Warszawa Czyta 2016

4 435 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 84 osoby
Warszawa Czyta - awatar

Warszawa Czyta

Organizator zbiórki

Czym jest WARSZAWA CZYTA?

WARSZAWA CZYTA to organizowany oddolnie maraton wydarzeń, których celem jest dyskusja, interpretacja lub twórcze rozwinięcie wątków jednej książki. Całe miasto na kilka dni zmienia się w dyskusyjny klub czytelniczy. W tym roku punktem wyjścia do działania jest "13 pięter" Filipa Springera.

WARSZAWA CZYTA 2016 odbędzie się w dniach 11-15 maja. Dzięki wam!

Na co zbieramy?

Czwarta edycja Warszawa Czyta to m.in. slam poetycki, debaty, spacery, warsztaty, wycieczka rowerowa (wkrótce więcej szczegółów), które będziemy mogli zrealizować dzięki waszemu wsparciu.

Zdjęcie opisu zbiórki Warszawa Czyta 2016

Prezenty

Jeśli w zamian za swoje wsparcie chcesz otrzymać od nas prezent, skontaktuj się z nami przez portal pomagam.pl

 • w podziękowaniu za wpłatę co najmniej 35 zł otrzymasz 3 przypinki Warszawa Czyta 2016
 • w podziękowaniu za wpłatę co najmniej 60 zł otrzymasz 2 magnesy z cytatami z "Chamowa" Mirona Białoszewskiego lub grafiką Warszawa Czyta 2015 oraz 3 przypinki Warszawa Czyta 2016
 • w podziękowaniu za wpłatę co najmniej 100 zł otrzymasz torbę płócienną z grafiką Warszawa Czyta 2016 oraz prezenty wymienione powyżej

Kto stoi za WARSZAWA CZYTA?

WARSZAWA CZYTA to akcja nieformalnej grupy miejskich czytelniczek i czytelników. Nie mamy struktury ani hierarchii, nie działamy dla zysku ani na zamówienie żadnych prywatnych czy publicznych instytucji. Jesteśmy otwarci i otwarte na różne formy współpracy zarówno z instytucjami, jak i osobami fizycznymi.

Dlaczego WARSZAWA CZYTA?

Czytanie najfajniejsze jest wtedy, kiedy jest wstępem do dyskusji i działania. Dlatego w 2013 roku zainicjowaliśmy akcję WARSZAWA CZYTA – aby rozmawiać o książce, dzielić się wrażeniami, ale też odczytywać na różne sposoby współczesną Warszawę, jej problemy i stojące przed nią wyzwania. Porozmawiajmy, czego naszemu miastu brakuje, a czego w nim za dużo, jak chciałybyśmy je zmieniać, jak chcielibyśmy w nim żyć.

Dlaczego tylko jedna książka?

Dlatego, że dyskusyjne kluby książki z reguły omawiają na swoich spotkaniach jedną książkę, a my chcemy na czas akcji zmienić Warszawę w taki klub. I dlatego, że jedna książka pozwala połączyć liczne i różnorodne wydarzenia naszej akcji w spójną całość.

Zdjęcie opisu zbiórki Warszawa Czyta 2016

Trzy razy już się udało

W tym roku akcja Warszawa Czyta odbywa się po raz czwarty. Poprzednie trzy edycje również były współfinansowane przez społeczność.

Bohaterką pierwszej akcji były "Cwaniary" Sylwii Chutnik. Rok później do działania zainspirowały nas "Niewidzialne miasta" Italo Calvino, a trzecia edycja Warszawa Czyta zogniskowana byłą wokół "Chamowa" Mirona Białoszewskiego.

Aktualizacje


 • Warszawa Czyta - awatar

  Do startu tegorocznej akcji zostało kilka dni

  06.05.2016
  06.05.2016

  4. edycja Warszawa Czyta startuje już 11 maja! W programie m.in. inspirowany "13 piętrami" wielokulturowy performance Strefy WolnoSłowej, w którym Polacy i migranci opowiedzą o przestrzeniach, w których żyli i żyją, slam poetycki "Mój kryminał mieszkaniowy", debata o reportażu zaangażowanym z udziałem Filipa Springera, Marcina Kąckiego, Miłady Jędrysik, którą poprowadzi Agnieszka Lichnerowicz, spacer architektoniczny po okolicach przedwojennego osiedla Zdobycz Robotnicza (poprowadzi go architekt Karol Langie / Tu było tu stało), warsztaty krytycznego czytania reportażu, czytanie performatywne przygotowane przez Katarzynę Krapacz, wycieczka rowerowa, a także spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki.
  Szczegółowy program (wciąż jeszcze go uzupełniamy) znajdziecie na stronie http://warszawaczyta.org/program
  Bądźcie z nami!

  Zdjęcie aktualizacji 841

Komentarze


 • Berto - awatar

  Berto

  12.05.2016
  12.05.2016

  trzymam kciuki!!

 • Maryś - awatar

  Maryś

  29.04.2016
  29.04.2016

  Fantastyczny festiwal!

  • Warszawa Czyta - awatar

   Warszawa Czyta - Organizator zbiórki

   04.05.2016
   04.05.2016

   Dziękujemy! :)

 • Ola - awatar

  Ola

  26.04.2016
  26.04.2016

  jak fajnie, że w tym roku też Warszawa czyta!

  • Warszawa Czyta - awatar

   Warszawa Czyta - Organizator zbiórki

   27.04.2016
   27.04.2016

   My też się cieszymy :) I dziękujemy za wsparcie!

 • Kolektyw - awatar

  Kolektyw

  22.04.2016
  22.04.2016

  Pozdrawiamy i życzymy powodzenia! Razem rozczytamy Warszawę :)

  • Warszawa Czyta - awatar

   Warszawa Czyta - Organizator zbiórki

   23.04.2016
   23.04.2016

   Dziękujemy i również życzymy powodzenia! Ogromnie cieszymy się na Warszawski Weekend Księgarń Kameralnych!

 • Katarzyna - awatar

  Katarzyna

  18.04.2016
  18.04.2016

  Trzymam kciuki !

  • Warszawa Czyta - awatar

   Warszawa Czyta - Organizator zbiórki

   18.04.2016
   18.04.2016

   Dziękujemy!

4 435 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 84 osoby
Warszawa Czyta - awatar

Warszawa Czyta

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 84

Urszula - awatar
Urszula
35
Aleksandra - awatar
Aleksandra
15
Berto - awatar
Berto
20
Marta - awatar
Marta
20
Wojciech - awatar
Wojciech
50
Maria - awatar
Maria
10
Agata - awatar
Agata
60
Joanna - awatar
Joanna
10
Alicja - awatar
Alicja
100
Tatiana - awatar
Tatiana
65

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij