Żaba RCe - awatar

Żaba RCe

Organizator zbiórki

Zbieramy na siano dla słynnej krowy "Matyldy" i jej przyjaciół - koni i innych zwierząt z naszego rancza.

Krowa Matylda stała się sławna dwa lata temu. Ponad dwa lata przebywała na "ucieczce". Radziła sobie świetnie, niestety kłusownicy nastawili na nią pułapkę. I tak Matylda złapała się w stalowe wnyki. Jakimś cudem wyrwała nogę ze stalowej pętli uszkadzając ją przy tym mocno, był to rok 2014. Do tego w 2015 roku, będąc jeszcze na "ucieczce" w tej samej tylnej lewej nodze wyłamała sobie zewnętrzny palec. I tak oto została kaleką. Być może dlatego dała się złapać. Matylda ma dopiero 7 lat, przed nią jeszcze 10 lub więcej lat życia. Niestety ze względu na swoje kalectwo nigdy sama nie zapracuje na swoje utrzymanie. To my musimy zapewnić jej utrzymanie bo jest naprawdę krową wyjątkową. Oprócz Matyldy mamy na utrzymaniu duże konie i kuce oraz osiołki jak też inne zwierzęta. A jest ich nie mało, dużych koni 9, kucyków 5 i 2 osiołki, do tego kozy, barany, lama i inne zwierzęta. Część z nich została podarowana naszej fundacji gdyż ich poprzedni właściciele nie chcieli aby trafiły do rzeźni. Niektórych nawet tam nie chciano ( zabiedzone kuce ) a dwa z dużych koni to zostały po prostu porzucone  Wyżywienie i utrzymanie tej całej menażerii kosztuje ponad 50 tys. złotych rocznie, nie licząc oczywiście naszej pracy. Nie jest to łatwe zadanie mimo że nasze konie i kuce pracują w miarę swoich możliwości.Konie biorą udział w różnego rodzaju inscenizacjach historycznych. Wraz z kucykami i osiołkami pracują na różnych imprezach. Odwiedzamy wraz z nimi przedszkola, przyjmujemy wycieczki i osoby niepełnosprawne, organizujemy przejażdżki zaprzęgami itp.

Ale to wszystko jest za mało i dlatego potrzebujemy waszej pomocy by ich brzuszki nie były puste. Przyjaciele 1, 2, 5 czy 10 złotych to nie majątek, często więcej wydajemy na czipsy , colę czy papierosy ... 

My staramy się jak możemy , sami robimy siano, jednak nie wystarcza go dla tylu zwierząt. Duża bela siana kosztuje 50 - 60 złotych, do tego koszt transportu. A nie samym sianem żyje Matylda i jej przyjaciele, potrzebny jest owies i inne zboża, marchew itd. W tym roku na kupno siana i owsa braknie nam co najmniej 5 000 złotych . A do tego jest wiele innych potrzeb - energia elektryczna , paliwo, opieka weterynaryjna itp.

Fundacja " Ranczo Nasza Szkapa " jest organizacją pożytku publicznego i nikt z jej zarządu nie pobiera wynagrodzenia za swoją pracę.


Aktualności

 • Żaba RCe - awatar

  Żaba RCe

  16.08.17
  16.08.17

  Już ponad tydzień jak jeden z naszych kucyków Bolo miał poważny wypadek. Samo szycie tej dużej i okropnej rany trwał 3 godziny. Rana powoli się goi ale leczenie min. zastrzykami trwa nadal . Koszt leczenia Bola już wynosi ponad 1000 zł. Ale jest szansa że będzie galopował.

  Zdjęcie aktualności 7 085

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.07.17
  14.07.17

  Wspierajmy krowę Matyldę i fundację Ranczo Nasza Szkapa.

Żaba RCe - awatar

Żaba RCe

Organizator zbiórki

Wpłaty - 5

Betty Oberska - awatar
50
Betty Oberska
Ludwich Gozek - awatar
100
Ludwich Gozek
Wiktoria - awatar
10
Wiktoria
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij