Zbiórka Autism is TREATABLE - help Klara - zdjęcie główne

Autism is TREATABLE - help Klara

0 zł  z 10 000 zł (Cel)
Anna Meyer - awatar

Anna Meyer

Organizator zbiórki

Klara was born as a perfectly healthy baby. Up to 18 months she was developing normally, she was chatting, making visual and verbal contact with us, she enjoyed plying. Then suddenly things started to change. We were “losing her” day by day. She forgot the words that she had been taught before, stopped playing with us, she did not looked at us or respond to our call. She started spinning around, looking away or giggling for no reason.

And it started. Visits to numerous specialists and subsequently the diagnosis that we were hoping not to hear… Autism.

First there were thousands of questions and shed tears but we had to bounce back and get down to hard tasks. Firstly – research, secondly – treatment, thirdly – diet, and last, but not least – intense therapy. Autistic children will not learn to say “daddy” straight away. You have to repeat that a few hundred times over a long period of time and then do everything in order for her not to forget it. The therapist comes to her daily and they exercise bravely several hours a day. And most importantly… there are effects!!!

The problem with treatment is that there are only 3 doctors in Poland who are specializing in biomedical treatment of such children. Waiting time for such an appointment – several months. Costs of visits and medicines – horrendous. Drugs and supplement are usually ordered from abroad. The effects of such treatment may appear in the following months but may also be visible only in few years. Additionally, almost no specialized examination is to be reimbursed by Polish National Health System.

Homeopathy is our another hope. Detoxification is not so expensive but very time consuming.

Therapy – a few hours a day working with a child is unfortunately also not cheap. And on top of that there is the diet. Healthy food – that technically should be cheaper than “junk food”, in the real world is a few times more expensive. Klara also do not tolerate gluten as well as dairy products.

Everything together costs us several thousand zlotys a month, which could be between 1 and 1.5 thousand of pounds.

But we do not give up. We are not wealthy and undoubtedly we need money to face this illness. There is hope because there are cases in the world as well as in our country of cured children – thanks to comprehensive approach – diet + treatment + therapy.

That is why we are not going to give up!! We cannot!!

We want Klara to be independent, so that when we will no longer be around she can manage by herself. Therefore as long as I live I will fight for her and for her future.

And that is why I need your help.

I will be grateful for every help. Each zloty or a pound is a better chance for Klara.


If You would like to donate us please follow instruction:

1. Please enter blue button "wplac teraz", and then will appear "wpisz kwote"

2. You need to calculate how much PLN (zl) You want to pay. For example - If You want to pay 5 USD please put 20 zl. The cost will be around 5 USD, depends on exchange rate. There is currency exchange.

3. You can choose international paying method - PayPal, Visa Card, Sepa and others.


0 zł  z 10 000 zł (Cel)
Anna Meyer - awatar

Anna Meyer

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij