Zbiórka Protonoterapia szansą dla Joanny - zdjęcie główne

Protonoterapia szansą dla Joanny

159 558 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciło 2 058 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o nagłym pogorszeniu się stanu zdrowia Joannny i jej śmierci. 

Asiu, zostawiłaś w naszych sercach ogromną pustkę. Twoją siła i wola życia dodawały nam wiatru w żagle i motywowały do wspólnej walki. Niestety, choroba okazała się silniejsza 

„Gdyby miłość mogła uzdrawiać
A łzy mogły wskrzeszać
Dziś byłabyś z nami” 

Rodzinie i bliskim Asi składamy serdecznie wyrazy współczucia. 

P.S. Zgodnie z życzeniem rodziny środki zgromadzone na koncie Asi będą przeznaczone na pomoc innym podopiecznym. O szczegółach poinformujemy.

*****************************************************************************

Mam na imię Joanna. Jestem mamą dwóch cudownych chłopców – Bartka i Tomka oraz żoną Marcina. Gdy piszę te słowa jest mi bardzo ciężko. Właśnie dowiedziałam się, że już wkrótce czeka mnie kolejna operacja ratująca życie i bardzo się boję! Jest to kolejna bitwa do stoczenia w mojej już ponad dwuletniej walce z rakiem! Co najgorsze, operacja ta nie będzie wystarczająca – czeka mnie kosztowne leczenie zagraniczne, bez którego nie mam szans! 

Moja walka z rakiem zaczęła się dość niewinnie… gorączka i złe samopoczucie. Początkowo myślałam, że to przemęczenie – pracuje w instytucji, która czynnie wspierała walkę z COVID-em, a to był sam środek pandemii. Kolejne antybiotyki nie przynosiły poprawy, mój stan pogarszał się. W dobie panującego wirusa moje objawy były bagatelizowane, żaden z lekarzy nie chciał przeprowadzić podstawowych badań diagnostycznych. Jednak ja czułam, że coś się dzieje, dopiero po pół roku udało mi się trafić na oddział, gdzie na rutynowym badaniu USG ujawniono guza o wielkości 30 cm! Wtedy określono go jako nieoperacyjny…

Nie poddałam się! Zaczęły się rozpaczliwe poszukiwania ratunku - lekarze, z którymi konsultowaliśmy mój przypadek nie chcieli podjąć ryzyka operacji tak dużej zmiany. Dopiero mój anioł – Prof.Czudek, zgodził się mnie zoperować i uratował mi wtedy życie, za co będę mu dozgonnie wdzięczna!

Niestety, to nie był koniec walki. Wprost przeciwnie! Guz poddano badaniu histopatologicznemu. Diagnoza zwaliła z nóg: odróżnicowany tłuszczakomięsak przestrzeni zaotrzewnowej. NIEZWYKLE RZADKI I BARDZO AGRESYWNY NOWOTWÓR! Strach sparaliżował mnie, ale tylko na chwilę. Potem stanęłam do walki! Przeszłam ciężką chemioterapię i radioterapię.

Niestety, nowotwór nie daje za wygraną – guz odrasta. Podczas trzeciej już operacji, którą za kilka tygodni ponownie wykona prof. Czudek guz najprawdopodobniej nie będzie usunięty w całości, ze względu na jego ulokowanie w sąsiedztwie żyły głównej.

Szansą na usunięcie resztek guza oraz na powstrzymanie kolejnej wznowy jest dla mnie PROTONOTERAPIA – innowacyjna metoda leczenia nowotworów. Pomimo, że efekty tej terapii są polecane przez najlepsze kliniki w całej Europie niestety, nie może się ona odbyć w Polsce, ponieważ zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia, tłuszczakomięsak nie znajduje się na liście nowotworów, których leczenie jest refundowane przez NFZ! Dlatego leczenie będzie się musiało odbyć za granicą, co wiąże się z ogromnymi kosztami, których ja i moja rodzina nie jesteśmy w stanie pokryć!

Mamy tyle planów... Moje dzieci właśnie wkraczają w dorosłość, a ja chcę im towarzyszyć! Każdego dnia wstaję i staram się cieszyć życiem.

Niedawno wróciłam do pracy– tak bardzo tęsknię za normalnością! 

Zaciskam zęby, bo bywa ciężko…. ALE WALCZĘ, BO TAK BARDZO CHCĘ ŻYĆ! 

Proszę Was o pomoc! Żadna kwota nie jest za mała. Jeśli nie możesz wpłacić, proszę udostępnij moją zbiórkę.

W imieniu moim i mojej rodziny serdecznie DZIĘKUJĘ za każdy gest! 

Niech dobro, którym się dzielicie wróci do Was ze zdwojoną siłą!

Joanna z rodziną.

Joannę można wesprzeć dołączając do grupy licytacyjnej "Licytacje dla Joanny"  https://www.facebook.com/groups/634161075218535

*Kwota zbiórki jest szacunkowa i może ulec zmianie.

Aktualizacje


 • "DROBNE GESTY" - awatar

  "DROBNE GESTY"

  12.10.2023
  12.10.2023

  Mamy najnowsze wiadomości odnośnie leczenia Joanny!

  Dobra wiadomość jest taka, że podczas operacji udało się usunąć guza prawie w całości! Niestety dwa dni później, lekarze musieli przeprowadzić drugą operację ponieważ przy wycinaniu guza uszkodzono ściankę jelita‼️
  Asia jest bardzo słaba, ale po woli odzyskuje siły. Martwi to, że druga operacja wycisnęła głębokie piętno na jej psychice - nie tak miało być… 😔

  Nie możemy teraz stracić jedynej szansy na usunięcie resztek guza ‼️ Nierefundowana protonoterapia jest ostatnią nadzieją na powstrzymanie wznowy! Joanna po dwóch poważnych zabiegach operacyjnych nie będzie mogła być poddana kolejnemu 😔

  Prosimy o pomoc przy zebraniu brakującej kwoty! Pomóżmy zapewnić Asi leczenie - to na pewno podniesie ją na duchu i doda sił po tak traumatycznych przejściach! 💔

  Zdjęcie aktualizacji 130 080

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Paulina Welgryn - awatar

  Paulina Welgryn

  15.11.2023
  15.11.2023

  <3

 • Katarzyna WAGNER - awatar

  Katarzyna WAGNER

  06.11.2023
  06.11.2023

  Myślami jestem z Tobą.

 • bajbi - awatar

  bajbi

  20.10.2023
  20.10.2023

  powodzenia

 • Ewa T - awatar

  Ewa T

  07.10.2023
  07.10.2023

  Życzę dużo siły

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.09.2023
  28.09.2023

  Życzę dużo zdroooowia i wytrwałości w walce z tą paskudną chorobą. Proszę się nie poddawać i walczyć!

159 558 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciło 2 058 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 2 058

Sylwia Jaworska rycerz - awatar
Sylwia Jaworska rycerz
10
Sylwia Jaworska bujaczek - awatar
Sylwia Jaworska bujaczek
35
Anna Knutel - awatar
Anna Knutel
25
Anna Knutel - awatar
Anna Knutel
70
Anna Knutel - awatar
Anna Knutel
30
Anna Knutel - awatar
Anna Knutel
45
Magda - awatar
Magda
100
Kasia Skwarczyńska - awatar
Kasia Skwarczyńska
20
Dorota - awatar
Dorota
50
PSSE w Rybniku- zbiórka - awatar
PSSE w Rybniku- zbiórka
162

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij