Warzywa i owoce dla zwierzaków!

Zbiórka

220 zwierząt znajduje się pod bezpośrednią opieką Fundacji "Nasza Szkapa", z czego znakomita większość to roślinożercy! Owce, kozy, krowy, świnki, myszki, króliki, żółwie, kaczki i kury - nie wspominając już o koniach! 


One wszystkie potrzebują codziennej dawki błonnika i witamin zawartych w warzywach i owocach. Każdego dnia potrzebujemy około 3000kg siana, 1000kg słomy, 500kg warzyw, 100kg owoców, 200kg zboża, natomiast karmy dla psów i kotów skarmiamy każdego dnia mniej więcej 40kg. W przeliczeniu na złotówki wychodzi... sporo!

Myszki przyjechały do nas niedawno. "Hodowla" wymknęła się spod kontroli. Obiecaliśmy pomoc w przygarnięciu 10 sztuk, a trafiło do nas ich przeszło 40! Są bardzo towarzyskie, jednak napełnienie tylu brzuszków (a później posprzątanie po nich) to kawał poważnej roboty ;)


Dokarmiamy również psiaki z okolicznych gospodarstw. Sterylizujemy, organizujemy budy, jak tylko jest taka możliwość - znajdujemy dla nich nowe domy lub zabieramy je do Fundacji.

Od lat prowadzimy również akcję wyłapywania bezpańskich kotów. O dziwo, koty na wsi potrafią być plagą! Są gospodarstwa, z których odławiamy po 10-20 sztuk. Wszystkie obowiązkowo są poddawane sterylizacji. 

Oczywiście najbardziej chłonne brzuszki mają konie i krowy. A ich stado przekroczyło już w sumie 40 sztuk. Marchewki, buraki, pietruszka, kukurydza, dynie... To zawsze deficytowy materiał!

Wpłaty - 8

 • Avatar Katarzyna Górna
  30
  Katarzyna Górna
 • Avatar Katarzyna Górna
  30
  Katarzyna Górna
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  20
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar AgaP
  10
  AgaP
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  10
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Ani Maz
  20
  Ani Maz
 • Avatar Katarzyna Górna
  30
  Katarzyna Górna
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  20
  Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę