Barbie wraz ze swoimi towarzyszami niedoli z pseudohodowli została porzucona w szczerym polu... Pozostałe psiaki, suczkę Flexi i samca o imieniu Brunet, udało się wyłapać, Barbie przez kolejne 6 miesięcy ukrywała się w okolicznych zagajnikach, rowach i przy drogach. Wolontariusze zaprzyjaźnionej fundacji i schroniska na miejscu patrolowali okolice. Co jakiś czas otrzymywaliśmy informacje o widzianej beagielce, jednak suczka nigdy nie odważyła się podejść do ludzi, stała się nieufna i zdziczała. W końcu w grudniu, po półrocznej tułaczce resztką sił doczołgała się do ludzkich zabudowań, gdzie została złapana. W ten sposób trafiła pod opiekę SOS Beagle i do domu tymczasowego. Weterynarz określił stan Barbie na bardzo zły, miała zapalenie spojówek, na szyi prawdopodobnie w wyniku pogryzienia utworzył się ropień, na prawym boku, pod skórą - duży krwiak. Między listwami mlecznymi wyczuwalny jest guz, suczka ma obustronną przepuklinę. Od kilku miesięcy walczymy o zdrowie tej skrzywdzonej przez człowieka i los beagielki... 

Styczeń i luty:

Barbie odwiedziła kilkakrotnie gabinet weterynaryjny, zostało wykonane badanie krwi, moczu, kału, EKG i echo serca, RTG płuc, odrobaczenie i szczepienie. Niestety serce Barbie jest słabe, są momenty że nie pracuje, aby je wspomóc dostaje lek Cardisure. Kolejna wizyta kardiologiczna, potwierdziła w jak marnym stanie jest suczka. RTG wykazało, że do Barbie strzelano, śrut umiejscowił się w okolicy odcinka szyjnego kręgosłupa. Posiada liczne guzy sutków, trzeba będzie usunąć dwie listwy mleczne, obustronną przepuklinę i wykonać sterylizację. USG wykazało również zmiany na śledzionie i powiększenie wątroby. Wyniki krwi sugerują chorobę Addisona, zostanie wykonany test oraz powtarzamy usg u specjalisty. 

Dwa dni później wykonaliśmy test na chorobę Addisona ze względu na wskazujące na to parametry krwi. Na szczęście wynik ujemy.

Marzec:

Nasza podopieczna była na kolejnej wizycie kardiologicznej. Nadal stan jej serca nie pozwala nam na przeprowadzenie operacji wycięcia guzów listwy mlecznej oraz zabieg sterylizacji, usunięcia śrutu z okolic kręgosłupa szyjnego. Dostała dodatkowe leki, kontrola za tydzień. Jesteśmy dobrej myśli, mamy nadzieję, że Barbie dostanie ‘’zielone światło” na wykonanie zabiegów. Sunia wiele przeszła. Trzymajcie kciuki za Barbie, to kochana, bardzo wrażliwa sunia, której po operacjach chcemy znaleźć cudowny dom.

Z ostatniej chwili:

Barbie dostała już zielone światło i zaplanowana została operacja:  sterylizacja, usunięcie jednej listwy i przepukliny. Koszt operacji ponad 1000 zł.


Dlatego bardzo Państwa prosimy o wsparcie. Każda, nawet najmniejsza wpłacona kwota pozwala nam na systematyczną pomoc i opiekę weterynaryjną a tym bardziej na przeprowadzenie niezbędnych operacji. Za każdą wpłaconą złotówkę składamy gorące podziękowania. 

Komentarze

 • Monika Tomek Kufel - awatar

  Monika Tomek Kufel

  07.04.17
  07.04.17

  a my nie zapominamy i dalej walczymy :):)

  • SOS Beagle - awatar

   SOS Beagle - Organizator zbiórki

   07.05.17
   07.05.17

   :*

Wpłaty - 25

balbina - awatar
10
balbina
Monika Tomek Kufel - awatar
20
Monika Tomek Kufel
Monika Tomek Kufel - awatar
20
Monika Tomek Kufel
Aneta - awatar
10
Aneta
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Beata - awatar
10
Beata
Monika Tomek Kufel - awatar
20
Monika Tomek Kufel
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij