Zbiórka Walczy o życie! POMÓŻ jej wygrać - zdjęcie główne

Walczy o życie! POMÓŻ jej wygrać

600 zł  z 600 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób
Maja Pietrzak - awatar

Maja Pietrzak

Organizator zbiórki

Czasem człowieka ogarnia po prostu bezsilność widząc ogrom tego nieszczęścia, chorób i cierpienia i wtedy, gdy wszystko wydaje się być na dobrej- lepszej drodze, nagle jak grom z jasnego nieba, spada na to kocię PANLEUKOPENIA!!!! 

Koteczka została porzucona pod marketem w mieście, przyniesiona do lecznicy w kiepskim stanie... Najprawdopodobniej pogryziona przez innego kota, kulejąca na łapkę, cała brudna i niewyobrażalnie smutna :( Wystarczyło spojrzeć tylko w jej oczka, a serce rozdzierało się na kawałki. Kotka była oswojona i tulaśna, znała kuwetę, pomimo ogłoszeń nikt się po nią nie zgłosił :((

Koteczka w lecznicy spędziła ok. tygodnia, była leczona i udało się znaleźć dla malutkiej domek tymczasowy - awaryjny, bo w nim już mnóstwo kotków pod opieką. Tam przez kolejne sześć dni kicia dochodziła do siebie, aż tu nagle wydarzył się prawdziwy CUD! Udało się znaleźć przecudowny dom stały z innymi kotami!!! 

Zabrałam koteczkę do siebie, żeby ją "ogarnąć", choć u mnie też tymczas pęka w szwach...

Lisę odrobaczyłam, odpchliłam, założyłam książeczkę zdrowia. Dała się poznać jako niesamowicie wdzięczna i pragnąca kontaktu z człowiekiem.

Przez cały ten czas mała czuła się naprawdę świetnie. 

Pojechała do domku, a na następny dzień  przelewała się już przez ręce, wymiotowała... wysoka gorączka, apatia, brak apetytu, odwodnienie - wizyta w lecznicy... 

Testy wskazały na PP :( I zaczęła się WALKA o jej życie...

Codzienne kroplówki, antybiotyki, leki na wzmocnienie, kucie łapek, kotka zestresowana wyrywa się, nie daje podawać sobie lekarstw,opiekunowie załamani, tak jak my...

Tak bardzo pragnęliśmy dla niej JEDYNIE i AŻ szczęścia, na które przecież zasługuje! Tyle już przeszła, pomimo młodego wieku, a teraz jeszcze tak paskudna choroba ją dotknęła, ale malutka musi dać radę!! Jest dzielna, ma wspaniałą opiekę i w końcu swój DOM!!!

Jakby tego było mało, w domku stałym są dwa koty, które musiały być natychmiast stamtąd zabrane... Jeden rezydent to jeszcze mały kociak :((

PROSIMY O POMOC w opłaceniu faktur za leczenie koteczki oraz zakup potrzebnych środków do odkażenia domu, zrobienia testów na PP!!! Musimy zaszczepić także pozostałe koty...

Faktury rosną z każdym dniem... a na naszym koncie świecą pustki,  jesteśmy bezradni :(

Na tą chwilę do zapłaty w lecznicy jest 370 zł, a do tego trzeba koniecznie odkazić domy, zrobić testy FPV pozostałym kotom, zaszczepić je...


Virkon S : https://medido.pl/product-pol-1931-Srodek-Odkazajacy-do-powierzchni-Virkon-200g-uniw.html?gclid=Cj0KCQiAxZPgBRCmARIsAOrTHSYrwAj9kJzCDBsumI1LMJbWTpp6qMCW56zVgTcsqyq-S8EikEHybF4aAuaWEALw_wcB


Testy FPV : https://www.kociaste.pl/pl/p/Test-diagnostyczny-FPV/109


*Panleukopenia inaczej koci tyfus to  bardzo zaraźliwy wirus kotowatych objawiający się ostrym zapaleniem jelit. Niektórymi z objawów są: krwiste biegunki, boleści brzucha, wymioty, gorączka, apatia, które prowadzą do odwodnienia organizmu i wycieńczenia. W przypadku małych kociąt występuje bardzo duża śmiertelność. Wirus FPV jest bardzo oporny na działanie czynników środowiskowych i trudno go zwalczyć. W otoczeniu, w którym przebywał chory kot może pozostawać nawet do roku czasu!

Po resztę informacji zapraszam na stronę na Facebooku: @DomTymczasowyIRMA 

Za okazane wsparcie z całego serca DZIĘKUJEMY!Aktualizacje


 • Maja Pietrzak - awatar

  Maja Pietrzak

  02.01.2019
  02.01.2019

  Obiecana fakturka za leczenie Lisy/Tosi. Malutka jest już zdrowa! Została zaszczepiona :) Dzięki Waszej Pomocy udało uratować się kolejne kocie istnienie! ❤❤❤ Wyplacilismy z konta, po prowizji pomagam 554 zł z czego oplacilismy fakturę za leczenie 432zł(jest to kwota wraz ze środkiem do odkazenia Virkon S) oraz zakupiliśmy jeszcze trzy takie środki w cenie 27 zł za jeden, co dało sumę 81 zł. Domy zostały odkazone wraz z transporterami itd. Nasze tymczaski zostały zaszczepione, jednak nie starczyło już na to pieniędzy, bo nie spodziewaliśmy się takiej kwoty za leczenie, ale najważniejsze że kotki są zdrowe!!! DZIĘKUJEMY 😃

  Zdjęcie aktualizacji 23 766

Komentarze


 • BASIA - awatar

  BASIA

  04.12.2018
  04.12.2018

  Walczcie kochani. Będzie dobrze !!! ❤❤

  • Maja Pietrzak - awatar

   Maja Pietrzak - Organizator zbiórki

   05.12.2018
   05.12.2018

   Pani Basiu, z całego serca <3 DZIĘKUJEMY!!!! <3

 • Mirek - awatar

  Mirek

  04.12.2018
  04.12.2018

  Dasz rade malutka

  • Maja Pietrzak - awatar

   Maja Pietrzak - Organizator zbiórki

   04.12.2018
   04.12.2018

   Dziękujemy ogromnie!!! Musi malutka dać radę <3

600 zł  z 600 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób
Maja Pietrzak - awatar

Maja Pietrzak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 12

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
185
Szymon Michalak - awatar
Szymon Michalak
20
Kinga K. - awatar
Kinga K.
10
merryjm - awatar
merryjm
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Beata Brak - awatar
Beata Brak
20
Ilona Przybysz - awatar
Ilona Przybysz
20
Matecki Krzysztof - awatar
Matecki Krzysztof
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
BASIA - awatar
BASIA
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij