Zbiórka Uśmiech dla Kenii - zdjęcie główne

Uśmiech dla Kenii

12 022 zł  z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciło 179 osób

Nazywam się Natalia Pochroń. Jestem dentystką i wolontariuszką Fundacji "Redemptoris Missio".  W marcu br. wybieram się na misję medyczną do Kenii.W ramach programu  Dentysta w Afryce będę pomagać mieszkańcom miejscowości Mwichiuny.

O wyjeździe myślałam już na studiach. Stomatologia to pasja mojego życia, a przez ostatnie 3 lata inwestowałam w swój rozwój, jeżdżąc na liczne kursy. Teraz nadszedł czasby pomóc innym. 

Z danych WHO wynika, że w Kenii na 1 000 000 mieszkańców przypada około 20 dentystów, z czego 80% stacjonuje w dużych miastach.  Większość ludzi nie ma możliwości skorzystania z pomocy stomatologa. Dlatego oprócz leczenia zachowawczego i ekstrakcji chirurgicznych, które będę wykonywała w misyjnym ośrodku zdrowia, planuję akcje profilaktyczne w szkołach i sierocińcu. 

Chęci i entuzjazmu mi nie brakuje, ale to nie wystarczy. Gabinet, do którego jadę, jest słabo wyposażony, ale ma sprawny fotel dentystyczny. Dlatego, żebym mogła leczyć pacjentów w ośrodku zdrowia w Mwichiuny potrzebuję:

-znieczuleń,

-leków,

-materiałów do stomatologii zachowawczej,

-wierteł,

-nici, spongostanu,

-narzędzi chirurgicznych.

Część materiałów kupię w Polsce i zabiorę ze sobą w walizkach. Część uzbieranych pieniędzy wezmę do Kenii, gdzie Siostry z ośrodka misyjnego będą mogły zakupić brakujący sprzęt.

Przygotowania pochłonęły już większość moich środków finansowych. Potrzebowałam leków antyretrowirusowych, leków przeciwmalarycznych, odpowiednich szczepień, wizy i biletów lotniczych, które opłaciłam z własnych pieniędzy oraz przy wsparciu Fundacji "Redemptoris Missio".

Żeby zakupić brakujące materiały i leczyć, potrzebuje Waszego wsparcia. Bardzo proszę o pomoc. Wiem, że w ludziach jest największa siła i moc. 

Dziękuję,

Wasza "Dentystka w Afryce"

Natalia Pochroń


Komentarze


 • Damian - awatar

  Damian

  27.01.2020
  27.01.2020

  Powodzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.01.2020
  20.01.2020

  Powodzenia i uważaj na siebie :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.01.2020
  18.01.2020

  Powodzenia 🍀

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.01.2020
  14.01.2020

  Powodzenia!

 • Przemysław - awatar

  Przemysław

  14.01.2020
  14.01.2020

  Powodzenia

12 022 zł  z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciło 179 osób

Wpłaty: 179

ASISTINA - awatar
ASISTINA
50
Karol Pogonowski - awatar
Karol Pogonowski
100
Damian - awatar
Damian
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Grzegorz - awatar
Grzegorz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Ola P - awatar
Ola P
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij