Zbiórka Urodzinowa-Dla psiaków Głosu Psa - zdjęcie główne

Urodzinowa-Dla psiaków Głosu Psa

600 zł  z 500 zł (Cel)
Wpłaciło 16 osób
Weronika Branny - awatar

Weronika Branny

Organizator zbiórki

Śladami innych, ja także chciałabym z okazji swoich zbliżajacych się urodzin prosić rodzinę, przyjaciół i znajomych o wsparcie bliskiej mi krakowskiej fundacji Głos Psa - Inspektorat ds. Ochrony Zwierząt, pomagającej bezdomnym, skrzywdzonym i potrzebującym psom.

Sama działam w niej od półtora roku jako wolontariusz i inspektor, a trafiłam tam pewnego dnia kiedy mały rudy psiak prawie wszedł mi pod koła. Wzięłam go na przechowanie do domu, ale obawiałam się czy poradzę sobie z trzema psami, byciem domem tymczasowym i znalezieniem psiakowi odpowiedniego domu, a fundacja zaoferowała wsparcie. Koniec końców właściciel się nie odnalazł, Karmel został u nas na stałe, a ja zostałam w fundacji.

Karmel - na nieswojej poduszce ;)

***

Od początku istnienia fundacji (od lutego 2017) przewinęło się przez nią co najmniej dobrych kilkadziesiąt psiaków, a także trochę kotów, prawie wszystkim udało się znaleźć dobre domy. Obecnie mamy pod opieką 16 psiaków, z czego jednego w hoteliku, reszta przebywa w domach tymczasowych. 3 z nich to suczki, które musimy wysterylizować, 11 z nich to szczeniaki, z których część wymaga leczenia na nużycę.

Ciężko o domy tymczasowe, dlatego część naszych psiaków przebywała przez jakiś czas w hoteliku, niektóre nawet ponad rok, a jeden, Cud, skatowany przez byłego właściciela siekierą, wciąż tam mieszka.  Udało nam się znaleźć domy tymczasowe, a potem stałe, dla wielu psiaków z hoteliku, w ostatnich miesiącach do własnego domu pojechały kolejno Kora, Barry, Harry, ostatnio również Nutka znalazła dom tymczasowy. Dług trochę wolniej rośnie, ale nie maleje.

Kora i Barry na akcji adopcyjnej, oboje już we własnych domach :) Zdjęcie: Kinga Grudzień

***

Dla Cuda niestety ciężko o dom, bo, choć jest bardzo mądry i pomału sie otwiera, to psiak po dużych przejściach, trudno zdobyć jego zaufanie, potrzebuje świadomego opiekuna i wymaga jeszcze wiele pracy. 

Miesięczny koszt jednego psa w hoteliku to ponad 300 zł. Mimo preferencyjnych stawek, to wygenerowało i nadal generuje ogromne koszty, a do tego trzeba dodać karmę, rutynowe szczepienia, odrobaczania, sterylizacje, czipowanie, doraźną opiekę weterynaryjną, akcesoria, środki czystości dla wszystkich psiaków pod opieką fundacji. 

Nutka :) Od tygodnia w DT. Zdjęcie: Julia Korcyl

***

W sumie dług w hoteliku opiewa na ponad 20 tys. złotych. Akcje adopcyjne, zbiórki, darowizny, bazarek, dokładanie z własnej kieszeni, to wszystko ledwo starcza na pokrycie bieżących kosztów, a dług się nie zmniejsza. Nie mamy skąd wziąć tych pieniędzy, a musimy go spłacić, bo choć prowadzący hotelik mają wielkie serca, także muszą z czegoś żyć.

Harry - od niedawna na swoim :)

***

A my, dopóki mamy dług, choć bardzo nie chcemy odmawiać pomocy, jesteśmy bardzo mocno ograniczeni w możliwości pomagania kolejnym psiakom.

Jednooki Pączek - adoptowany na wiosnę :)

***

Dzięki otwartym sercom i pomocy darczyńców możemy istnieć i byliśmy w stanie pomóc już tak wielu psom i znaleźć im bezpieczny dom i kochających opiekunów. Jedna osoba sama zbyt dużo nie zdziała, ale wiele możemy zmienić kiedy jest nas więcej, a każdy pomoże tyle ile da radę. Wszystko zależy od Waszej pomocy, dlatego bardzo proszę choćby o grosik. 

Malutki Snape - w domu tymczasowym, szuka domu stałego

***

Nie damy rady zmienić całego świata i pomóc wszystkim potrzebującym, ale dla każdego psiaka, któremu uda się pomóc, zmienia się cały jego świat. Cóż można chcieć więcej?

Klusek na akcji adopcyjnej - od kilku miesięcy w domu :)

***

Dowiedz się więcej o fundacji: https://www.facebook.com/Glos.Psa/

Komentarze


 • Agnieszka - awatar

  Agnieszka

  15.12.2018
  15.12.2018

  Ta fundacja naprawdę pomaga zwierzakom 😘

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.12.2018
  10.12.2018

  Happy bday Wero! Lots of love, Filipe xxx

 • Wszystkiego Najlepszego :* - awatar

  Wszystkiego Najlepszego :*

  10.12.2018
  10.12.2018

  Wero, piękna inicjatywa :*, trzymam kciuki za zbiórkę i psiaki!

600 zł  z 500 zł (Cel)
Wpłaciło 16 osób
Weronika Branny - awatar

Weronika Branny

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 16

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Agnieszka - awatar
Agnieszka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Sylwia-Mariusz Suchorab - awatar
Sylwia-Mariusz Suchorab
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Michał - awatar
Michał
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij