Zbiórka Uszate gwiazdy z interwencji - zdjęcie główne

Uszate gwiazdy z interwencji

2 000 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 71 osób

Króliki bez uszu

To nie była nasza pierwsza interwencja, nie była nawet najbardziej dramatyczna z nich. Mimo wszystko budzi emocje.

21 królików - wychudzonych i pogryzionych (niektóre dosłownie  z odgryzionymi uszami, całe pokrwawione) - mieszkało w ciasnej komórce, chodząc po zwłokach swoich towarzyszy. Taki obraz zastaliśmy, gdy trafiliśmy na miejsce. 

Osoba, do której należały zwierzęta, nie była w stanie się nimi odpowiednio zajmować. Rozmnażały się bez kontroli, gryzły się, walcząc o pokarm w ciasnej komórce. 

O szczegółach interwencji informowaliśmy też na naszym blogu.

Zdjęcie opisu zbiórki Uszate gwiazdy z interwencji

Pierwsza pomoc

Wraz z innymi organizacjami zajmującymi się pomocą królikom, zabraliśmy z tamtego miejsca wszystkie żywe króliki. Do Azylu dla Królików trafiło 5 króli, 13 do Stowarzyszenia Pomocy Królikom w Krakowie i na Śląsku oraz 3 do Stowarzyszenia ArbuZ. 

Zdjęcie opisu zbiórki Uszate gwiazdy z interwencji

Gwiazdy

Króliki, które trafiły do naszego Azylu w Toruniu to 3 samice i 2 samce - dostały imiona po jasnych gwiazdach: Syriusz, Antares, Wega, Shaula i Atria. Wierzymy, że na początek lepszego życia. 

Po wizycie u naszych lekarzy weterynarii wiemy już, żemają pasożyty zewnętrzne i wewnętrzne, obrzęki i stany zapalne narządów płciowych, a także stan zapalny spojówek. Wszystkie są wychudzone, wyniszczone, mają zanik tkanki mięśniowej. Samice na szczęście nie są w ciąży, chyba że w bardzo wczesnej, jeszcze nie do wykrycia na USG.

Wszystkie króliki wymagają leczenia oraz odpowiedniej wysokokalorycznej diety. Muszą też zostać wykastrowane.

Zdjęcie opisu zbiórki Uszate gwiazdy z interwencjiZdjęcie opisu zbiórki Uszate gwiazdy z interwencji

Pomóż im wrócić do zdrowia!

Zbieramy na leczenie, utrzymanie oraz zabiegi kastracji naszej gwiezdnej piątki.

Niech zapomną o tym, co przeżyły i cieszą się ciepłem, czystymi kuwetami i dobrym pokarmem. A w niedalekiej przyszłości może także i swoimi domami. 

Wesprzyj nas i podaruj królikom lepsze życie!

Zdjęcie opisu zbiórki Uszate gwiazdy z interwencjiZdjęcie opisu zbiórki Uszate gwiazdy z interwencji

Aktualności


 • Fundacja Azyl dla Królików - awatar

  Kwarantanna zakończona

  03.02.16
  03.02.16

  Nie ma już potrzeby, aby Gwiazdy pozostawały na kwarantannie (pasożyty poszły precz, choroby bateryjne wykluczone). W weekend zamieszkały w Azylu. Na zdjęciu Wega, zadowolona z budki, w której może się schować.

  Zdjęcie aktualności 467

Komentarze


 • Latte - awatar

  Latte

  11.02.16
  11.02.16

  A co tam, niech mają uszaki!:)

 • Pomagier - awatar

  Pomagier

  05.02.16
  05.02.16

  Każdy grosz się liczy!!!

 • Tomis - awatar

  Tomis

  03.02.16
  03.02.16

  Dla wspaniałych uszatych przyjaciół :)

 • Ruda - awatar

  Ruda

  03.02.16
  03.02.16

  Na ziółka :)

 • joanna - awatar

  joanna

  03.02.16
  03.02.16

  proszę o wsparcie dla TYch Kochanych Malutkich Gwiazdek

2 000 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 71 osób

Wpłaty: 71

Latte - awatar
Latte
65
jagoda - awatar
jagoda
5
dorota - awatar
dorota
15
Natalia - awatar
Natalia
150
Otylia - awatar
Otylia
5
Agnieszka - awatar
Agnieszka
10
Paula - awatar
Paula
5
Paulina - awatar
Paulina
30
Tymoteusz - awatar
Tymoteusz
50
Marta - awatar
Marta
35

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij