Zbiórka Uciec przed śmiercią! - zdjęcie główne

Uciec przed śmiercią!

3 000 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 109 osób

UCIEC PRZED ŚMIERCIĄ!

Środa południe, 17.09.2018r. dostajemy zgłoszenie o psie uwiązanym do ściany na pustostanie w miejscowości Gminy Iława. Bez chwili wątpienia wsiadamy zaraz po pracy w samochód i jedziemy na miejsce.

Widok jest gorszy od tego, którego się spodziewaliśmy. Na początku wita nas w oddali jedna suka, która ucieka w zarośnięte pole idziemy dalej… tu znajdujemy przypiętą na 0,5 m łańcuchu, z ciasno obwiązanym na szyi sznurem do obdrapanej ściany chyba w wyniku próby ucieczki psinę. Była przerażona, skulona, załatwiła się ze strachu. Bez dostępu do wody, schronienia przed warunkami atmosferycznymi, wokół pełno piór, martwy drób – musiały być karmione padliną. W krzakach słychać szmery patrzymy a tam kolejne psiaki, wszystkie takie same – małe czarne, ok. 5 miesięczne kuleczki. Wiedzieliśmy, że nie możemy ich tu zostawić. Suczce przecięliśmy sznur, który oplatał jej szyję. Przerażona nie wiedziała co z nią będzie patrzyła błagając nas o litość, wolność. Mimo prób nie udało nam się wyłapać wszystkich psów, są dzikie i znają swoje ścieżki, wiedzą gdzie mają się schować. Nie zostawimy ich jednak w tym miejscu, wykorzystamy wszelkie możliwe sposoby, aby wyłapać psiaki i zapewnić im nowe, lepsze życie.

Ale to nie koniec dnia, jednego zwykłego dnia…

Dostajemy kolejny telefon: „zagłodzony, opuszczony pies jego Pani nie żyje od jakiegoś czasu”.

Wiemy, że zgłoszenie nie może czekać. Ruszamy pod wskazany adres. Niestety w między czasie dzwoni kolejny telefon… „znaleźliśmy kotka 2 dni leżał sam” po drodze do Schroniska zabieramy kotka, przecież nie możemy go tak zostawić… mała, ok. 10 dniowa kruszynka zostaje przekazana pod naszą opiekę. W końcu docieramy na miejsce i…

Nie wiemy, który widok był bardziej przygnębiający, czy ta przerażona suczka upięta do ściany na krótkim łańcuchu, czy ta chudzinka upięta na łańcuchu przy metalowej rurze i dziurawej budzie. Bez wody, z namoczonym chlebem, rzucał się na jedzenie. Misiek, bo tak dostał na imię, to skóra i kości. Jest przyjaznym i pogodnym psem. Nie ma w nim agresji, cieszy się na widok człowieka. Aż ciężko w to uwierzyć, po tym co przeszedł…

Za każdym razem zadajemy sobie retoryczne i te same pytania: NIKT TEGO NIE WIDZIAŁ SZYBCIEJ? DLACZEGO MUSIAŁO JE TO SPOTKAĆ? JEŚLI KTOŚ WIDZIAŁ – DLACZEGO NIE ZAREAGOWAŁ? CZYM SOBIE NA TO ZASŁUŻYŁY?

Wydawałoby się, że w XXI wieku cierpienie zwierząt pójdzie w zapomnienie. Przecież wszystko się rozwija, dlaczego świadomość ludzi jest dalej tak ograniczona?

„Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę”. Artykuł z Ustawy o Ochronie Zwierząt, który reguluje podstawę tego na co zasługuje zwierzę.

Zwierzę nie jest rzeczą, zwierzę odczuwa ból, okazuje uczucia. Zwierzę boi się, cieszy oraz kocha. Jest uzależnione od człowieka, to my mamy nad nim władzę. Wzięliśmy sobie to prawo – „stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś”!

Wczoraj był ciężki dzień, który zmienił wszystko. Zakończył cierpienie tych biednych istot, ale zmienił też naszą sytuację…

Jesteśmy tu po to, aby ratować te biedne zwierzęta – niestety bez WASZEJ POMOCY nie jesteśmy w stanie tego robić. Wczoraj pod naszą opiekę trafiły 3 nowe iskierki, do wyłapania na posesji została reszta psiaków. Każdemu będzie trzeba zapewnić opiekę weterynaryjną, odpowiednią zbilansowaną karmę – psiakom wysokokaloryczną, dobrą jakościowo, kociakowi mleko, podstawową profilaktykę. Nie wiemy ile będzie trwało leczenie i co wyjdzie w trakcie.

Dlatego ZNOWU prosimy Was o pomoc. Na portalu pomagam.pl powstaje zbiórka na kwotę 3-ech tysięcy złotych, chcemy mieć pewność, że zapewnimy im wszystko co potrzebne, aby mogły pójść do nowego domu zdrowe i najedzone. Możecie nas wesprzeć również specjalistyczną karmą oraz mlekiem w proszku dla kociaka zostawiając  dary w Schronisku dla Zwierząt w Iławie.

Bez Was nie jesteśmy w stanie im pomóc! To w Państwach tkwi największa siła! Prosimy o każdą kwotę – jeśli każda z obserwujących nas osób wpłaciłaby 1zł to mamy kwotę nawet większą niż planowana! Dlatego prosimy! Dla Ciebie to nic, dla nich wiele…

Aktualizacje


 • OTOZ Animals Inspektorat Działdowo - awatar

  OTOZ Animals Inspektorat Działdowo

  19.10.18
  19.10.18

  Misiek to skóra i kości, dzięki Wam będziemy mogli zapewnić mu pokarm jakiego potrzebuje! Do tej pory mógł liczyć tylko na spleśniały, namoczony chleb...

  Zdjęcie aktualizacji 20 940

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.10.18
  20.10.18

  :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.10.18
  20.10.18

  Robicie kawał dobrej roboty! Dobrzy ludzie 🙂

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.10.18
  18.10.18

  Brusia pomaga👍

3 000 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 109 osób

Wpłaty: 109

Michał Laskowski - awatar
Michał Laskowski
57
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Paweł - awatar
Paweł
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Max Szonert - awatar
Max Szonert
5
W.L. - awatar
W.L.
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Joanna - awatar
Joanna
20
Joanna Kucaba - awatar
Joanna Kucaba
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij