Wigilia z Ubogimi 2015

9 040 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 54 osoby

Czym jest Wigilia z Ubogimi?

To Wigilia z naszymi przyjaciółmi, bezdomnymi i ubogimi, których spotykamy na ulicach naszego miasta. Każdego tygodnia przygotowujemy dla nich „kolację na ulicy” w centrum Warszawy i odwiedzamy na peryferiach miasta, w miejscach, w których żyją. Chcemy zasiąść z nimi do stołu, świętować razem czas, w którym Bóg staje się takim jak my - bezdomnym, ubogim, uchodźcą.

Zdjęcie opisu zbiórki Wigilia z Ubogimi 2015

Kim jesteśmy?

Jesteśmy warszawską częścią katolickiej Wspólnoty Sant'Egidio, założonej w 1968 r. w Rzymie przez Andreę Riccardiego i kilku licealistów, którzy przez modlitwę i pomoc biednym chcieli żyć Ewangelią. Nie mamy żadnej recepty na bezdomność, nie próbujemy zastępować pracowników socjalnych, a pod względem efektywności nie dorastamy zapewne do pięt wielu innym grupom, które regularnie opiekują się bezdomnymi. Chcemy jednak robić to, co potrafimy i możemy – starać się zaprzyjaźnić z tymi, którzy zazwyczaj doświadczają jedynie pogardy. Wysłuchać ich historii, razem pożartować, dać poczucie, że ktoś o nich pamięta i chce poświęcić im odrobinę swego czasu.

Zdjęcie opisu zbiórki Wigilia z Ubogimi 2015

Na co zbieramy?

Zbieramy na barszcze, karpie, śledzie, herbaty, sztućce, kubki, talerzyki, dekorację, ale też na transport trochę bardziej schorowanych gości i prezenty dla nich: ciepłe rękawice dla Jurka, piankę do golenia dla Pawła czy zegarek dla pani Ali.

Za każdą (nawet najdrobniejszą wpłatę) będziemy ogormnie wdzięczni!

Zdjęcie opisu zbiórki Wigilia z Ubogimi 2015

Dlaczego to robimy?

W Boże Narodzenie na całym świecie rodziny spotykają się, kupują sobie prezenty pod choinkę, zastawiają świąteczny stół. Dla tych, którzy nie mają nikogo, te święta bardziej niż wszystkie inne stają się dniami smutku i samotności. W czasie, który przypomina, że Jezus urodził się w ubóstwie dla zbawienia świata chcemy stawać się rodziną dla tych, którzy jej nie mają i sprawić, by także bezdomni mogli poczuć się w Kościele jak w domu.

Aktualizacje


 • Wspólnota Sant'Egidio Warszawa - awatar

  DZIĘKUJEMY!

  27.12.2015
  27.12.2015

  Zebraliśmy blisko 200% naszej zbiórki. Dzięki Waszej pomocy mogliśmy pozwolić sobie na wynajęcie prawdziwej, świątecznej zastawy, piękne dekoracje, transport dla mniej mobilnych gości oraz pełne worki prezentów. Niczego nie zabrakło, wszystkiego było dużo, a najwięcej uśmiechu, łez wzruszenia, uścisków i ciepłych życzeń. Dzięki Waszej pomocy to stało się możliwe. Wielki kROK Miłosierdzia zrobiony. Zapraszamy do oglądania zdjęć i czytania relacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/486142918224684/ Zobaczie, jak było pięknie. Tak może być co roku : )))

  Zdjęcie aktualizacji 320

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Ania - awatar

  Ania

  21.12.2015
  21.12.2015

  na czapki i szaliki :)

  • Wspólnota Sant'Egidio Warszawa - awatar

   Wspólnota Sant'Egidio Warszawa - Organizator zbiórki

   27.12.2015
   27.12.2015

   Dziękujemy : )))

 • :) - awatar

  :)

  20.12.2015
  20.12.2015

  :) wesołych świąt!

  • Wspólnota Sant'Egidio Warszawa - awatar

   Wspólnota Sant'Egidio Warszawa - Organizator zbiórki

   21.12.2015
   21.12.2015

   Dziękujemy! Wzajemnie! : )))

 • miriam - awatar

  miriam

  20.12.2015
  20.12.2015

  To bardzo ważna akcja

  • Wspólnota Sant'Egidio Warszawa - awatar

   Wspólnota Sant'Egidio Warszawa - Organizator zbiórki

   21.12.2015
   21.12.2015

   Cieszymy się, że to widzicie. Dziękujemy za wsparcie!

 • Paulina - awatar

  Paulina

  20.12.2015
  20.12.2015

  Słowa uznania za Wasze działania i życzenia szczęścia w Nowym Roku!

  • Wspólnota Sant'Egidio Warszawa - awatar

   Wspólnota Sant'Egidio Warszawa - Organizator zbiórki

   21.12.2015
   21.12.2015

   Wzajemnie i zapraszamy na wspólne oglądanie zdjęć i filmu z Wigilii w styczniu : )))

 • landon - awatar

  landon

  19.12.2015
  19.12.2015

  hope this helps

  • Wspólnota Sant'Egidio Warszawa - awatar

   Wspólnota Sant'Egidio Warszawa - Organizator zbiórki

   27.12.2015
   27.12.2015

   thank you a lot!

9 040 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 54 osoby

Wpłaty: 54

Magdalena - awatar
Magdalena
200
Ewa - awatar
Ewa
20
landon - awatar
landon
3 500
Anna - awatar
Anna
50
Ania - awatar
Ania
100
anna - awatar
anna
100
Damian - awatar
Damian
500
Filip - awatar
Filip
10
Małgorzata - awatar
Małgorzata
100
:) - awatar
:)
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij