Zbiórka Nowotwór mózgu znów powrócił... - zdjęcie główne

Nowotwór mózgu znów powrócił...

60 749 zł  z 350 000 zł (Cel)
Wpłaciło 860 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Wiesława Kalinecka - awatar

Wiesława Kalinecka

Organizator zbiórki

Nazywam się Wiesława Kalinecka. Mam męża, dwóch synów i synowe, kochającą się rodzinę. Wszystko to co dla mnie ważne. Od niedawna mam także nowotwór złośliwy mózgu - glejaka wielopostaciowego IV stopnia.

Oto moja historia. Prowadziłam normalne życie jak wszyscy. Czerpałam z niego garściami. Pracowałam w szkole specjalnej z dziećmi niepełnosprawnymi oraz w firmie pomagając ludziom poszkodowanym w różnych wypadkach. Teraz sama potrzebuję pomocy innych.

Nie mając wcześniej poważnych problemów zdrowotnych, przełom starego i nowego roku okazał się ogromnym wyzwaniem. Nowy Rok to kolejne postawienia, a ja walczyłam o to, aby móc przede wszystkim przeżyć kolejny dzień. Tuż na początku roku usłyszałam diagnozę - nowotwór złośliwy lewego płata czołowego. Guz miał rozmiary ponad 5x5 cm. Naciekający i agresywny charakter glejaka zagrażał życiu w każdej chwili. Zanim trafiłam do szpitala miałam bardzo silne bóle głowy, osłabienie fizyczne, zaburzenia pamięci, problemy z widzeniem, wymioty i napady padaczkowe. Podczas pobytu w szpitalu najbliższa rodzina robiła wszystko, aby znaleźć najlepszego neurochirurga, który usunie nowotwór. Po wielu konsultacjach trafiłam pod opiekę dr n. med Jacka Furtaka z 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Bydgoszczy. Dodam, że w czasie pandemii Pan Doktor bardzo szybko przyjął mnie na wizytę i następnie w szybkim tempie zoperował. Jestem mu niezmiernie wdzięczna za okazany trud, za usunięcie guza mózgu. Jest to dla mnie niezwykle budujące i traktuję to jako cud, że przeżyłam.

Nigdy nie sądziłam, że całe życie może zmienić się tak szybko. Żyłam, spełniałam swoje marzenia, realizowałam plany i nie byłam świadoma, że w mojej głowie jest tykająca bomba, niewidzialny wróg zagościł w moim organizmie. Jeszcze pół roku temu byłam aktywna, energiczna i pełna sił do życia. Dziś w lustrze oglądam moje wycieńczone walką z chorobą ciało, ale wiem, że stale muszę walczyć i nie poddawać się. Bardzo proszę o wsparcie, każda pomoc jest dla mnie niesamowicie ważna, bo to jest walka o życie.

Mija już kolejny tydzień od operacji, a ja wciąż dochodzę do siebie. Jestem w domu pod opieką najbliższej rodziny. Prowadzę ścisłą dietę, biorę przepisane leki. Jestem pod opieką lekarzy, ciągle robię różne badania. Co 3 miesiące mam robić rezonans głowy, żeby sprawdzić czy wyrósł kolejny glejak. Najgorsze w tej chorobie jest to, że jest nieuleczalna, ponieważ nowotwór może w każdej chwili urosnąć i jeśli będzie w miejscu nieoperacyjnym to już nie będzie można mi pomóc. Statystycznie żyje się 9-12 miesięcy od diagnozy. Nawrót guza może nastąpić w każdej chwili. Szukam wszystkich możliwych metod, które pomogą mi cieszyć się życiem jeszcze wiele lat. Chcę dalej cieszyć się swoją rodziną, pomagać niepełnosprawnym dzieciom i osobom po wypadkach, chcę doczekać chwil, w których ujrzę swoje wnuki. Wiem, że mogę żegnać się z najbliższymi jeszcze wiele razy. Każdy kolejny dzień stanowi dla mnie wielką wygraną i kolejny dar Pana Boga dla mnie. Jeden cud już się wydarzył, a teraz może być kolejny, ale do tego potrzebna jest pomoc wielu osób. Za wszelkie wsparcie jestem wdzięczna poprzez codzienną modlitwę za każdą osobę oraz jej rodzinę żyjącą i zmarłą. To moja wdzięczność za dobroć serca.

Ograniczone metody leczenia w Polsce, zmuszają mnie do szukania ratunku za granicą. Chcę wykorzystać każdy sposób walki, żeby nie dopuścić do wznowy guza. Planuję podjęcie leczenia immunologicznego na terenie Niemiec w Medicolonia Clinic w Kolonii. Klinika pomaga między innymi, dzięki wywołaniu gorączki poprzez hipertermię miejscową podaną razem ze szczepionką z komórkami dendrytycznymi. Terapia składa się z 3 etapów, trwających po 4 tygodnie każdy. Koszty nowoczesnego leczenia są ogromne. Jest to dla mnie szansa, a czasu mam coraz mniej. Jeśli możesz, to proszę, wpłać nawet złotówkę. Dla mnie to już jest gest ratujący moje życie. Możesz być moim wsparciem, dlatego z całej siły proszę o pomoc!

Aktualizacje


 • Wiesława Kalinecka - awatar

  Wiesława Kalinecka

  10.05.2021
  10.05.2021

  Kochani. Bardzo Wam dziękuję za pomoc i wsparcie. Minęło 3 miesiące od operacji. Nie udało się nam jeszcze zebrać całej kwoty na docelową terapię w Kolonii. Guz może w każdej chwili urosnąć, więc podjęłam się leczenia w klinice w Rheine w Niemczech. Liczę na dalsze udostępnianie mojej zbiórki i jeszcze raz z całego serca dziękuję.

  Zdjęcie aktualizacji 68 131

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Adrian i Agnieszka Kaproń - awatar

  Adrian i Agnieszka Kaproń

  17.11.2021
  17.11.2021

  Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Wiesiu

  • Wiesława Kalinecka - awatar

   Wiesława Kalinecka - Organizator zbiórki

   18.01.2022
   18.01.2022

   Kochani jestem Wam bardzo wdzięczna. Jesteście w naszych modlitwach i Wasi bliscy żyjący i zmarli.

 • Edyta - awatar

  Edyta

  31.08.2021
  31.08.2021

  Pani Wiesiu . Na pewno wszytko dobrze się zakończy , pozdrawiam ciepło .

 • Mikem - awatar

  Mikem

  09.06.2021
  09.06.2021

  Niestety znana mi choroba. Z nowych metod w Polsce jest jeszcze opcja na NanoTherm w Lublinie. O leczeniu w Kolonii czytałem ale nie zdecydowaliśmy się nawet na kontakt z nimi. Pozdrawiam i powodzenia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.05.2021
  20.05.2021

  Będę modlić się za Panią, wierzę że da Pani radę.

 • Donata Z. - awatar

  Donata Z.

  19.05.2021
  19.05.2021

  Życzę zdrówka i trzymam kciuki za Panią ! :)

60 749 zł  z 350 000 zł (Cel)
Wpłaciło 860 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Wiesława Kalinecka - awatar

Wiesława Kalinecka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 860

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Mariola Zaworska - awatar
Mariola Zaworska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Krzysztof - awatar
Krzysztof
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Patrycja - awatar
Patrycja
20
Monika - awatar
Monika
10
Piotr Misztal - awatar
Piotr Misztal
20
Magdalena - awatar
Magdalena
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij