Zbiórka Na usamodzielnienie. - zdjęcie główne

Na usamodzielnienie.

46 911 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 020 osób
Victoria Malinowska - awatar

Victoria Malinowska

Organizator zbiórki

Moje życie od samego początku było ciężkie. Wychowywana przez dysfunkcyjną rodzinę, która już od mojej maleńkości była negatywnie nastawiona na moje istnienie, próbowałam sobie radzić. Już w wieku 7 lat doświadczyłam pierwszej przemocy z strony mamy oraz jej partnera, zaczęło się od krzyku i klapsów. Gdy płakałam z przerażenia, były sytuacje, gdzie zostawałam uciszana groźbami, kolejnym biciem i raz zdarzyło się, że moi rodzice spuścili mi moją małą główkę w toalecie. Byłam zlęknionym dzieckiem, które mimo wszystko bardzo dobrze się uczyło, stawiałam naukę i szkołę na pierwszym miejscu, aby nie dawać rodzicom powodu do krzyku. Żyłam w biednej rodzinie, często brakowało na jedzenie, ponieważ mama wolała wydawać pieniądze na alkohol. Coraz częściej chodziłam głodna, brudnawa, przerażona.  Nie miałam swoich zabawek, a jak już to z śmietnika lub moje koleżanki mi dawały swoje stare. Ciągła przemoc w rodzinie i alkohol, upewniały mnie w tym, że moje życie jest bezsensu, że zawiniłam i powinnam być lepsza dla rodziców. W 4 klasie podstawówki pierwszy raz się okaleczyłam, nie rozumiałam dlaczego i po co, przyniosło mi to ulgę. W tym czasie również zmarł partner mamy - przez przepicie. Moja mama wpadła w szał, w depresję, coraz więcej piła i znęcała się nade mną. Mając 10 lat, chodziłam po ulicy w nocy, płacząc i modląc się o lepsze jutro. Zdarzało się, że byłam w stanie wyżebrać na zwykłą bułkę z biedronki przez głód. Na przestrzeni czasu próbowałam się oswoić z myślą, że już nigdy nie będzie dobrze, że po prostu skończę marnie. Myślałam, że na to zasługuję, że byłam złym dzieckiem i dlatego mama jest "niefajna". Dziewczynki z mojej klasy śmiały się ze mnie, ponieważ miałam nadwagę, spowodowaną niedoczynnością tarczycy, dzięki czemu coraz bardziej przerastało mnie wszystko. Nie mogłam na nikogo liczyć, nawet na pedagogów w szkole podstawowej. Marzyłam, aby mieć inną mamusię, aby mieć jedzenie i ciepło, własny pokój. 

Mój "horror" powoli kończył się, gdy P.Kurator dała rozkaz mamie, aby poszła ze mną do Szpitala Psychiatrycznego, bo inaczej będzie miała kłopoty  z policją. Miałam dość mocne problemy psychiczne, bałam się ludzi i nikomu nie ufałam. Miałam próby samobójcze, próby lekowe. Nie chciałam żyć. W 2019 roku miałam swój pierwszy pobyt w SZ.P CSK w Łodzi. W szpitalu prosiłam, nawet błagałam, aby zabrali mnie od mamy, chciałam skończyć to wszystko, ten horror, moje cierpienie. Udało się. Trafiłam do domu dziecka. Było z początku bardzo ciężko, również się tam bałam każdego, aczkolwiek to była moja najlepsza decyzja. Odżyłam, dostałam szansę od losu na naprawdę lepsze życie, traktowanie. Był spokój. 

Obecnie mam 18 lat, mieszkam dalej w domu dziecka, aczkolwiek będę musiała niedługo się wyprowadzić, przenieść "na swoje". Mam zdiagnozowane zaburzenie osobowości z pogranicza, depresję oraz zaburzenia lękowe. Niestety nie mam terapii, ponieważ nawet na nią mnie nie stać. Uczęszczam do psychiatry na NFZ oraz do jednej z lepszych według mnie fundacji, która mi pomaga. Mimo przeszłości, jestem bardzo mądrą i utalentowaną dziewczyną, uczącą się na fryzjerkę oraz przechodzącą przez kurs marzeń - Piercingu. Żyję z pozytywną myślą, że wszystko będzie w porządku. Wierzę w siebie i swoje możliwości. Nie chcę stracić szansy. 

Także mam naprawdę wielką prośbę do was wszystkich, dosłownie do każdego. Potrzebuję zebrać trochę pieniędzy, aby chociaż wynająć lub wziąć na odstępne mieszkanie w Łodzi/Łódzkim. Przyjmę każdą pomoc, nawet jeśli to będzie zakwaterowanie zamiast wpłaty na zbiórkę. 

Aktualizacje


 • Victoria Malinowska - awatar

  Victoria Malinowska

  17.11.2023
  17.11.2023

  KOCHANI, BARDZO DZIĘKUJĘ WAM!!!!!! Jesteście niesamowici, przysięgam. Jestem cała zapłakana, bo nigdy nikt mi tak nie pomógł jak wy... aktualnie szukam jakichś tanich mieszkań/pokoi, aby do końca roku móc wprowadzić się na swoje 🥹🩷

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.12.2023
  06.12.2023

  Wpis na twitterze przypomniał mi o Twojej zbiórce. Powodzenia! :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.12.2023
  04.12.2023

  Wzruszyłam się czytając twoją historię… Trzymaj się kochana! Jesteś bardzo silna i dzielna, tak się cieszę, że jesteś tu z nami🥺 Trzymam kciuki żeby wszystko się udało!! ♥️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.11.2023
  24.11.2023

  Jesteś wspaniała. Bardzo silna. Pracuje w Placówce Socjalizacyjnej (dawniej Dom Dziecka) i wiem, że niezwykle mały odsetek naszych dzieciaków, "kończy" dobrze, bo niestety ich przeszłość bardzo determinuje ich późniejsze wybory. Za dużo złego się stało w ich życiu, by później mogli opuścić ten krąg powtarzających się negatywnych wzorców. Do tego dochodzą różnego rodzaju zaburzenia: traumy, PTSD, stany lękowe, depresje, Jest trudno... Bardzo trudno. Tym bardziej podziwiam Ciebie. Jesteś wielka ♥️

 • Marcin - awatar

  Marcin

  20.11.2023
  20.11.2023

  Powodzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.11.2023
  20.11.2023

  Życzę Ci aby na tej nowej drodze życia w końcu spotkało Cię wiele dobra, radości, uśmiechu i miłości ♥️

46 911 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 020 osób
Victoria Malinowska - awatar

Victoria Malinowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 020

T.K. - awatar
T.K.
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Ada B. - awatar
Ada B.
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Mateusz - awatar
Mateusz
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij