprosiliśmy uchodźców i uchodźczynie mieszkające w Polsce. Ostatecznie zebraliśmy je od Afsaneh z Iranu, Amra z Jemenu, Asylzat z Kirgistanu, Emanuelle z Gabonu, Gulbarg z Tadżykistanu, Karimy z Syrii, Khavy z Czeczenii, Khavry z Dagestanu, Leyli z Czeczenii, Maryny z Ukrainy, Mohameda z Egiptu, Oli z Nigerii i Sarwy z Irackiego Kurdystanu. Istny kulinarny TYGIEL!

Książkę "Tygiel. Kuchnia nowych Polaków" stworzył zespół osób, specjalistek i specjalistów z różnych branż, którzy pro bono połączyli siły, by stworzyć coś pięknego i wartościowego. Obok przepisów znajdziecie więc piękne zdjęcia dań, osób które przekazały przepisy, oraz ich historie. Polskim akcentem naszego Tygla jest ceramika, na której prezentujemy potrawy. Została nam ona użyczona przez rodzime pracownie ceramiczne. Na wyjątkowej ceramice zostało ułożone jedzenie przygotowane przez Piotra Brusia Klepackiego i dopieszczone przez Małgorzatę Białobrzycką.

Jesteśmy dumne i dumni z efektu końcowego naszej pracy. Tygiel jest nie tylko projektem z misją, ale jest też po prostu piękną książką, której kartki z przyjemnością przewraca się w dłoniach. Mamy nadzieję, że jej estetyka przyczyni się do większej popularności naszej książki. Piękne zdjęcia wykonał Grzegorz Wełnicki, a za oprawę graficzną odpowiada Łukasz Aksamit.

Historie, które znajdziecie w naszej książce, to nie typowe "uchodźcze" opowieści o ucieczce, wojnie, czy śmierci. Zależało nam na tym, by odejść od tradycyjnych tematów najcięższego kalibru, bo bohaterowie i bohaterki Tygla nie są tylko uchodźczyniami i uchodźcami. To matki, wnuczki, córki, ojcowie, mężowie, aktywiści, nauczycielki, krawcowe, poetki. Dlatego rozmawialiśmy tak jak zwykle to robimy przy gotowaniu - o jedzeniu. Opowieści przeniesione zostały na papier przez Basię Starecką.

Zysk ze sprzedaży książki będzie przeznaczony na pomoc dla uchodźczyń i uchodźców w Polsce. 

Potrzebujemy zebrać środki na wydruk w twardej oprawie. Pomóżcie nam wydać Tygiel - pierwszą książkę z przepisami uchodźców w Polsce!

9000 zł pozwoli nam wydrukować pierwsze 300 sztuk Tygla w twardej oprawie w zaprzyjaźnionej drukarni. Jeśli uda nam się zebrać więcej pieniędzy, wydrukujemy więcej książek!


Każda osoba, która wpłaci na naszą zbiórkę kwotę 45 zł, lub wyższą, dostanie od nas Tygiel w miękkiej oprawie :)
Dodamy jeszcze trochę fantów niebawem.

Aktualizacje


 • Fundacja Ocalenie - awatar

  Fundacja Ocalenie

  20.01.2020
  20.01.2020

  Drogie osoby!
  Bardzo dziękujemy za pomoc z zbiórce na wydanie "Tygla" w twardej oprawie!
  Dzięki Wam będziemy w stanie wydrukować więcej egzemplarzy pierwszej w Polsce książki z przepisami uchodźczymi.
  Będziemy Was informować o postępach w produkcji i możliwości zakupu twardych "Tygli" jeszcze tej zimy :)
  Zachęcamy Was do pozostania z nami w kontakcie i śledzenia kolejnych naszych projektów na rzecz otwartej, przyjaznej Polski. Najłatwiej jest zapisać się na nasz newsletter: https://ocalenie.org.pl/newsletter
  Pozdrawiamy!
  Fundacja Ocalenie

Komentarze


 • Ana Matusevic - awatar

  Ana Matusevic

  06.01.2020
  06.01.2020

  Dorzucam się i również czekam na ten piękny prezent na początek roku :) wszystkiego najlepszego wszystkim NOWAKOM!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.12.2019
  28.12.2019

  Kiedy będzie wysłana książka?

 • Renata Popik - awatar

  Renata Popik

  28.12.2019
  28.12.2019

  Proszę o inf na temat wysyłki książki.

 • Ewka - awatar

  Ewka

  27.12.2019
  27.12.2019

  Wspaniały pomysł. Nie mogę się doczekać zobaczenia ksiażki :)

 • Martyna Kubacka - awatar

  Martyna Kubacka

  21.12.2019
  21.12.2019

  Fantastyczny pomysł!

28 596 zł  z 9 000 zł (Cel)
Wpłaciło 527 osób

Wpłaty: 527

Anna - awatar
Anna
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
80
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Maria - awatar
Maria
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Klaudia - awatar
Klaudia
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij