Zbiórka Kamizelki dla dzieci z Ukrainy - miniaturka zdjęcia

Kamizelki dla dzieci z Ukrainy Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Kamizelki dla dzieci z Ukrainy - zdjęcie główne

Kamizelki dla dzieci z Ukrainy

81 375 zł  z 70 000 zł (Cel)
Wpłaciło 968 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Michał Fal - awatar

Michał Fal

Organizator zbiórki

EDIT3: Kochani! Zaczynaliśmy od 5 zestawów, a w tej chwili mamy już zebrane ponad 77 tys. zł, co pozwoli nam sfinansować nawet 30 kuloodpornych kamizelek i tyle samo hełmów!
Myślę, że na 30 zestawach możemy skończyć z poczuciem dobrze wykonanej roboty 😉 Jeszcze raz wszystkim Wam bardzo dziękuję za wsparcie i dobro, które chcecie przekazać dalej.  Skala Waszej pomocy totalnie mnie zaskoczyła i przerosła! 

P.S. Ponieważ informacje o zbiórce cały czas krążą gdzieś w sieci i drobne kwoty wciąż jeszcze wpływają na jej konto, postanowiłem, że pomimo osiągnięcia naszego celu nie zamykam jeszcze formalnie zbiórki. Jeśli nawet nie uzbieramy na kolejny zestaw to całą "dodatkową" kwotę przekażemy do Lwowskiego Klastra Obronnego na poczet produkcji dziecięcych kamizelek. Kłaniam się Wam nisko!

EDIT2: zaczęło się od 5 zestawów, ale dzięki pomocy, energii i ofiarności wielu osób już za chwilę będziemy mieć środki na cztery razy tyle! :o Ciągle nie wierzę, że to się dzieje a mam informacje, że wkrótce o naszej akcji może zrobić się jeszcze głośniej. Dlatego jeszcze raz podwyższam poprzeczkę - skoro tak dobrze nam idzie, powalczmy o 25 zestawów ewakuacyjnych dla dzieciaków, czyli 60 000 zł. Kłaniam się nisko Wam wszystkim i dziękuję za każdą wpłatę i udostępnienie. 

EDIT: Ponieważ zbiórka w kilka godzin przerosła moje najśmielsze oczekiwania, zwiększylem kwotę. Jesteście najlepsi! Dzięki! <3

Cel tej zbiórki jest bardzo prosty: pomoc dla ukraińskich dzieci - najmłodszych i zupełnie niewinnych ofiar rosyjskiej agresji na Ukrainę, których życie jest zagrożone i które trzeba ewakuować ze strefy walk.

Dzięki specjalnie zaprojektowanym kamizelkom kuloodpornym i hełmom, dzieciom można zapewnić ochronę podczas transportu z najbardziej niebezpiecznych miejsc. 

Niestety, ze względu na wzrost kosztów materiałów, produkcja jednego takiego zestawu kosztuje ok. 500 dolarów.

Zleceniodawcą zamówienia na 500 kamizelek kuloodpornych i hełmów jest ukraińska policja, wykonawcą Lwowski Klaster Obronny. Sprzęt przeszedł testy i ma wszelkie potrzebne certyfikaty. Na razie udało się wyprodukować i dostarczyć kilkadziesiąt zestawów, na więcej brakuje pieniędzy.

Chciałbym z Waszą pomocą zebrać środki na 5 takich zestawów. Wierzę, że razem się nam to uda!

Tak o dziecięcych kamizelkach i hełmach pisała kilka dni temu na Facebooku Monika Andruszewska, polska dziennikarka relacjonująca wojnę w Ukrainie od samego jej początku w 2014 r. :

„No wreszcie. To jest mega potrzebne. Ja np. miałam realny problem co z nimi robić przy wywózkach, wszystkie hełmy zbyt ogromne, kamizelki też. Ostatecznie zakładałam im sto razy za duży hełm i przykrywałam je kewlarem po prostu, ale nie byłam pewna, czy w razie czego to nie będzie niebezpieczne (szczególnie za duży hełm, w razie uderzenia może zaszkodzić w sumie).”
Jak działamy i na co dokładnie zbieramy
Jeden zestaw (hełm + kamizelka kuloodporna) kosztuje ok. 500 dolarów i jest to cena „po kosztach”, ponieważ producent nie zarabia na swojej działalności – tyle po prostu trzeba zapłacić za materiały, transport itp. Byłoby wspaniale, gdybyśmy zebrali środki na kupno pięciu takich zestawów. Wszystkie zebrane pieniądze przekażę fundacji Uniters (z którą współpracowałem już w przeszłości), która jest w stałym i bezpośrednim kontakcie z producentem - Lwowskim Klastrem Obronnym – dzięki temu mamy gwarancję, że żadna złotówka się nie zmarnuje, a pomoc szybko trafi tam, gdzie jest potrzebna.

O kamizelkach kuloodpornych
Kamizelki oraz hełmy zostały opracowane w Lwowskim Klastrze Obronnym na zlecenie ukraińskiej policji, aby chronić dzieci podczas ich ewakuacji z terenów objętych walkami. Produkowane są w trzech rozmiarach dla grup wiekowych 4-6, 7-10 oraz 11-14 lat. Ich projekty zostały zatwierdzone przez zleceniodawcę, posiadają także wszelkie niezbędne certyfikaty. Kamizelki kuloodporne i hełmy wykonane są w innej technologii niż te przeznaczone dla dorosłych: są lekkie, miękkie i zaprojektowane tak, by były dla dzieci wygodne w zakładaniu i noszeniu. Mają jaskrawy kolor oraz odblaskowe taśmy. W przyszłości mają także być wyposażone w nadajnik GPS, aby móc łatwo zlokalizować noszące je dziecko.

Linki:
https://www.ukrinform.ua/rubric-regions/3570209-lvivskij-oboronnij-klaster-pocav-vigotovlati-ditaci-bronezileti.html
https://suspilne.media/279722-na-lvivsini-vigotovili-persi-bronezileti-dla-evakuacii-ditej/


O Fundacji Uniters
Fundacja Uniters, dawniej funkcjonująca pod nazwą Inicjatywa Bohaterom Majdanu, od 2014 roku działa na rzecz dzieci i rodzin ukraińskich żołnierzy i ochotników, którzy zginęli, zostali ranni lub wciąż walczą w obronie ojczyzny. Dzięki ich doświadczeniu i kontaktom w Ukrainie mamy pewność, że żadna zebrana złotówka się nie zmarnuje, a zakupione kamizelki trafią szybko we właściwe ręce.

Link:
https://uniters.org.pl/

O Lwowskim Klastrze Obronnym (Львівський Оборонний Кластер/Lviv Defense Cluster)
Lwowski Klaster Obronny zrzesza specjalistów związanych z branżą zbrojeniową, ochotników i zakłady produkcyjne z całego kraju w celu zapewnienia Obrońcom Ukrainy wysokiej jakości, sprawdzonych kamizelek kuloodpornych.

LDC jest wyznaczony przez Ministerstwo Obrony Ukrainy jako główny koordynator wolontariatu i działań charytatywnych w zakresie produkcji kamizelek kuloodpornych. Dzięki jego działaniom na front trafiło już ponad 80 000 kamizelek.

Link:
https://www.ldc-ua.org/en


O mnie
Mam na imię Michał, jestem z Warszawy. Od 24 lutego staram się wspólnie z przyjaciółmi pomagać na różne sposoby naszym ukraińskim sąsiadom: m.in. jeździłem na granicę z pomocą dla uchodźców, później przy wsparciu fundacji Uniters zorganizowałem zbiórkę dzięki której wspólnie wyposażyliśmy w potrzebny sprzęt jeden z oddziałów Ukraińskiej Obrony Terytorialnej.

Moje poprzednie zbiórki:
https://pomagam.pl/9c9976
https://pomagam.pl/p6neg4

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Michał Fal - awatar

  Michał Fal

  06.12.2022
  06.12.2022

  Kochani! Lwowski Klaster Obronny poinformował na Facebooku, że z powodzeniem zebrali całą kwotę potrzebną do realizacji zamówienia na kamizelki i hełmy dla dzieci! Bardzo Wam dziękuję, bo wspólnie my także dołożyliśmy swoją cegiełkę do tego sukcesu. Razem pomogliśmy ratować życie dzieciaków, przekazując na ten cel ponad 80 tys. zł!

  https://www.facebook.com/103121495699471/posts/pfbid06KoGXXUuj951WqBXEvzLURr5EUX7hyJD8kMq5dSZcjW76wBSH6c6V2PDdmJCPeK7l/?d=n

  Zdjęcie aktualizacji 107 277

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.11.2022
  21.11.2022

  Panie Michale, dowiedziałem się od znajomej z UA, że w chwili obecnej na terenie całej UA ze względu na częste blackouty brakuje standardowych elementów odblaskowych (opasek, kamizelek itp), które chroniłyby pieszych przed ruchem samochodowym. Może warto wykorzystać część nadwyżki na zakup takich odblasków dla UA lub zorganizować nowa zrzutkę ? Pozdrawiam Rafał

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.10.2022
  03.10.2022

  Miejmy nadzieję, że w niedługim czasie nie będą już potrzebne ale póki co niech ratują życie dzieciom. A Rosjanom mówimy głośno i wyraźnie: NIE dla ich barbarzyństwa.

 • Grace Lewandowska - awatar

  Grace Lewandowska

  01.10.2022
  01.10.2022

  Sprzęt ratuje życie niewinnym dzieciom. Bardzo szlachetna akcja, z przyjemnością się dołączam. Slava Ukraini🇺🇦💙💛

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.09.2022
  28.09.2022

  Ruskim barbarzyńcom -mówimy NIE!

 • Marcin - awatar

  Marcin

  28.09.2022
  28.09.2022

  Masz rację, to przerażające że w XXI wieku zbieramy pieniądze na coś takiego... Oby udało się zebrać więcej niż na 25 zestawów! :)

81 375 zł  z 70 000 zł (Cel)
Wpłaciło 968 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Michał Fal - awatar

Michał Fal

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 968

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
MLES - awatar
MLES
50
SZYMON GAWOR - awatar
SZYMON GAWOR
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij