Zbiórka Pomoc dla Indian w Kolumbii - zdjęcie główne

Pomoc dla Indian w Kolumbii

6 560 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 90 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Zbieram pieniądze na podstawowe produkty spożywcze i wodę dla ludzi w dramatycznym położeniu. Możesz zapłacić za wybrane przez siebie artykuły, które zawiozę do Alta Guajira, najbiedniejszego regionu w Kolumbii.

 "Żyją tu różnorodne plemiona rdzennych mieszkańców, w większości zajmujące wypalone słońcem nieużytki.” - tak region Guajira opisany jest w Wikipedii. Ale ta ziemia to dla mnie przede wszystkim ludzie - piękni i dumni Indianie, którzy znaleźli się w sytuacji krytycznej. Gorący i suchy klimat, bezlitosne słońce i brak dostępu do wody pitnej to ich codzienność. Kiedyś płynęły tu rzeki, 80 procent rdzennych mieszkańców regionu uprawiało ziemię na własne potrzeby. Rolnictwo dawało im pożywienie i niezależność. 

Wszystko zmieniło się wraz z powstałą tu przed laty kopalnią węgla, która wielokrotnie wykorzystywała zasoby wodne półwyspu, a finalnie doprowadziła do całkowitego wyschnięcia rzek. Nie da się tu uprawiać żadnych roślin, nie ma czym nakarmić zwierząt. Nie ma wody pitnej. Widzę jak napotkane po drodze kozy próbują bezskutecznie przeżuć plastikowe odpady. Grupy chudych i brudnych dzieci czekają przy pustynnej drodze wyznaczonej śladami opon ciężarówek. Wyciągają ręce do nielicznych przyjeżdżających żebrząc o wodę, pieniądze lub coś do jedzenia. Ich rodzice nie mają szansy na zdobycie jakiejkolwiek pracy a żywność i woda kosztują dużo, między innymi ze względu na  wysokie koszty transportu. Mówi się, że jest tu niebezpiecznie, że można tu zostać napadniętym i okradzionym. Ja wiem, że ci ludzie zostali postawieni na granicy wytrzymałości. Walczą o życie swoje i swych bliskich. 

Oficjalne raporty donoszą, że w przeciągu ostatnich 5 lat z powodu głodu i pragnienia zmarło tam ponad 5000 dzieci. Ale ofiar było więcej. Nie wszystkie zgony są rejestrowane, bo wiele dzieci umiera w domach. Nie ma tam szpitali a koszty opieki medycznej przerastają bezrobotnych rodziców. Statystyki są bezlitosne:

- tylko 4% ludności Wayuu ma dostęp do czystej wody.

- 77% rodzin Wayuu cierpi na brak dostępu do żywności i wody w ilości odpowiedniej dla zapewnienia normalnego funkcjonowania organizmu.

Państwo Kolumbijskie wielokrotnie próbowało organizować wsparcie finansowe dla regionu Guajira, ale większość pieniędzy ginęła w korupcyjnych zawiłościach politycznych.  

Nie pierwszy raz jestem w Alta Guajira. Nie są mi obce problemy Indian Wayuu. Za kilka dni znów będę w tych rejonach, w imieniu swoim, Polskiego Zespołu Humanitarnego i Waszym chcę wspomóc głodnych i spragnionych ludzi. Stąd pomysł, żeby zrobić dla nich podstawowe zakupy. 

Z poniższego spisu podstawowych produktów możecie wybrać ten konkretny, który chcecie kupić i przekazać najuboższym. Jeśli nie możecie się zdecydować możecie po prostu wpłacić pieniądze, a ja podejmę decyzję za Was. Przy każdym produkcie podana jest cena w złotówkach według bieżącego przelicznika. W komentarzu przy wpłacie napiszcie za jaką ilość i którego produktu płacicie. 

-Ryż 2kg - 6zł

-Olej 1l - 5,60zł

-Mleko w proszku dla dzieci 875g - 22zł

-Soczewica 0,5kg - 2,20zł

-Fasola 0,5kg - 3,30zł

-Czerwona fasola 0,5kg - 4,30zł

-Kakao 120g- 3zł-Mąka 1kg - 2,80zł

-Placki arepas 400g - 1zł

-Cukier brązowy 500g - 2,60zł

-Tuńczyk w oleju puszka - 4,40zł

-Orzechy ziemne 1kg - 15,40zł

-Kawa 0,5kg - 16,50zł

-Woda 5l - 7,50z

W tytule wpłaty wpisz jaką ilość danego produktu chciałbyś kupić. Wszystkie zakupy będą udokumentowane fakturami ze sklepów.

Matina Bocheńska, koordynatorka projektu.


Komentarze


 • Familia z Kwidzyna - awatar

  Familia z Kwidzyna

  20.02.2021
  20.02.2021

  Wszystkiego po trochu 😉

 • Dryło - awatar

  Dryło

  19.02.2021
  19.02.2021

  Serwus Matina, ja poproszę z mojej puli o 3 paczki mleka w proszku i baniak wody. Powodzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.02.2021
  18.02.2021

  Pozdrowienia i gratulacje! :)

 • Dominika Mańkowska - awatar

  Dominika Mańkowska

  17.02.2021
  17.02.2021

  Sami wybierzcie co będzie najbardziej potrzebne :) świetna inicjatywa!

 • Marcin Dreger - awatar

  Marcin Dreger

  17.02.2021
  17.02.2021

  Mattina kupuj co uznasz za najpotrzebniejsze

6 560 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 90 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 90

Ola Spałek Transport - awatar
Ola Spałek Transport
150
Agnieszka Golińska transport - awatar
Agnieszka Golińska transport
300
Beata Frydzińska transpotr - awatar
Beata Frydzińska transpotr
350
Elka - awatar
Elka
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Aleksandra Wiseman - awatar
Aleksandra Wiseman
100
Eliza Mikołajczak - awatar
Eliza Mikołajczak
20
Krzychu z Bangladeszu - awatar
Krzychu z Bangladeszu
50
Szczepan - awatar
Szczepan
100
Rodzynek - awatar
Rodzynek
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij