Zbiórka Uciec przed śmiercią! - zdjęcie główne

Uciec przed śmiercią!

3 000 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 109 osób

UCIEC PRZED ŚMIERCIĄ!

Środa południe, 17.09.2018r. dostajemy zgłoszenie o psie uwiązanym do ściany na pustostanie w miejscowości Gminy Iława. Bez chwili wątpienia wsiadamy zaraz po pracy w samochód i jedziemy na miejsce.

Widok jest gorszy od tego, którego się spodziewaliśmy. Na początku wita nas w oddali jedna suka, która ucieka w zarośnięte pole idziemy dalej… tu znajdujemy przypiętą na 0,5 m łańcuchu, z ciasno obwiązanym na szyi sznurem do obdrapanej ściany chyba w wyniku próby ucieczki psinę. Była przerażona, skulona, załatwiła się ze strachu. Bez dostępu do wody, schronienia przed warunkami atmosferycznymi, wokół pełno piór, martwy drób – musiały być karmione padliną. W krzakach słychać szmery patrzymy a tam kolejne psiaki, wszystkie takie same – małe czarne, ok. 5 miesięczne kuleczki. Wiedzieliśmy, że nie możemy ich tu zostawić. Suczce przecięliśmy sznur, który oplatał jej szyję. Przerażona nie wiedziała co z nią będzie patrzyła błagając nas o litość, wolność. Mimo prób nie udało nam się wyłapać wszystkich psów, są dzikie i znają swoje ścieżki, wiedzą gdzie mają się schować. Nie zostawimy ich jednak w tym miejscu, wykorzystamy wszelkie możliwe sposoby, aby wyłapać psiaki i zapewnić im nowe, lepsze życie.

Ale to nie koniec dnia, jednego zwykłego dnia…

Dostajemy kolejny telefon: „zagłodzony, opuszczony pies jego Pani nie żyje od jakiegoś czasu”.

Wiemy, że zgłoszenie nie może czekać. Ruszamy pod wskazany adres. Niestety w między czasie dzwoni kolejny telefon… „znaleźliśmy kotka 2 dni leżał sam” po drodze do Schroniska zabieramy kotka, przecież nie możemy go tak zostawić… mała, ok. 10 dniowa kruszynka zostaje przekazana pod naszą opiekę. W końcu docieramy na miejsce i…

Nie wiemy, który widok był bardziej przygnębiający, czy ta przerażona suczka upięta do ściany na krótkim łańcuchu, czy ta chudzinka upięta na łańcuchu przy metalowej rurze i dziurawej budzie. Bez wody, z namoczonym chlebem, rzucał się na jedzenie. Misiek, bo tak dostał na imię, to skóra i kości. Jest przyjaznym i pogodnym psem. Nie ma w nim agresji, cieszy się na widok człowieka. Aż ciężko w to uwierzyć, po tym co przeszedł…

Za każdym razem zadajemy sobie retoryczne i te same pytania: NIKT TEGO NIE WIDZIAŁ SZYBCIEJ? DLACZEGO MUSIAŁO JE TO SPOTKAĆ? JEŚLI KTOŚ WIDZIAŁ – DLACZEGO NIE ZAREAGOWAŁ? CZYM SOBIE NA TO ZASŁUŻYŁY?

Wydawałoby się, że w XXI wieku cierpienie zwierząt pójdzie w zapomnienie. Przecież wszystko się rozwija, dlaczego świadomość ludzi jest dalej tak ograniczona?

„Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę”. Artykuł z Ustawy o Ochronie Zwierząt, który reguluje podstawę tego na co zasługuje zwierzę.

Zwierzę nie jest rzeczą, zwierzę odczuwa ból, okazuje uczucia. Zwierzę boi się, cieszy oraz kocha. Jest uzależnione od człowieka, to my mamy nad nim władzę. Wzięliśmy sobie to prawo – „stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś”!

Wczoraj był ciężki dzień, który zmienił wszystko. Zakończył cierpienie tych biednych istot, ale zmienił też naszą sytuację…

Jesteśmy tu po to, aby ratować te biedne zwierzęta – niestety bez WASZEJ POMOCY nie jesteśmy w stanie tego robić. Wczoraj pod naszą opiekę trafiły 3 nowe iskierki, do wyłapania na posesji została reszta psiaków. Każdemu będzie trzeba zapewnić opiekę weterynaryjną, odpowiednią zbilansowaną karmę – psiakom wysokokaloryczną, dobrą jakościowo, kociakowi mleko, podstawową profilaktykę. Nie wiemy ile będzie trwało leczenie i co wyjdzie w trakcie.

Dlatego ZNOWU prosimy Was o pomoc. Na portalu pomagam.pl powstaje zbiórka na kwotę 3-ech tysięcy złotych, chcemy mieć pewność, że zapewnimy im wszystko co potrzebne, aby mogły pójść do nowego domu zdrowe i najedzone. Możecie nas wesprzeć również specjalistyczną karmą oraz mlekiem w proszku dla kociaka zostawiając  dary w Schronisku dla Zwierząt w Iławie.

Bez Was nie jesteśmy w stanie im pomóc! To w Państwach tkwi największa siła! Prosimy o każdą kwotę – jeśli każda z obserwujących nas osób wpłaciłaby 1zł to mamy kwotę nawet większą niż planowana! Dlatego prosimy! Dla Ciebie to nic, dla nich wiele…

Aktualizacje


 • OTOZ Animals Inspektorat Działdowo - awatar

  OTOZ Animals Inspektorat Działdowo

  19.10.2018
  19.10.2018

  Misiek to skóra i kości, dzięki Wam będziemy mogli zapewnić mu pokarm jakiego potrzebuje! Do tej pory mógł liczyć tylko na spleśniały, namoczony chleb...

  Zdjęcie aktualizacji 20 940

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.10.2018
  20.10.2018

  :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.10.2018
  20.10.2018

  Robicie kawał dobrej roboty! Dobrzy ludzie 🙂

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.10.2018
  18.10.2018

  Brusia pomaga👍

3 000 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 109 osób

Wpłaty: 109

Michał Laskowski - awatar
Michał Laskowski
57
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Paweł - awatar
Paweł
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Max Szonert - awatar
Max Szonert
5
W.L. - awatar
W.L.
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Joanna - awatar
Joanna
20
Joanna Kucaba - awatar
Joanna Kucaba
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij