Zbiórka Uszate gwiazdy z interwencji - zdjęcie główne

Uszate gwiazdy z interwencji

2 000 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 71 osób

Króliki bez uszu

To nie była nasza pierwsza interwencja, nie była nawet najbardziej dramatyczna z nich. Mimo wszystko budzi emocje.

21 królików - wychudzonych i pogryzionych (niektóre dosłownie  z odgryzionymi uszami, całe pokrwawione) - mieszkało w ciasnej komórce, chodząc po zwłokach swoich towarzyszy. Taki obraz zastaliśmy, gdy trafiliśmy na miejsce. 

Osoba, do której należały zwierzęta, nie była w stanie się nimi odpowiednio zajmować. Rozmnażały się bez kontroli, gryzły się, walcząc o pokarm w ciasnej komórce. 

O szczegółach interwencji informowaliśmy też na naszym blogu.

Zdjęcie opisu zbiórki Uszate gwiazdy z interwencji

Pierwsza pomoc

Wraz z innymi organizacjami zajmującymi się pomocą królikom, zabraliśmy z tamtego miejsca wszystkie żywe króliki. Do Azylu dla Królików trafiło 5 króli, 13 do Stowarzyszenia Pomocy Królikom w Krakowie i na Śląsku oraz 3 do Stowarzyszenia ArbuZ. 

Zdjęcie opisu zbiórki Uszate gwiazdy z interwencji

Gwiazdy

Króliki, które trafiły do naszego Azylu w Toruniu to 3 samice i 2 samce - dostały imiona po jasnych gwiazdach: Syriusz, Antares, Wega, Shaula i Atria. Wierzymy, że na początek lepszego życia. 

Po wizycie u naszych lekarzy weterynarii wiemy już, żemają pasożyty zewnętrzne i wewnętrzne, obrzęki i stany zapalne narządów płciowych, a także stan zapalny spojówek. Wszystkie są wychudzone, wyniszczone, mają zanik tkanki mięśniowej. Samice na szczęście nie są w ciąży, chyba że w bardzo wczesnej, jeszcze nie do wykrycia na USG.

Wszystkie króliki wymagają leczenia oraz odpowiedniej wysokokalorycznej diety. Muszą też zostać wykastrowane.

Zdjęcie opisu zbiórki Uszate gwiazdy z interwencjiZdjęcie opisu zbiórki Uszate gwiazdy z interwencji

Pomóż im wrócić do zdrowia!

Zbieramy na leczenie, utrzymanie oraz zabiegi kastracji naszej gwiezdnej piątki.

Niech zapomną o tym, co przeżyły i cieszą się ciepłem, czystymi kuwetami i dobrym pokarmem. A w niedalekiej przyszłości może także i swoimi domami. 

Wesprzyj nas i podaruj królikom lepsze życie!

Zdjęcie opisu zbiórki Uszate gwiazdy z interwencjiZdjęcie opisu zbiórki Uszate gwiazdy z interwencji

Aktualizacje


 • Fundacja Azyl dla Królików - awatar

  Kwarantanna zakończona

  03.02.2016
  03.02.2016

  Nie ma już potrzeby, aby Gwiazdy pozostawały na kwarantannie (pasożyty poszły precz, choroby bateryjne wykluczone). W weekend zamieszkały w Azylu. Na zdjęciu Wega, zadowolona z budki, w której może się schować.

  Zdjęcie aktualizacji 467

Komentarze


 • Latte - awatar

  Latte

  11.02.2016
  11.02.2016

  A co tam, niech mają uszaki!:)

 • Pomagier - awatar

  Pomagier

  05.02.2016
  05.02.2016

  Każdy grosz się liczy!!!

 • Tomis - awatar

  Tomis

  03.02.2016
  03.02.2016

  Dla wspaniałych uszatych przyjaciół :)

 • Ruda - awatar

  Ruda

  03.02.2016
  03.02.2016

  Na ziółka :)

 • joanna - awatar

  joanna

  03.02.2016
  03.02.2016

  proszę o wsparcie dla TYch Kochanych Malutkich Gwiazdek

2 000 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 71 osób

Wpłaty: 71

Latte - awatar
Latte
65
jagoda - awatar
jagoda
5
dorota - awatar
dorota
15
Natalia - awatar
Natalia
150
Otylia - awatar
Otylia
5
Agnieszka - awatar
Agnieszka
10
Paula - awatar
Paula
5
Paulina - awatar
Paulina
30
Tymoteusz - awatar
Tymoteusz
50
Marta - awatar
Marta
35

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij