Zbiórka Uszate gwiazdy z interwencji - zdjęcie główne

Uszate gwiazdy z interwencji

2 000 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 71 osób

Króliki bez uszu

To nie była nasza pierwsza interwencja, nie była nawet najbardziej dramatyczna z nich. Mimo wszystko budzi emocje.

21 królików - wychudzonych i pogryzionych (niektóre dosłownie  z odgryzionymi uszami, całe pokrwawione) - mieszkało w ciasnej komórce, chodząc po zwłokach swoich towarzyszy. Taki obraz zastaliśmy, gdy trafiliśmy na miejsce. 

Osoba, do której należały zwierzęta, nie była w stanie się nimi odpowiednio zajmować. Rozmnażały się bez kontroli, gryzły się, walcząc o pokarm w ciasnej komórce. 

O szczegółach interwencji informowaliśmy też na naszym blogu.

Zdjęcie opisu zbiórki Uszate gwiazdy z interwencji

Pierwsza pomoc

Wraz z innymi organizacjami zajmującymi się pomocą królikom, zabraliśmy z tamtego miejsca wszystkie żywe króliki. Do Azylu dla Królików trafiło 5 króli, 13 do Stowarzyszenia Pomocy Królikom w Krakowie i na Śląsku oraz 3 do Stowarzyszenia ArbuZ. 

Zdjęcie opisu zbiórki Uszate gwiazdy z interwencji

Gwiazdy

Króliki, które trafiły do naszego Azylu w Toruniu to 3 samice i 2 samce - dostały imiona po jasnych gwiazdach: Syriusz, Antares, Wega, Shaula i Atria. Wierzymy, że na początek lepszego życia. 

Po wizycie u naszych lekarzy weterynarii wiemy już, żemają pasożyty zewnętrzne i wewnętrzne, obrzęki i stany zapalne narządów płciowych, a także stan zapalny spojówek. Wszystkie są wychudzone, wyniszczone, mają zanik tkanki mięśniowej. Samice na szczęście nie są w ciąży, chyba że w bardzo wczesnej, jeszcze nie do wykrycia na USG.

Wszystkie króliki wymagają leczenia oraz odpowiedniej wysokokalorycznej diety. Muszą też zostać wykastrowane.

Zdjęcie opisu zbiórki Uszate gwiazdy z interwencjiZdjęcie opisu zbiórki Uszate gwiazdy z interwencji

Pomóż im wrócić do zdrowia!

Zbieramy na leczenie, utrzymanie oraz zabiegi kastracji naszej gwiezdnej piątki.

Niech zapomną o tym, co przeżyły i cieszą się ciepłem, czystymi kuwetami i dobrym pokarmem. A w niedalekiej przyszłości może także i swoimi domami. 

Wesprzyj nas i podaruj królikom lepsze życie!

Zdjęcie opisu zbiórki Uszate gwiazdy z interwencjiZdjęcie opisu zbiórki Uszate gwiazdy z interwencji

Aktualizacje


 • Fundacja Azyl dla Królików - awatar

  Kwarantanna zakończona

  03.02.2016
  03.02.2016

  Nie ma już potrzeby, aby Gwiazdy pozostawały na kwarantannie (pasożyty poszły precz, choroby bateryjne wykluczone). W weekend zamieszkały w Azylu. Na zdjęciu Wega, zadowolona z budki, w której może się schować.

  Zdjęcie aktualizacji 467

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Latte - awatar

  Latte

  11.02.2016
  11.02.2016

  A co tam, niech mają uszaki!:)

 • Pomagier - awatar

  Pomagier

  05.02.2016
  05.02.2016

  Każdy grosz się liczy!!!

 • Tomis - awatar

  Tomis

  03.02.2016
  03.02.2016

  Dla wspaniałych uszatych przyjaciół :)

 • Ruda - awatar

  Ruda

  03.02.2016
  03.02.2016

  Na ziółka :)

 • joanna - awatar

  joanna

  03.02.2016
  03.02.2016

  proszę o wsparcie dla TYch Kochanych Malutkich Gwiazdek

2 000 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 71 osób

Wpłaty: 71

Latte - awatar
Latte
65
jagoda - awatar
jagoda
5
dorota - awatar
dorota
15
Natalia - awatar
Natalia
150
Otylia - awatar
Otylia
5
Agnieszka - awatar
Agnieszka
10
Paula - awatar
Paula
5
Paulina - awatar
Paulina
30
Tymoteusz - awatar
Tymoteusz
50
Marta - awatar
Marta
35

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij