Zbiórka Kawiarenka u Alego - zdjęcie główne

Kawiarenka u Alego

5 920 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 26 osób

Fundacja Przyjaciele Alego działa w podwarszawskim Izabelinie od 2016 roku. Na początku tego roku, w styczniu 2023,  wystartowaliśmy z nowym projektem "Kawiarenka u Alego". W każdą niedzielę zapraszamy mieszkańców i gości, odwiedzających Izabelin, do wspólnej rozmowy, wypicia kawy bądź herbaty, skosztowania ciasta upieczonego przez wolontariuszy fundacji. Kontynuujemy dzieło naszego Patrona - Księdza Alego - chcemy się wzajemnie poznawać, spędzać razem czas, a przede wszystkim być otwartym na potrzeby drugiego Człowieka.

Kawiarenka mieści się w salce na parafii. Na początku kupiliśmy jedynie podstawowe wyposażenie . Działalność opiera się na wolontariacie i otwartych sercach sympatyków naszej parafii i fundacji. Do czerwca Kawiarenkę u Alego odwiedzało średnio 30-40 osób każdej niedzieli. 

Marzy nam się, aby zwykłe pomieszczenie przeobrazić w ciepłe miejsce, które zachęcałoby swoją atmosferą do przyjaznych spotkań. Mamy już wizualizację i w tej chwili zbieramy środki na przeprowadzenie modernizacji pomieszczeń. Plan jest dość wymagający, bo przestrzeń musi być wielofunkcyjna - oprócz Kawiarenki, powinna być przystosowana również do przeprowadzania małych konferencji, prelekcji czy projekcji filmów.

Wierzymy, że przy pomocy Darczyńców uda nam się wspólnie stworzyć piękne i dobre miejsce na mapie Kampinosu.

Już dzisiaj wszystkich gorąco zapraszamy, odwiedź nas koniecznie :-)


Poniżej  zamieszczamy kilka zdjęć z dotychczasowej działalności Kawiarenki u Alego.


Tak wygląda przygotowanie stołu ze smakołykami każdej niedzieli.

W Kawiarence urządzamy różne imprezy, na przykład Dzień Dziecka.

Przed wakacjami zorganizowaliśmy piknik na wolnym powietrzu, który cieszył się dużą popularnością mieszkańców :)

Aktualizacje


 • FUNDACJA IM. KSIĘDZA ALEKSANDRA FEDOROWICZA "PRZYJACIELE ALEGO" - awatar

  FUNDACJA IM. KSIĘDZA ALEKSANDRA FEDOROWICZA "PRZYJACIELE ALEGO"

  15.03.2024
  15.03.2024

  18 lutego 2024 w Kawiarence odbylo się na spotkanie nt. Jak ochronić się przed wyłudzeniami pieniędzy metodą „na wnuczka”/„na policjanta”. Spotkanie było skierowane przede wszystkim do osób starszych, które najczęściej padają ofiarą oszustw. Ale na spotkaniu pojawiły się również dorosłe dzieci ze woimi rodzicami.
  Razem z wolontariuszem Fundacji - adwokatem, warsztaty poprowadziła psychoterapeutka, która udzieliła wskazówek, jak radzić sobie z presją ze strony sprawców przestępstw w tego typu sprawach.
  Cenną wartością tego spotkania były też historie różnego rodzaju prób wyłudzeń, którymi dzielili się również uczestnicy.
  Kawiarenka rozszerza ciągle swoją działalność, również dzięki wsparciu Państwa.

  W załaczeniu film zapowiadający spotkanie

5 920 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 26 osób

Wpłaty: 26

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Bożena - awatar
Bożena
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Pokój i Dobro - awatar
Pokój i Dobro
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Malgorzata Dziekańska - awatar
Malgorzata Dziekańska
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij