Walka o przyszłość innych.

3 700 zł  z 3 117 zł (Cel)
Wpłaciło 111 osób
Zdjęcie opisu zbiórki Walka o przyszłość innych.

Ile jest warte życie psa ze schroniska?

Drodzy Wspierający,
bardzo trudno pisać taki tekst, stąd powstał z takim opóźnieniem. Smutek staje w gardle, nic się nie chce, nic się nie udaje. Głowa ginie w załamanych rękach. To jest tekst w stylu, próbowaliśmy, nie udało się, jest dług 3000zł. Jak napisać prośbę o fundusze na pokrycie kosztów leczenia psiaka, który umarł mimo zrobienia wszystkiego, co mogliśmy. Badania, kardiolog, ortopeda, biopsja, tomografia…Co trzeba napisać, żeby wybłagać od Wspierających Korabki dodatkowe 3000zł...na psiaka, który nie żyje. A my przecież MUSIMY ZAPŁACIĆ. To straszne i przykre, że to wszystko, całe nasze starania kończą się na pieniądzach. Że od nich zależy życie i zdrowie zwierząt, przyszłość Schroniska. To jest apel, kolejne błaganie. Łzy związane z Velmą zostały już wylane. Teraz jest gorycz. Nie udało się, a my jak zwykle jesteśmy w ciemnej matni. Te faktury muszą być zapłacone. Nie ma znaczenia dla klinik, że psiak nie żyje. Oni zrobili swoje, i ok. Tak to działa. Na naszej głowie jest opłacić dług. Nasze głowy, to wasze głowy…tak? A reszta zwierząt przecież musi być nakarmiona, leczona, remonty, naprawy, paliwo. Wszystko nadal musi funkcjonować, przecież jest ponad 200 podopiecznych, a my potrzebujemy dodatkowe 3000zł. Za psiaka, którego nie udało się uratować. Rany! Jakie to przykre! Ciągłe błaganie, żebranie, walenie głową w mur. Lajki, komentarze „jaki sweet”. Błagamy na kolanach o stałe przelewy na symboliczne 2zł… i co z tego. Gorycz.
Ale do brzegu. Co się stało z Velmą?
10 lipca – wolontariusze podczas spaceru z Velmą zauważyli, że chód Velmy jest inni niż zwykle, było oczywistym  - jedziemy do zewnętrznej kliniki na badania diagnostyczne.
„Velma dotarła do lecznicy z gorączką, zdecydowanie jej problemem są tylne łapy, które trzeba skonsultować ortopedycznie oraz guz sutka :( który trzeba będzie operować... Ale nie tylko :(
W obrazie USG widoczna jest duża ilość płynu w klatce piersiowej :( na szczęście nie widać żadnych zmian.  Velma została w szpitalu (to koszty), będzie miała spuszczany płyn a jutro wykonane zostaną kolejne badania, głównie konsultacja kardiologiczna.”
(oryginał wpisu https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10208615200430368&set=gm.1100463973373002&type=3&theater)
14 lipca - już wiemy, co się dzieje
„Wiemy już z jakiego powodu Velmie zbiera się płyn w klatce piersiowej... Velma jest po badaniu kardiologicznym. W piersi Velmy widoczna jest zmiana rozrostowa, która uciska główne naczynia... :(
Po samym badaniu kardiologicznym nie mamy pewności, jaka to zmiana, ale tak czy siak rokowania nie są dobre... Zmiana jest spora (5,5 na 6,5 cm). Konieczna będzie konsultacja ONKOLOGICZNA i być może, o ile stan Velmy na to pozwoli, dalsze różnicowanie w sedacji...
Nie jest dobrze! :(
Velma raczej będzie "nadawała się" jedynie do leczenia paliatywnego :( (zapewnianie Velmie komfortu życia aż do końca)”
(oryginał wpisu https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10208642682637406&set=gm.1102992096453523&type=3&theater)
19 lipca –po 9 dniach w klinice Velma wraca do Schroniska:„Velma ma guz w śródpiersiu - ten guz sprawia, że w klatce piersiowej Velmy zbiera się płyn... Dziś onkolog pobrał wycinek guza do badania. Velma jest na lekach, które mają za zadanie ograniczyć zbieranie ię płynu. Zostały jej tygodnie, może miesiące...”
(oryginał wpisu https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10208681015395701&set=gm.1105947456157987&type=3&theater )

3 sierpnia – doszedł guz mózgu. To jest KONIEC, nie ma już nic. Prócz goryczy.
„W dniu dzisiejszym zmuszeni byliśmy pomóc Velmie przejść na drugą stronę... :(
Jak wiecie, parę tygodni temu Velma poczuła się źle. Została w klinice, gdzie przy okazji badania kardiologicznego, wykryto u niej duży guz w śródpiersiu. Guz sprawiał, że w klatce piersiowej Velmy zbierał się płyn. Płyn ściągnięto, ale niewiele to zmieniło.
Należało ocenić ew. złośliwość i operacyjność guza. Tak też zrobiono. badania histopatologiczne były już w toku a dziś cudem udało się zmieścić Velmę na badanie tomografem...
Niestety, wczoraj nastąpiło pogorszenie w zachowaniu Velmy. Zaczęła więcej dyszeć a spuszczenie płynu niewiele dało... Sunia trafiła na tomografię, aby na podstawie wyniku chirurg mógł ocenić, czy guz uda się zoperować. Niestety stan Velmy pogarszał się... sunia już wczoraj zaczęła się chwiać, straciła siły. Dodatkowo, w badaniu tomograficznym wyszło, że Velma ma guza również w mózgu...
Musieliśmy podjąć taką a nie inną decyzję :(
Velma była wspaniała. Była sunią bardzo wycofaną, która ufała nielicznym osobom. Była cicha, nienapraszająca się, spokojna, ostrożna... ale również ciekawska i merdająca ogonem do tych, którym ufała.
Gdyby była psem domowym - kto wie? Może udałoby się w porę zdiagnozować guzy i pomóc jej, ulżyć, leczyć... na pewno Velma zaznałaby miłości, domu, opieki swojego własnego człowieka... a tak? Możemy tylko do listy psów, które mogły a niestety nie dostały nic - dopisać Velmę :(
Smutna to wiadomość, bo wiemy, że Velma w schronisku była od bardzo dawna. Ona jedna wie, od kiedy. Kiedyś rozpoznałyśmy ją na zdjęciach sprzed wielu wielu lat... zaniedbaną i chudą. Potem oczywiście nastąpiły lepsze lata, Viva! przejęła schronisko i Velma miała opiekę, ludzi, spacery... niestety Velma nie doczekała się swoich ludzi, domu, spokoju, godnej starości.
To ostatnie zdjęcie, jakie zrobiłam Velmie - wczoraj... :(
Będziemy za Tobą bardzo tęsknić, nierzucająca się w oczy kochana puchata i delikatna istoto.”
(oryginał wpisu https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10208811104087837&set=gm.1116448618441204&type=3&theater)

Pomożecie?
Błagamy WAS O POMOC!
Na kolanach, na stojąco, jak chcecie, bylebyście pomogli. Jesteśmy zdesperowani,by pozyskać fundusze na nasze zwierzęta.

Zdjęcie opisu zbiórki Walka o przyszłość innych.Zdjęcie opisu zbiórki Walka o przyszłość innych.Zdjęcie opisu zbiórki Walka o przyszłość innych.Zdjęcie opisu zbiórki Walka o przyszłość innych.Zdjęcie opisu zbiórki Walka o przyszłość innych.Zdjęcie opisu zbiórki Walka o przyszłość innych.Zdjęcie opisu zbiórki Walka o przyszłość innych.

Komentarze


 • Arkadiusz - awatar

  Arkadiusz

  28.08.2016
  28.08.2016

  Pieski to najwierniejsi przyjaciele ludzi odwdzięczmy się im za miłość i przyjaźń jaka nas obrażają

 • Marzanna - awatar

  Marzanna

  28.08.2016
  28.08.2016

  Mam psa który ma 11 lat i nie wyobrażam sobie domu bez niego ❤❤❤kocham zwierzęta i wiem ,że nie jestem w tym osamotniona☺

 • Monika - awatar

  Monika

  27.08.2016
  27.08.2016

  NIe poddawajcie się.

 • Ika - awatar

  Ika

  27.08.2016
  27.08.2016

  100.0

 • Dominika - awatar

  Dominika

  26.08.2016
  26.08.2016

  10

3 700 zł  z 3 117 zł (Cel)
Wpłaciło 111 osób

Wpłaty: 111

Basia - awatar
Basia
20
Magdalena - awatar
Magdalena
30
Anna - awatar
Anna
20
:cccc - awatar
:cccc
2
Bogusia - awatar
Bogusia
5
Agata - awatar
Agata
100
Arkadiusz - awatar
Arkadiusz
50
KATARZYNA - awatar
KATARZYNA
50
Charlotte - awatar
Charlotte
10
Marzanna - awatar
Marzanna
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij