Zbiórka Urodzinowa-Dla psiaków Głosu Psa - zdjęcie główne

Urodzinowa-Dla psiaków Głosu Psa

600 zł z 500 zł (Cel)
Wpłaciło 16 osób
Weronika Branny - awatar

Weronika Branny

Organizator zbiórki

Śladami innych, ja także chciałabym z okazji swoich zbliżajacych się urodzin prosić rodzinę, przyjaciół i znajomych o wsparcie bliskiej mi krakowskiej fundacji Głos Psa - Inspektorat ds. Ochrony Zwierząt, pomagającej bezdomnym, skrzywdzonym i potrzebującym psom.

Sama działam w niej od półtora roku jako wolontariusz i inspektor, a trafiłam tam pewnego dnia kiedy mały rudy psiak prawie wszedł mi pod koła. Wzięłam go na przechowanie do domu, ale obawiałam się czy poradzę sobie z trzema psami, byciem domem tymczasowym i znalezieniem psiakowi odpowiedniego domu, a fundacja zaoferowała wsparcie. Koniec końców właściciel się nie odnalazł, Karmel został u nas na stałe, a ja zostałam w fundacji.

Karmel - na nieswojej poduszce ;)

***

Od początku istnienia fundacji (od lutego 2017) przewinęło się przez nią co najmniej dobrych kilkadziesiąt psiaków, a także trochę kotów, prawie wszystkim udało się znaleźć dobre domy. Obecnie mamy pod opieką 16 psiaków, z czego jednego w hoteliku, reszta przebywa w domach tymczasowych. 3 z nich to suczki, które musimy wysterylizować, 11 z nich to szczeniaki, z których część wymaga leczenia na nużycę.

Ciężko o domy tymczasowe, dlatego część naszych psiaków przebywała przez jakiś czas w hoteliku, niektóre nawet ponad rok, a jeden, Cud, skatowany przez byłego właściciela siekierą, wciąż tam mieszka.  Udało nam się znaleźć domy tymczasowe, a potem stałe, dla wielu psiaków z hoteliku, w ostatnich miesiącach do własnego domu pojechały kolejno Kora, Barry, Harry, ostatnio również Nutka znalazła dom tymczasowy. Dług trochę wolniej rośnie, ale nie maleje.

Kora i Barry na akcji adopcyjnej, oboje już we własnych domach :) Zdjęcie: Kinga Grudzień

***

Dla Cuda niestety ciężko o dom, bo, choć jest bardzo mądry i pomału sie otwiera, to psiak po dużych przejściach, trudno zdobyć jego zaufanie, potrzebuje świadomego opiekuna i wymaga jeszcze wiele pracy. 

Miesięczny koszt jednego psa w hoteliku to ponad 300 zł. Mimo preferencyjnych stawek, to wygenerowało i nadal generuje ogromne koszty, a do tego trzeba dodać karmę, rutynowe szczepienia, odrobaczania, sterylizacje, czipowanie, doraźną opiekę weterynaryjną, akcesoria, środki czystości dla wszystkich psiaków pod opieką fundacji. 

Nutka :) Od tygodnia w DT. Zdjęcie: Julia Korcyl

***

W sumie dług w hoteliku opiewa na ponad 20 tys. złotych. Akcje adopcyjne, zbiórki, darowizny, bazarek, dokładanie z własnej kieszeni, to wszystko ledwo starcza na pokrycie bieżących kosztów, a dług się nie zmniejsza. Nie mamy skąd wziąć tych pieniędzy, a musimy go spłacić, bo choć prowadzący hotelik mają wielkie serca, także muszą z czegoś żyć.

Harry - od niedawna na swoim :)

***

A my, dopóki mamy dług, choć bardzo nie chcemy odmawiać pomocy, jesteśmy bardzo mocno ograniczeni w możliwości pomagania kolejnym psiakom.

Jednooki Pączek - adoptowany na wiosnę :)

***

Dzięki otwartym sercom i pomocy darczyńców możemy istnieć i byliśmy w stanie pomóc już tak wielu psom i znaleźć im bezpieczny dom i kochających opiekunów. Jedna osoba sama zbyt dużo nie zdziała, ale wiele możemy zmienić kiedy jest nas więcej, a każdy pomoże tyle ile da radę. Wszystko zależy od Waszej pomocy, dlatego bardzo proszę choćby o grosik. 

Malutki Snape - w domu tymczasowym, szuka domu stałego

***

Nie damy rady zmienić całego świata i pomóc wszystkim potrzebującym, ale dla każdego psiaka, któremu uda się pomóc, zmienia się cały jego świat. Cóż można chcieć więcej?

Klusek na akcji adopcyjnej - od kilku miesięcy w domu :)

***

Dowiedz się więcej o fundacji: https://www.facebook.com/Glos.Psa/

Komentarze


 • Agnieszka - awatar

  Agnieszka

  15.12.18
  15.12.18

  Ta fundacja naprawdę pomaga zwierzakom 😘

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.12.18
  10.12.18

  Happy bday Wero! Lots of love, Filipe xxx

 • Wszystkiego Najlepszego :* - awatar

  Wszystkiego Najlepszego :*

  10.12.18
  10.12.18

  Wero, piękna inicjatywa :*, trzymam kciuki za zbiórkę i psiaki!

600 zł z 500 zł (Cel)
Wpłaciło 16 osób
Weronika Branny - awatar

Weronika Branny

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 16

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Agnieszka - awatar
Agnieszka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Sylwia-Mariusz Suchorab - awatar
Sylwia-Mariusz Suchorab
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Michał - awatar
Michał
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij